Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nemzeti dohányboltokban csak...

Nemzeti dohányboltokban csak huszonéves flegma lányok dolgoznak alacsony fizetésért?

Figyelt kérdés

Nem vagyok dohányos, de az utóbbi időben többször voltam ünnepnapokon dohányboltban energiaitalt venni.


3 különbözőben voltam, de mindben elég egyszerűnek tűnő, bunkó fiatal nő volt az eladó.


Feltételezem nem fizetik agyon őket, ezért is bunkók.



2019. jún. 17. 11:01
1 2 3
 21/29 anonim válasza:
39%

Az ilyen "de nehéz munkájuk van, lehetnél megértő" hozzászólásokra kár reagálni, a magyarok nagyok kifogáskeresésben...


az első 2 hozzászóló leírta a lényeget: az ilyen helyeken nyilván nem a piacképes diplomával rendelkező, nyelvet beszélő emberek dolgozni, hanem a huszonéves cicababák, akik lusták/buták voltak továbbtanulni.

2019. júl. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

mert a fonokoknek az ilyenfajta lanyok kellenek, akik alapbol kitúrjak a normalis munkakeresoket hiaba kedves es szep mint peldaul én vagy sokan masok.


Nekem sokaig az ilyenek miatt nem volt munkam mert az effajta lanyok kitúrtak-nem illettem a züllõ kozossegükbe.

De a fonokok is agyatlanok h ilyeneket alkalmaznak, megvan a velemenyem

2020. ápr. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

nyilván nem nyelveket beszélő, szuperintelligens emberek dolgozni ilyen helyeken, hanem zömében huszonéves cicamicák, akik azért vannak ott, mert fiatalok és jól néznek ki.


mostanában én is voltam többször ilyen boltokba, és annyira rossz tapasztalatom nincs, 1-2x nem nem sikerült köszönniük (volt, h tulajnak sem), de ennyi. Nyilván sokat nem kell várni az ilyen helyektől.

2020. ápr. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim válasza:

"Kedves" kérdező!


Eleve rossz a megközelítésed. Mert a kérdésed eleve magában hordozza az általánosítást. Képzeld, nem mindegyik dohányboltos eladó ilyen stílusú.

Én magam dohányboltban dolgozom. És igen, valóban nem vagyok jól megfizetve. Habár a túlórákkal simán elérhetem a 270.000 Ft nettó fizetést is. Igazából hozzáállás kérdése is egy eladó viselkedése. Nem csupán a főnökségtől vagy a kollégáktól vagy a vevőkörtől függ. Az én közvetlen felettesem tényleg jó főnök. A tulaj az, aki nem akar jobb fizetést adni. Bizonyos okokból még megfontolom a munkahelyváltást. Sok mindent kell mérlegelni. Ha például kapnék 350.000 Ft-ot, nem biztos, hogy megérné, ha tisztességtelen és igazságtalan főnököm lenne, aki sosem ismerne el és ne adj isten, terrorizálna is. Látod, akár a szemét főnök is lehet az oka annak, hogy te éppen bunkó eladókat fogtál ki. Vagy szimplán rossz napjuk volt. Egyik lehetséges tényező se a vásárló hibája, ez tagadhatatlan.

De lehetnél kicsit megértőbb is. Ugye abban egyetértünk, hogy a vevő és eladó egyaránt adják meg egymásnak a tiszteletet?

Őszintén szólva érzek némi lenézést a szavaidban. Félig meddig igazat is adok neked. Mikor vásárlóként voltam dohányboltban, nekem is voltak igencsak rossz tapasztalataim.

Én a magam részéről igyekszem kedves, udvarias lenni. Persze azt soha nem engedem egyetlen vevőnek sem, hogy szolgaként kezeljen. Nem félek ám kiállni magamért. És igen, bevallom, időnként én is kissé morcos vagyok, mert fáradt vagyok mondjuk a váratlan túlórától. Mondjuk mikor váratlanul elhúzódik a nyolc órás műszakom és 15 órát kell maradnom. Igyekszem kedves lenni. De bizony akaratlanul is megesik, hogy már nem tudok mosolyogni, túl fáradt és ingerült vagyok. De ti vevők, hajlamosak vagytok a kedvetlen, fáradt mosoly nélküli eladót is bunkónak titulálni. Látod ez szokott lenni veletek a gond. Nem hiába mondom, hogy lehetnél megértőbb.

Egyébként az is hozzátartozik a témához, hogy nem minden ember alkalmas arra, hogy kereskedelemben dolgozzon, emberekkel foglalkozzon. Sajnálatos, hogy sokan nem mérik fel a képességeiket, tulajdonságokat, mielőtt ilyen munkát elvállalnak.

