Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Anime bolt nyitás megérné?

Anime bolt nyitás megérné?

Figyelt kérdés
Sziasztok ara lennék kíváncsi hogy megéri egy animes üzletet nyitni lenne rá félre tett pénzem is néztem nem sok ilyen üzlet van Magyarországon szeretem is az animeket ezért szinte álom meló lenne és még annyi hogy általában honnan lehetne beszerezni az árut

2020. dec. 6. 20:55
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
86%

9: akkor mielőtt milliókat áldozol valamire, amiről nyilvánvalóan fogalmad sincs, mi lenne, ha elmennél előbb alkalmazottnak dolgozni egy boltba.


Ha kis céghez mész (nem kell animéshez, jó bármi), akkor gyorsan bele fogsz látni, hogy hogyan működik egy üzlet, hogy milyen kiadásai vannak a tulajnak, hogyan tárgyal az áruról, hogyan fizet érte... Lesz egy kis fogalmad arról, hogy bármilyen üzleti vállalkozás hogyan működik.


A legjobban azzal jársz, ha ezt csak diákmunkaként csinálod, és mellette ugyanerről a témáról elmész tanulni valahova.



Utána beszéljünk vállalkozás nyitásról.

2020. dec. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2020. dec. 7. 08:52
 13/42 anonim ***** válasza:
75%
Hát sok életképtelen ötletet hallotram már, de ez az egyik top.
2020. dec. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:
Miért?
2020. dec. 7. 09:14
 15/42 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem nem
2020. dec. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:
Meg tudnád indokolni hogy miért nem jó?
2020. dec. 7. 09:18
 17/42 anonim ***** válasza:
77%

Van egy kis üzlethelység a házban, ahol lakom (Bp belvárosa, a covidoot leszámítva 0-24 van élet a környéken, az egyik legpörgősebb környék).


Az egész hely pár nm, elfér benne egy asztal, egy szék, meg 2 polc az árunak. Mivel miniatűr, ezért a környékhez képest olcsón ki lehet venni, és mindig van is bérlője.


Volt már benne számtech bolt, fiatal csajok nyitottak egyedi ékszereket, volt mindenféle egyéb kézműves shop, árultak egyedi teafiltert, ezoterikus könyveket... gyakorlatilag mindent.



Az összes boltra igaz volt a következő felállás:

- fiatalok kivették, 1 hónapot csinosították, designelték, kifestették, feldíszítették

- nyitási esemény, ott van az összes haver a FB-ról, mosolyok, bizakodás, saját insta, "ELINDULTNK!!!4444!!!!4!" bejegyzés az összes közösségi médiában.

- unatkozó egy szem eladó, eleinte még a barátai járnak bent, aztán senki

(- számtech bolt, lementem, hogy adjon már gyorsan egy akármilyen pendrive-ot, mert le kell adnom a melót, itt az ügyfél, körülugrál kedves vevő - végre -, majd kiderül, hogy nincs, de tud hozni a nagykerből 1 hét múlva. Bakker annyi pénze nincs, hogy alap cuccból árukészetet tartson, és nem Radeon334535432 videókártyát, meg 300" montort kerestem)

- beázár a bolt, egy hónapig árválkodik, már a dekorációt sem bontják el


ciklus kezdődik elölről.



Mindenkinek van egy jó ötete, ami a hobbijához kapcsolódik, 2 hónapnál tovább még egy sem bírta. A többség kedves, mosolygós, lelkes, de egy ócska üzleti tervük nincs, fogalmuk nincs, hogy mennyibe kerül egy induló vállalkozás első éve, és mennyi a bevétel (a 0 körüli eredmény már jónak számít), a többségük legalább azt tudja, hogy az áruját honnan szerezze be, de ennek ellenére nem megy az üzlet, mert azt hiszik, hogy elég megnyitni egy boltot, jön napi 10 vásárló, otthagy fejenként 10 ezret, akkor kerestünk egy százast naponta...



Egyetlen ember, aki ezen jól keres az az üzlet tulajdonosa, lévén, hogy egy bármilyen célra használhatatlan (kukatárolónak jó lenne) helységért pénzt kap folyamatosan. Mert mindig van csillogó szemű fiatal, aki azt gondolja, hogy üzleti vállalkozás nyitáshoz elég annyi, hogy fel tud rakni a polcra 3 könyvet, 5 doboz teát, vagy elhozni a nagykerből nekem az árut.

2020. dec. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
81%

Esélytelen, felejtsd el! Van ismerősöm, aki pár évig vitt egy picike boltot Budapesten, de nem érte meg, pedig ez még abban a korszakban volt, amikor itthon az anime a középosztály-beli huszonévesek rétegműfaja volt (tehát még volt pénzünk is). Mai napig megvan a gyűjteményem. Mangák, figurák, plüssök, DVDk, stb. Volt olyan animecon, amin az akkori fizetésem 20%-át elköltöttem. :)


Én pont azért álltam le az animékkel, mert mára a tizenéves kislányok műfaja lett, a régi társaság meg eltűnt. Bőven 30 fölött meg nem fogok kislányokkal animéről beszélgetni.

Na, ennek a rétegnek nem lesz 8-10 ezer forintja egy 1:8-as figurára vagy 3-4 ezer forintja egy mangára. Ergo: nincs célközönség.

2020. dec. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
83%
Hány éves vagy amúgy és mennyi lenne az a tőke, amivel megpróbálnád?
2020. dec. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:
Értem amit irsz de eza számtecheses bolt hogy kapcsolodik az animes bolthoz? Nem, nem bérelnék üzlet helyiséget ugy hogy jó magam is anime kedvelő vagyok igy tudom mi kell az anime kedvelőknek több száz animes van az országba sokkal jobba is vagyok csak néz meg egy mondocont mindenkinek aza baja hogy nem nagyon van olyan hely Magyarországon ahova tudnánk menni vásárolni persze van internetet de az nem olyan mint ha személyesen vennéd/látnád
2020. dec. 7. 09:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!