Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bértárgyaláson ki dönti el...

Bértárgyaláson ki dönti el hogy a bér amit ajánlanak az versenyképes vagy nem? Nem a többi munkáltató, a piac? Ld fizetesek.hu?

Figyelt kérdés

Ki dönti el hogy egy adott munkakörre ajánlott bér az versenyképes vagy nem? Nem a környezet a többi munkáltató vagyis a piac?


Mert ha egy cég 10 ft-ot ad egy melóra mindeki más meg ennél többet akkor az nem versenyképes ajánlat.


Nem így van?


Mert a cég azt mindja amit ő ad az versenyképes. Én meg azt mondtam erre menjünk már fel egy kompraátor oldalra és nézzük meg a régiós átlagot a munkakörre bontva-ld fizetesek hu



Vagy akár nézzünk fel a profession.hu -ra és nézzük meg az álláshirdetéseket mennyit ajánlanak erre a munkakörre (nem ennyit....)


Erre az a válaszuk hogy én ne oktassam őket ők tudják mi a versenyképes bér. Én meg mondtam hogy további jó munkaerő keresést.



nem értem. Ha a fizetesek.hu és hasonló oldalak alapján nem lehet belőni a bért akkor mi alapján lehet?


2019. jún. 22. 10:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan cégek, ahol meghirdetnek különböző állásokat, de lehet, hogy inkább csak a piacot akarják felmérni. Ha az előtted jelentkezők / interjúra érkezők bármilyen okból kifolyólag kevesebbet kértek, lehet hogy ők azt gondolják, hogy amit ajánlanak, az versenyképes fizetés.


De egyébként alapvetően jól látod, "A versenyképes fizetés egy dolgot jelent: nem fogunk jelentősen többet vagy kevesebbet fizetni neked ezért a munkáért, mint más cégek."

[link]


A profession.hu -n van Bériránytű, ahol az összegek a Profession.hu adatbázisába regisztrált felhasználók által megadott adatok alapján kerülnek meghatározásra, gondolom az Önéletrajz oldalon, az Elképzelések / Elvárások részben bekért nettó fizetési igények alapján:

[link]

2019. jún. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
49%

de ez csak elméleti okoskodás mert látom mi van nálunk. olyan bért adnak ami nem versenyképes..... és van emberük? van.


Akkor mégis versenyképes? Nem. De mindig vannak olyna megszorult emberek akik ilyen olyan okból elvállalják a szarul fizetett melót is, aztán persze lépnek de addigra lesz más megszorult ember.


És a cég elvan oéyan bérekkel amik évekkel ezelőtt is szarnak számítottak és mégis van embere.

2019. jún. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Balázs, hány accounttal nyomod a troll hülyesèget?
2019. jún. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szervusz, Balázska!

Idén kaptál már fizetést?

Egyébként meg ezt a hőbörgésedet már kétszer kiírtad, felesleges harmadszor is fröcsögni.

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

2019. jún. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Ha a fizetesek.hu és hasonló oldalak alapján nem lehet belőni a bért akkor mi alapján lehet?"


Ha neked megfelelő a bér, akkor neked versenyképes. Elmész, megnézel más helyeket is, és döntesz. Ne más mondja meg neked, hogy mi a jó, mert akkor még a minimálbért sem érdemled meg.

2019. jún. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A pápa dönti el
2019. jún. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

A marha dönti el.

Ha a marha annyiért is megcsinálja, akkor a bér versenyképes.

Ha nincs olyan marha, aki annyiért dógozzon, akkorpedig nem versenyképes.

2019. jún. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
34%

"kkor a bér versenyképes."


Akkor az 57.000-es közmunka is versenyképes nemde?


Hiszen 150.000 ember dolgozik benne.... nemde?

2019. jún. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

# 8


Igen, ők is szabad akaratukból dolgoznak annyiért, hiszen mehetnének máshova is, ha nem érzik versenyképesnek.

2019. jún. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"gen, ők is szabad akaratukból dolgoznak annyiért, hiszen mehetnének máshova is, "



Aha ... mehetnének.... főleg egy kis településen ahol van a közmunka meg van a .... más nincs.


Lehet választani!! Közmunka vagy a semmi.

Tessék választani.

2019. jún. 22. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!