A szomszéd pékségben dolgozó nőt kifejezetten utálom. Na ő teljes mértékben alkalmatlan a munkájára. Nagyon bunkó, lekezelő, udvariatlan. Valahányszor megérkeztek, hogy kinyissam a rámbízott dohányboltot, soha nem köszön vissza. Mitöbb, úgy néz rám, mint egy véres rongyra. Nem kell magadra venni a bunkó emberek hülyeségeit. Engedd el. Jogos a kérdésed de inkább így állj hozzá. Hidd el, nyugodtabb leszel, ha leszarod az emberek hülyeségeit :)


Látom itt egyesek végtelen lenéző stílusban beszélnek a dohányboltosokról. Na erről meg az véleményem, hogy aki bármilyen dolgozó embert lebecsül, az saját magáról, a csekély intelligenciájáról állít ki szegénységi bizonyítványt. Nyilván többet ér egy mentős vagy orvos vagy tűzoltó stb munkája mint az enyém, ezt nem is fogom vitatni. Én nem mentek életeket, nem teremtek maradandó értéket.

De tegyük fel, betér hozzám este egy fáradt mentős, aki majd összeesik a fáradtságtól na meg a rengeteg stressztől. Ugye jó érzés, hogy a boltban egy kedves helyes eladónő fogadja, aki udvariasan kiszolgálja? Talán még egy-két kedves mondatot is kap, esetleg néhány percig elbeszélgetnek kellemesen. És így a vevő jó érzéssel távozik. Tulajdonképpen a kellemes vásárlói élmény is egyfajta érték, nem?

Ja és lehet nyugodtan a diplomával dobálózni. Egyrészt az intelligencia nem az iskolai végzettségtől függ. Ismerek én irtó buta diplomásokat is. Nem mindegyikük okos ám...Mitöbb ismerek olyan embert is, akinek szakmunkás végzettsége van, az érettségit nem szerezte meg. Ennek ellenére havi kb kétmillió forintos haszonra szakított a vállalkozásából az építőiparban. Más kérdés, hogy sajnos tönkretette őt egy aranyásó nêmber.

Egész nyugodtan lenézett el engem is, mert dohányboltos vagyok. Tudatosan választottam ezt a munkát és nem buktam meg. El fog jönni annak is az ideje, hogy ha másik munkahelyen is de meg fogom közelíteni a 350.000 Ft nettó fizetést is. Ki tudja, akár még többet is. Nem egy dohányboltost ismertem, akik elérték a 380-400.000 Ft nettó (!) bért is.

Lehet most rajtam röhögni meg lehurrogni, állok elébe. Nekem stabil munkahelyen volt a covid időszak alatt is. Továbbá én pontosan tudom, mennyit érek. Nálam nem az iskolai végzettség meg, társadalmi helyzet meg a mindenféle rang, pozíció az értékmérő. Nálam a jellem, tisztelet meg az emberség az értékmérő. A pénz is csak azért kell, mert ugye elengedhetetlenül fontos.

Mégis kinek képzelitek magatokat, hogy bárkit is lenéztek a munkája miatt?!

2022. aug. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim válasza:

Egy utolsó megjegyzés: képzeld, az egyik kolléganőm-aki mostanában vonul nyugdíjba-diplomás és több nyelven beszél. És megbocsáss de ki merem jelenteni, hogy valószínűleg okosabb, műveltebb, mint te vagy én. Valamiért úgy döntött annak idején, hogy itt nálunk vállalt munkát.

Azt hiszed, hogy diplomás emberek nincsenek rosszul fizetve? Kérdezz meg sok tanárt vagy óvodai alkalmazottakat például. De még bőven sorolhatnám a listát...Nézz már körül egy kicsit..

2022. aug. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

24 elbeszelgetsz a kérdező mellett.

Van amiben biztos egyetertetek, de meg kell érteni: rossz tapasztalata volt 3boltban is.


Ez az átlagos, az mas hogy te atlag feletti vagy, kivetelek mindig vannak, de az atlag az amit a kérdező leir.


En is dolgoztam tuloraban , eladóként, nehez munkák stb. de fardtan is megmaradtam normálisnak.

Ez egy kompetencia, jó ha neked ez megvan , de a legtöbb nem ilyen.

Es hozzatartozik az is hogy hol laksz, keleten alapból bunkobbak ,nyagaton kedvesebbek, de az is lehet nincs teljesen igazam.

2022. aug. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim válasza:

26


Mindenre válaszoltam amit a kérdező tudni akart. De szükségét éreztem alaposabban is kifejteni. Nem is fogom visszavonni egyetlen leírt mondatomat sem. Próbáljanak megcáfolni, állok elébe. Mijdössze három dohányboltban fordult meg. Még általánosításhoz is kevés, ha ennyi dohányboltot látott mindössze. Így persze csak és kizárólag abból a három dohányboltban tapasztaltakból indult ki, ahol járt. A világon elbeszélés nem történt.


