Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csinálnál ha most azonnal...

Mit csinálnál ha most azonnal munkanélkülivé válnál?

Figyelt kérdés

Hova tud menni az ember dolgozni?

Fiatal nő


2019. júl. 8. 21:26
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%
@30 A kérdés erre nem is vonatkozott. Értelemszerűen, ha az embernek nincs megtakarítása, akkor megy dolgozni egyből. Én azért írtam, hogy elindulnék Dél-Amerikába, mert ezt tenném. Ez nem jelenti azt, hogy elvárás az, hogy mindenkinek legyen ennyi, vagy bárki kevesebbet ér attól, hogy nincs megtakarítása, csak egyszerűen aki megteheti, az sok esetben választja azt, hogy inkább pár hónapig pihen, utazik, stb.
2019. júl. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

#30

Tudom. Hogy jön ez ide? Én arra reagáltam, hogy "mindenki IT developer", meg még előzőleg is volt néhány okoskodó komment, ami szerint biztosan milliós nettót kereső senior fejlesztő az, aki megteheti, hogy néhány hónapot ne dolgozzon, illetve "nem lehet mindenki könyvelő, mérnök, IT-s", erre írtam, hogy nem is kell.

2019. júl. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
31. Akkor olvasd vissza a kommenteket, páran megemlítették hogy nem kéne elverni a pénzt és akkor lehetne félretenni, csak erre reagáltam.
2019. júl. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
67%

"nekik is lehetne milliós megtakarításuk"


Nem feltétlenül milliós. A szokásos fizetéshez kell arányos legyen.

Pl egy minimálbéresnek 800 ezer tartalék az több mint 8 hónap munkanélküliségre elég.

2019. júl. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%

Jól írják itt sokan, kell valamennyi megtakarítás. Én totál nem tudnék napról napra élni azon izgulni folyamatosan hogy ha kirúgnak mi lesz.

És jól írja az utolsó mindenkinek annyi kell hogy a saját megszokott élet színvonalán ellegyen pár hónapig van akinek elég pár 100 ezer másnak a milliók se.

Ha meg nem tudtok spórolni akkor valamin változtassatok nem kell mindenkinek pesten lakni ha drága neked költözz vidékre a bérletet meg a cégek nagy része 86% ban megtéríti. Sajnos ez én környezetemben is nagyon sokan vannak akik napról napra élnek pedig a fizetésük meg 2-3x ozódott az elmúlt 4 évben, régen is 0 ra jöttek ki most is az árak pedig annyira nem nőttek.

2019. júl. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%

Így van, én se tudnék úgy létezni, hogy nincs tartalék. Albérletben laktunk, épp csak ki tudtuk fizetni diák munkákból a párommal de azért akkor is raktunk már félre. És azóta is mindig. Többször is előfordult, hogy munkát váltottam és olyankor nem kellett kapkodni, aggódni, jaj mi lesz.


Szerintem a havi bevétel 50%-a elég kell legyen a szokásos havi megélhetési költségekre. A másik 50% pedig tartalék munkanélküliségre, "váratlan" kiadásokra, felújításra, lakásra gyűjtésre.

2019. júl. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
36os: ne dobálózzunk azért ilyen számokkal se. Vannak kétkeresős családok, ahol a havi bevétel 200 ezer forint. Annak az 50 százalékából egy albérlet sem jön ki. (Persze ma már albérletben élnj luxus).
2019. júl. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Havi bevétel két főnek 200 ezer? Akkor az két minimálbéres gyerek nélkül.

Na hát ennyit vidéken is lehet keresni ahol a lakhatás jóval olcsóbb. 100-bol kihozzák akkor marad 100 tartalék.


Hogy az csak zsíros kenyérre elég? Hát akkor keresni kell több pénzt.

Mi se garnélát ettünk kesu dióval és lazaccal amikor épp hogy eléltünk diák munkákból.


De oké, költsön akkor 200-bol 150-et,akkor is ott van 50 tartalék.

2019. júl. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
31%

Munkanélküli vagyok 2 hónapja 29f.

Már tele a tököm a munkával már nemkívánja a szervezetem. Gyereketse akarok nehogy neki is átkeljen élni ezt a rabszolgaságot. Már mehetnék dolgozni nem is keresnék rosszúl de egyszerűen a gondolatától is rosszúlvagyok a rabszolga létnek. Nem nekem találták ki. Dolgozzanak a szegények.Azt is bánom hogy régebben annyit dolgoztam többet ér a szabadidő.....

2019. júl. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
EGYETÉRTEK utolsó
2019. júl. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!