Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Gondolkozom saját vállalkozás...

Gondolkozom saját vállalkozás indításában. Honlapkészítés terén mennyire telített a piac?

Figyelt kérdés

nincs nagy tőkém kb 1.000.000ft om van

asztalos a szakmám

vagy más ötlet?


2020. okt. 28. 01:28
1 2
 11/15 Pupusz ***** válasza:
Nem mondtam, hogy sufniban csinálja. Komoly műhelye van, minden szerszámmal és emberei. Akik 600 ezret keresnek havonta nettóban. Mondjuk profik is.
2020. okt. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Egyszer kérdezd már meg a férjed mit csinál a sufniban. Nem egészen értem, ha a lapszabászaton méretre gyártanak, a vasalatok készek, fogantyúk egyebek szintén készek úgy veszik, munkalapot szintén méretre adják, a mosogató helyét a helyszínen vágják be, összerakni is helyszínen szokták nem a sufniban, mert egyben ki se tudnák szállítani... mi történik a sufniban?
2020. okt. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Azt meg ne játsszuk már, hogy úgy teszünk, mintha a kisvállalkozók annyira jelentenék be az embereiket, amennyit keresnek! Nagyon jól tudjuk, hogy minimálon vannak és a többit zsebbe kapják. Ne legyünk már álszentek, kérlek benneteket! Ne hivataloskodjunk itt, hanem életszerűen gondolkodjunk! Magánszemélynek pedig nem kell számla, csak garancia..

...

Komoly műhelye van, minden szerszámmal és emberei. Akik 600 ezret keresnek havonta nettóban."


Ja értem, szóval eleve úgy kell számolni a nettó 600 ezret, hogy adócsalással dolgozik a vállalkozó, meg számla nélkül. Méghozzá duplán, mert a bejelentés sem frankó meg a számlaadást is elmulasztja - nagyszerű... :-(


Hát bocs, de én nem így számoltam.

Az a helyzet ugyanis, hogy lehet, hogy meglepő számodra, de bizony vannak vállalkozók, akik nem így dolgoztatnak, dolgoznak.

Jómagam is mindenről számlát adtam: a nyugalmam többet ér :-)

2020. okt. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

12, te nagyon nem vagy képben. Egy bútor nem annyi, hogy leszabják, helyszínen meg összeállítják. Azt össze kell fúrni, pl. Úgyhogy bizony kell egy normális műhely, gépekkel, akkor is, ha szabva/zárva veszed az anyagot.

Az meg nem igaz, hogy ennyi volt a bútorod. Ezt az veszi be, akinek gőze nincs az árakról.

2020. okt. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Pupusz ***** válasza:
13-nak: Én nagyon sok vállalkozót ismerek, de olyanokat, amilyen állítólag te is vagy, egyet sem. Az olyanok mifelénk mind NAV ellenőrök. A vállalkozói lét ugyanis a kockázatvállalásról szól, nem pedig a nyugalomról. Ha nyugalmat akarsz, akkor inkább éjjeliőr típus vagy, nem pedig vállalkozó típus. A kockázat hoz több pénzt, a nyugalomért senki sem fizet. El kell dönteni, ki mit akar. Feltételeztem, hogy a kérdező pénzt szeretne, az pedig kockázat nélkül nincs. Vagy csak kevés. Akármivel is foglalkozik az ember. Ha te az áraidba beleszámolod a jövő évet is, akkor sokat is kérsz, meg kevesed is marad. Ez elég rossz üzlet. Mégis mi a fenéért kellene a magánszemélynek számla, hogy kifizesse az áfát, a vállalkozó meg befizesse az államnak? Nincs elég ellopni valójuk így is odafent? Minek tömni még őket, hogy még több baromságra, meg saját zsebre költsék mindennek a majdnem harmadát? Ha így gondolkodsz, akkor nem vagy normális, már ne is haragudj! Tömd csak őket, ha jól esik! Abból lesznek jó utak, jó oktatás, jó egészségügy, fasza szociális háló, meg minden, mint a Paradicsomban ugyebár. Ezt láthatjuk. Pedig az utóbbi években rekord adóbevételek voltak. Aztán, ha már nem tudsz tejelni, kidobnak, mint egy elrongyolódott felmosórongyot és hagynak megdögleni ott, ahol vagy. Na, ezért aztán érdemes. Hajrá!
2020. okt. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!