Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi értelme van bérigényt...

Mi értelme van bérigényt kérni egy pályázótól egy bármilyen állásinterjún?

Figyelt kérdés
Az interjún a pályázó még semmit sem tud az elvégzendő munkáról (nyilván elmondják, de a gyakorlat ettől különbözhet), továbbá a pályázó nem tudja megbecsülni azt sem, hogy a betanulási idő után mikor fog tudni effektív munkát végezni, valamint azt sem tudja, hogy milyen egyéb mutatók vannak a háttérben, amelyek a munkáltatót bekorlátozhatják egy adott pozícióra áldozható bérsáv tekintetében. Miért nem a munkáltató mondja meg, hogy mennyit tud fizetni egy adott pozícióban?

2019. máj. 6. 20:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
76%
10: Egyetemi tanárral még nem találkoztam itt, engem rendszeresen a 700-1,5M-t kereső informatikusok, illetve mérnökök találnak meg.
2019. máj. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
83%
11: ....akiknek a munkahelyén szauna, edzőterem és teniszpálya van.
2019. máj. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
58%

Valami miatt így alakult ki a HR-es gyakorlat és ezen szinte senki sem akar változtatni. A fizetéseket bizalmasan kezelik, hogy ezzel ki tudják játszani egymás ellen a dolgozókat. Jobb ha nem tudják mi a cégnél az átlagos bérbeállási szint főleg a jobban fizetett pozícióknál.

Mert ugye milyen a magyar ember. Ha megtudja, hogy a szomszéd asztalnál mennyiért dolgozik a kolléga - akinél ő természetesen 100szor jobb munkaerő - rögtön megy a főnökhöz reklamálni pedig alapvetően semmi köze hozzá, hogy egy másik ember milyen szerződést kötött.

Én mindig összeadom az összes juttatást amit kapok, felkerekítem és azt kérem alapbérnek a következő helyen. Minden cégnél van plusz juttatás, az lesz a nyereség. Eddig mindig bejött.

Azzal meg nem foglalkozok, hogy más mennyit keres. Ha nekem megadják azt amit kértem akkor szívesen dolgozok.

2019. máj. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
89%
Jobb országokban bérsávok vannak, -tól -ig megadják, mennyit keres valaki
2019. máj. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
57%
500 bruttó, + cafi + ingyen menza. Üdv, egy taknyos pályakezdő rendszergazda. :)
2019. máj. 7. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Az eddigi értelmes válaszolóknak köszönöm, ment a piros kéz :)
2019. máj. 7. 05:06
 17/24 A kérdező kommentje:
Vagyishát a zöld kéz ment sorry, korán van még :)
2019. máj. 7. 05:07
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a kedvencem mikor kisebb cég hirdet, sokszor semmi konkrét nincs a hirdetésben csak mondjuk irodai adminisztráció, aztán önéletrajzzal kéri már a bérigényt, amikor kb semmit nem tudsz se a cégről, se a munkáról...
2019. máj. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

#18, jaja a bérigény megjelölése ilyen esetekben inkább a bingóra hasonlít vagy az orosz rulettre :)

Ha alacsony számot , bekerülhetsz ugyan, de lehet, hogy sokkal rosszabbul jársz, mint a többi kolléga. Magasabb számok esetén, lehet hogy mi magunk golyóztuk ki saját magunkat :D Középső érték esetén meg megint csak olyan mint a lottó, vajon a munkáltató szerint is kb. középső érték, amit mondtunk? :) Rémálom az egész, egyáltalán nincs normális kultúrája Magyarországon.

2019. máj. 7. 08:53
 20/24 A kérdező kommentje:

*jav. Ha alacsony számot MONDUNK


De én belefutottam olyanba is, hogy kiírták angolul az álláshirdetést, 2 releváns felsőfokú végzettséggel + nyelvtudással + tapasztalattal érkeztem, megkreáltam a bérigényemet, de az interjún kiderült, hogy egyébként a munkát magyar nyelven kell végezni és a releváns végzettségek közül sem lenne szükség mindenre, mert csak light-osabban érinti a szakmáimat, mint ahogy én azt reméltem.

2019. máj. 7. 09:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!