Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csinálnál ha most azonnal...

Mit csinálnál ha most azonnal munkanélkülivé válnál?

Figyelt kérdés

Hova tud menni az ember dolgozni?

Fiatal nő


2019. júl. 8. 21:26
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
75%
Jó, csak ha már otthon főzöl, otthon reggelizel, csak akkor veszel új ruhát, amikor már nagyon-nagyon kell, baráti összejövetelek amúgy is alig vannak, hónapok alatt nagynehezen összejön pár tízezer, majd rendszeresen beüt valami, ami miatt el is kell költeni az egászet.
2019. júl. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
51%

Nekivágnék a Kéktúrának, kicsit kiszellőztetném magam. :)

Ha végeztem és/vagy meguntam és/vagy elfogyna a fél évnyi megtakarításom, keresnék új munkahelyet és dolgoznék tovább.

25N

2019. júl. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

22-es vagyok, a fél évnyi megtakarítás alatt nálam nem kell milliókra gondolni. :)

Nyilván munka nélkül a megtakarításomból nem utazgatnék a Bahamákra, meg nem vennék új Gucci pólókat. :D Viszont arra elég, hogy kaja, gyógyszerek, rezsi kijöjjenek belőle. Egy ilyen OKT pont megfelelő lenne, az elég low budget program. :D

Nem keresek olyan sokat amúgy se, de az első néhány hónap munkaviszonyom alatt SEMMIRE nem költöttem, ami nem kötelező kiadás, éppen ezért, hogy legyen némi félretett pénzem, ha bármi beütne. Nem tudnék úgy nyugodtan élni, hogy nincs egy mentőövem.

Nem magától termett a fán az a pénz, elég keményen spóroltam, hogy legyen.

Tisztában vagyok vele, hogy sajnos nem mindenkinek van lehetősége ilyesmire.

2019. júl. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
66%

Elsírnám magam.


Albérlet, rezsi, kaja...


Hogy fogom fizetni???

2019. júl. 10. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

"hónapok alatt nagynehezen összejön pár tízezer, majd rendszeresen beüt valami, ami miatt el is kell költeni az egászet."


Ja hát nem csak annyit kell félretenni ami a 3 hónap múlva épp tönkrement mosógép cserére elég. Annál azért lényegesen többet.

2019. júl. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
39%

Miből?



Ha pérhavonta félmilliós kiadásod van?



Egyébként is miből?

Edd a legolcsóbb margarint a legolcsóbb fehérkenyérrel?

Én pl kaján még nem spórolok, minden máson igen. Mármint úgy nem spórolok, hogy rosszabb minőségű kaját még nem veszek.

1,5 éve használom ugyanazt a sportcipőt télen, nyáron, munkába és futáshoz. Van egy szandálom. Ugyanazok a 2 ezres pólóim már 2-3 éve, évente csak pár újat veszek.


A valóságban nem olyan rózsaszín az élet, mint a Gyakorikérdéseken.

2019. júl. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
24%
#20 ott a pont. Ne is halgassunk a sok irigyre, nekik is lehetne milliós megtakarításuk ha nem lennének totál imbecilek és félre tudnának tenni a sok felesleges kiadásból ami mára egyöntetűen jellemzi a magyar fogyasztót.
2019. júl. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
62%
Attól hogy a gyk-n mindenki IT developer, vagy vállalkozó ahol gáz 500 alatt keresni, a magyar medián fizetés 160-180ezer körül van, ez Budapesten egy albérlet ára majdnem, vidéken is van egy 100-as 50nm-es albérlet, szóval mégis miből tegyen félre az átlag ember százezreket? Esetleg a fizetése felét? Persze lehet mondani hogy lehetett volna piacképes szakmát végezni, de nem lehet mindenki könyvelő, mérnök, IT-s, tanárnak is kell lenni valakinek és óvónőnek, nyugaton nem is éhbért kapnak.
2019. júl. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
24%

#28

"büfészakot" végeztem, most közalkalmazottként dolgozok egy budapesti közintézményben, mellette vidéken lakok, ahol kissé spórolósabb az élet. Havi 110k és 160k között tudok félretenni valamennyit, ahogy alakul.

Azért ez nem mágia.

2019. júl. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
24%
29. Ennek nagyon örülök, csak valakinek a fizetése diploma után 110ezer és 160ezer közé esik, ezt kéne megérteni, és nem csak valakinek, hanem az ország egy jó részének.
2019. júl. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!