Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Anime bolt nyitás megérné?

Anime bolt nyitás megérné?

Figyelt kérdés
Sziasztok ara lennék kíváncsi hogy megéri egy animes üzletet nyitni lenne rá félre tett pénzem is néztem nem sok ilyen üzlet van Magyarországon szeretem is az animeket ezért szinte álom meló lenne és még annyi hogy általában honnan lehetne beszerezni az árut

2020. dec. 6. 20:55
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
20 és még nem most tervezem még adig tanulnék ez ügyben kb 10millio lenne rá
2020. dec. 7. 09:38
 22/42 anonim ***** válasza:
83%

"Értem amit irsz de eza számtecheses bolt hogy kapcsolodik az animes bolthoz?"


Ne nyiss üzletet! Komolyan! Ha azt hiszed, hogy az irásombó az üzlet típusa (számtech, kézműves ékszer, tea, könyv) volt a lényeg, akkor komolyabbak a problémák, mint gondoltam.

2020. dec. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:
Oké, te láttad ezt a kis üzletet hogy nem működik de ez miért jelentené azt hogy más helyen más üzlet ennyire élettelen lenne
2020. dec. 7. 09:43
 24/42 A kérdező kommentje:
De gondolom az lenne a lényeg az írásodbol hogy fiatalok ne kezdjenek ilyenbe
2020. dec. 7. 09:43
 25/42 anonim ***** válasza:
83%
Nem, az írásomnak az volt a lényege, hogy funkcionális anaflabéták ne kezdjenek üzletbe... Esetedben egy PISA tesztet ajánlanék első körben...
2020. dec. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:
Nem is most szeretnék belekezdeni még adig fejleszteném magam tanulnék ez ügyben
2020. dec. 7. 09:47
 27/42 anonim válasza:
60%
Hát én a helyedben tuti nem boltra pazarolnám a 10milliómat. Inkább vennék egy fasza homlokrakodót és/vagy egy árokásót, aztán azokkal bizniszelgetnék.
2020. dec. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:
Igen gondoltam hogy lenne jobb befektetés ennél viszont ahoz még annyira se értek és még nem is vonz eza téma ebből a boltbol se meggazdagodni szeretnék csak azt csinálnám amit szeretek
2020. dec. 7. 10:08
 29/42 A kérdező kommentje:
Még vagy 2-3evét ra szánék a tanulásra és utána ha lenne értelme belekezdenék
2020. dec. 7. 10:09
 30/42 anonim ***** válasza:
100%

20 éves vagy és lelkes, ez rendben is van. Én is ilyen voltam, de hidd el, hiába mondják az ismerőseid, hogy "de jó lenne egy bolt", ha konkrétan ott lenne a bolt, 90%-ban csak nézelődnének, abból meg nincs pénzed. Mint már mondtam, a mai anime célközönségnek nincs igazán pénze, mert még tanulnak.

Saját bőrömön tapasztaltam, hogy pl mikor anno volt con, megbeszéltem, hogy elviszek 3 másik embert és elosztjuk a benzinpénzt, az utolsó nap mondták vissza mindhárman, mert mégse volt már pénzük.

Meg amikor ismerős ott cosplay-elt a Pecsa előtt, de a con belépőre már nem volt pénze.


A mostani anime célközönség 13-25 éves, erősen tizenéves túlsúllyal. Nekik kellene téged nyereségesen eltartani. Hazai kiadású manga kb bármelyik nagyobb könyvesboltban van, azzal nem tudsz versenyezni. Marad tehát a külföldi manga, a figurák és hasonlók. Már elve kiesik sok potenciális vásárló, mert ebben a korosztályban igen ritka az, aki elég jól tud angolul vagy németül ahhoz, hogy mangát olvasson. Aztán egy nagyobb (1:8 vagy 1:6) figura még eBay-en kínából is 4-5 ezernél kezdődik. De neked ugye számlával kell beszerezned, nagykerből, ami nem lesz 8-10 ezernél olcsóbb és hogy keress is rajta, 12-ért kell adnod. Ennyit viszont nem mindenki akar vagy tud adni érte, tehát megint szűkül az ügyfélköröd. A pénzed áll az árukészletben és mivel speciális bolt, nagyon-nagyon alaposan át kell gondolnod, miből tartasz készletet, mert hiába van 5 Naruto figurád, ha minden második betérő One Piece-t akar, de az meg nincs. Még ha rendelésre hozol figurákat, minimális készlet akkor is kell, mert egy üres boltba nem megy be senki.

Napi 1-2 vásárlóból nem fogod tudni fenttartani a boltot, mert fizetned kell az üzlet bérleti díját és a rezsit. Plusz fizetned kell a kamarai tagságot, az iparűzési adót, az SZJA-t, egyebet (ami még KATA esetén is havi 50 ezer, sima vállalkozóként még több), fizetned kell a könyvelőt (őrültség könyvelő nélkül vállalkozást csinálni). És akkor még egy fillért sem költöttél marketingre, reklámra (ami nélkül valljuk be senki nem fogja megtalálni a boltodat). Egy kisméretű bolt esetén is alsó hangon havi 80-100 ezer fix kiadásod van, ennyit kell legalább kitermelned, hogy ne bukj az üzleten. Ha átlagosan 2000 forint hasznod van egy terméken és hétfőtől-szombatig vagy nyitva, akkor napi 2 vásárlás kell, hogy egyáltalán NULLÁN legyél! Nem betérőről, hanem vásárlóról beszélek! Anime boltban 10 betérőből örülhetsz, ha egy vásárol valamit. Ha keresni is akarsz rajta, akkor ettől hatványozottan több vásárló kell. Persze kimehetsz conra árulni, de ott meg a helypénz brutális, akár több százezer forint, amit 2 nap alatt kell kitermelned, ami viszont csak nagy árukészlettel fog menni.


Egy szó, mint száz: sokkal értelmesebb dolgokba is befektetheted azt a 10 milliót, a haverok meg rendelik továbbra is netről az anime cuccokat.

2020. dec. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!