Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon ismeretség...

Magyarországon ismeretség nélkül gyakorlatilag lehetetlen felvételt nyerni még egy raktári állásra is?

Figyelt kérdés
Többfordulós állásinterjú van még egy elég kis fizetést kínáló munkához is, ahol rendre elbukik az ember valamelyik interjún. Magyarországon ez van, ha valakinek nincs ismerőse, aki segítsen, annak gyakorlatilag semmi esélye nincs, hogy dolgozni tudjon? Nem a munkaügyes troll vagyok, sajnos hozzá kell tennem, mert mindenkit annak néznek itt.

2019. máj. 30. 19:59
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
93%
Ha főnök lennél te sem választanál olyan embert a csapatodba aki nem szimpatikus.
2019. máj. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

A szimpátia és az ismeretség két külön dolog, ne keverjük!


És az ismerősös munka keresés esetén is más az ha beajanlok valakit mert jó szakember és más az ha csak azért veszik fel mert ő a sógor.

2019. máj. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az esetek nagy többségében egyáltalán nem kell protekciö egy állás megszerzéséhez. Egy adott raktárosi pozíció mondjuk beérkezik 20 pályázat akkor elég nagy az esély hogy nem téged választanak. Sokszor előny ha a cég közelében laksz, van használható nyelvtudásod, targonca jogosítványod (azt hiszem így hívják), munkatapasztalatod hasonló munkakörben, vagy esetkeg pályakezdő vagy...

Ha a kérdezőt nem vették fel raktárosnak akkor nem kell feltétlenül rossszra gondolni. Elképzelhető hogy találtak egy jobb képességekkel rendelkező kvalifikáltabb jelentkezőt.

2019. máj. 31. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
80%
Ez az ismertség kell a vesztesek mentegetőzése, akik ezzel próbálják nyugtatni magukat, mert nem akarják elfogadni a tényt, hogy értéktelen hulladékok és azért nem kellenek sehová.
2019. máj. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:
100%

Az én munkahelyemen meghirdettek egy állást és még meg se jelent a hirdetés már tudni lehetett ki fogja betölteni (kinek a kije) pedig nem egy nagy szám állás.


És sorra jöttek a jobbnál jobb jelentkezők akiket meghallgattak interjúztattak úgy hogy már ott ült a csóka abban az állásban amire még folyt a pályáztatás...

Államigazgatás.

2019. máj. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom, mit vár, aki. Viktornak dolgozik...
2019. máj. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Lópikulát, 4 munkahelyem volt zéró ismeretséggel mindenhová a jó interjús szereplésem miatt vettek fel.
2019. máj. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:
100%

"Nem tudom, mit vár, aki. Viktornak dolgozik..."


Hát igaz egy államigazgatás de a tesóm meg távközlési multinál van középvezetői szinten és ott is hallok történeteket egyik naptól a másikra bekerült zéró pályáztatáson átesett kutyaütőkről, meg olyan állásokról ahol korábban megvan az ember mint ahogy a hirdetés megjelenik.

2019. máj. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Engem is kb mindenhova úgy vették fel hogy nem ismertem senkit...


Azt viszont megfigyeltem hogy csókos, nem sok tudást igénylő irodai munkára van sok csókos, akik egy fonokvaltas alkalmával repülnek mindig

2019. máj. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
100%

"akik egy fonokvaltas alkalmával repülnek mindig"


Mindenki tudja egy munkahelyen kik azok akik tudás, és kik azok akik nyalás meg "jó helyre" születés miatt vannak a helyükön.


És akinek tudása van repülhet de úgyis talál új helyet, de aki csak "valakinek a valakije" annak az élete a földesurától függ, ha az kegyvesztett lesz ő is az lesz.

2019. máj. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!