És éppen hogy arra utaltam én is, hogy szükségesek bizonyos kompetenciák. Nemhiába említettem meg, hogy nekem is akadt rossz tapasztalatom, mikor én voltam a vásárló. Egy példa:véletlenül elfelejtettem becsukni az ajtót. Erre rámordított:"Csukd már be b*zd meg!"

Naná, hogy csak azért is nyitva hagytam és elsétáltam.

Az az egyik probléma, hogy az emberek túlontúl pesszimisták. És ezért a vevő és eladó is hajlamosak egymáson levezetni a feszültséget.


Az utolsó állításodban is van igazság. Pontosabban:itt Budapesten sajnos gyakran bunkóbbak az emberek, mint vidéken.


Azt is érdemes számításba venni, hogy sokan már a mosoly hiányát is bunkóságnak tekintik, hiába udvarias egyébként az eladó. Talán abban egyetértünk, hogy fáradtan nem mindig egyszerű mosolyogni, mitöbb nem sikerül.

Azért kipihenten sokkal könnyebb akár fel is vidítani egy vevőt. Ily módon még új törzsvásárlókat is szereztem.


Mindenesetre azt leszögezem, hogy nem kötelességünk semmilyen bunkó viselkedést eltűrni egyetlen vevőtől sem.

Eleve kölcsönösen kellene megadni a tiszteletet egymásnak.

2022. aug. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Kata2, jézusom, micsoda regényt írtál.


„Mégis kinek képzelitek magatokat, hogy bárkit is lenéztek a munkája miatt?!”


látom, nem sikerült megérteni, sztem az egész kérdés a BUNKÓ alkalmazottak lenézéséről szól, nem az összesről úgy en bloc.


„Egyrészt az intelligencia nem az iskolai végzettségtől függ. Ismerek én irtó buta diplomásokat is”


Ja, csak az átlag diplomás értelmesebb az átlag érettségizettnél, ha fejre álltok, akkor is így lesz. az, hogy vannak buta diplomások, nem cáfolja ezt.

de tőlem higgyétek azt, hogy nem okosabbak a diplomások, csak fura, a nem diplomások 99% képtelen megszólalni legalább angolul vagy leírni egy mondatot helyesírási hiba nélkül.


„Egy utolsó megjegyzés: képzeld, az egyik kolléganőm-aki mostanában vonul nyugdíjba-diplomás és több nyelven beszél.”


Igen, csak a kolléganőd kivétel, szóval ezzel megint nem mondtál semmit.


„És megbocsáss de ki merem jelenteni, hogy valószínűleg okosabb, műveltebb, mint te vagy én.”


hát nálam nem biztos:D de tökmindegy, inkább az érdekelne, ha ennyire penge, mit keresett egy dohányboltban?


„Azt hiszed, hogy diplomás emberek nincsenek rosszul fizetve? „


Nem zavar, hogy nem erről szól a kérdés?


„Mijdössze három dohányboltban fordult meg. Még általánosításhoz is kevés, ha ennyi dohányboltot látott mindössze.”


mondjuk nem ezt írta, hanem hogy az utóbbi időben volt háromban. ebben az országban nagy divat hisztizni emiatt, de ha bemész 8 dohányboltba, és mindenhol bunkók, akkor nagy eséllyel általános jelenségről van szó.

2022. nov. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:

Kedves 28-as válaszoló, tudod én is csak véleményt írtam. Az más kérdés, hogy egyetértesz-e velem vagy nem. De eljutott hozzád az utolsó mondatom?


"Eleve kölcsönösen kellene megadni a tiszteletet egymásnak."


Ebben ugye egyetértünk? Kíváncsi lennék, ezt hogyan cáfolnád meg.


Egyébként maga a feltett kérdés annyira felesleges. Persze megértem, hogy kiakadt a bunkó eladók miatt. De tényleg annyit ér, hogy szinte közvélemény kutatást rendezzen miatta itt? Nem kell ezt túldimenzionálni. Egyszerű a megoldás:amelyik boltban ilyen bunkó az eladó, azt a boltot el kell kerülni. Gondolod, hogy én magam nem találkoztam bunkó eladóval, mikor vevő voltam az adott szituációban? Minek idegeskednék emiatt? Minek tárgyalnám ki akár itt akár máshol? Az én munkahelyem közvetlen közelében ismerek ilyen bunkó embert. Egyszerűen ignoráltam, messzire elkerülöm és kész. Sokkal okosabb megoldás, minthogy tovább idegeskedjek miatta, nem?

2022. nov. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!