Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Felháborítóan sok, vagy...

Felháborítóan sok, vagy nagyvárosokban ez rendben van? Debrecen. Két napi munkáért 130. 000 forint munkadíjat kér el számlaképes egyéni vállalkozó szobafestő (plusz 24. 000 anyag és ÁFA). Másik szintén egyedül dolgozó is 120. 000-et kérne el.

Figyelt kérdés
Elfogadható munkadíj tételek ezek ez keleti megyeszékhelyeken? Vagy lenne olcsóbb? Mi nem tudunk hozzáfogni, nem részletezem mi miatt. Valószínű vannak még mások is, akik szintén nem állnak neki DIY festeni. Nekünk ez elfogadható ár, vagy lenne napi 60.000-nél olcsóbban dolgozó szobafestők is?

2019. okt. 21. 09:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Ez nem Debreceni sajátosság, az országban ez így van (ez a 130.000 valóban lehúzós!)

A szakemberek külföldön vannak, elmenekültek innen sokkal jobb pénzért!

Az itthonmaradottak meg a lenyúlással próbálják kompenzálni magukat. Győrben is qrva drága a szakmunka!

2019. okt. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24%
Igen, elfogadható.
2019. okt. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%

Ilyen árak vannak, nincs ebben semmi különös vagy felháborító.

Amúgy bármelyik faluban lehet találni pár munkás cigányt, akik megcsinálják töredékéért.

2019. okt. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%
Ez teljesen normál ár, Budapesten ez még több is
2019. okt. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Én a 24e-et keveslem anyagköltségre, nekem 92e-em ment el rá, a festést én csináltam, mert sokallottam a 340e-es munkadíjat.


Meszelésnél 5 réteget tettem, festésnél 2 lefedő meszelésre ment 3-4 réteg festék. Bár nekem nem 2 napba telt, 3 nap bútormozgatás, padló, ablakok és az ajtók lefóliázás (ezt eleve elvárták volna).


Az első réteg meszeléssel 15 óra alatt végeztem, második belefért 10-be, 1 hét száradás, meg eleve dolgoztam, hétvégén ismét 2 réteg, 1 hét száradás és a 3-adik héten el is készült.


Nettó 136e-et keresek, nekem ez a 6 nap festés megért 340e spórolást, bár a plafonnal ***-úl megszenvedtem!


174m2-es a ház alapterülete, a festendő felületet nem számoltam ki, de durván vehetjük alapterület X 2000-nek az árat.


Nálad olyan 56-60m2-es lakásról van szó???

2019. okt. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nálunk két (nagyobb 5x6-os és 5x4-es) szobáról van szó. Olcsókisebbségieket nem akarunk véletlenül sem.


Akkor ezek az árak mennek minden megyeszékhelyen?


Első: ha mindenhol ennyi, miért lehúzás? Nem az lenne sokkal inkább, ha a megszokott munkadíjaktól (jóval) drágábban adnák a szolgáltatást?

2019. okt. 21. 16:31
 7/13 anonim ***** válasza:
39%
A kocsibeállód elkészült már? Azt is drágának találtad.
2019. okt. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen már évekkel ezelőtt, de nem igazán kocsibeálló ez, hanem garázs. Honnan tudsz erről? :)
2019. okt. 22. 10:48
 9/13 anonim ***** válasza:
67%

Havonta van arról is kérdés, ami hasonló ehhez. Itt az utolsó (már amit észre is vettünk)

Egy kaptafára mennek már ezek a kérdések, és ugyanarról szólnak.


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..

2019. okt. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem értem mi a gond, de ha ennyire (hiszen látom rajtad) zavar, két dolgot tudsz csak tenni: nem írsz (ez a legkönnyebb, nem is értem ki veszi a fáradságot, hogy a kérdés megválaszolása helyett offtopik fölöslegességeket írkál), illetve szólni kell a másiknak, hogy ő ne tegye. Az első értelemszerűbb.
2019. okt. 22. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!