Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Nagy erteku gep vasarlasa...

Nagy erteku gep vasarlasa hitelre csak a sajat nevemen lehet?

Figyelt kérdés
Jelenleg KATA-s vallalkozo vagyok es most tervezek venni egy 15 millio forintos gepet, ami varhatoan minimum havi 1-1,5 m ft bevetelt fog hozni ugy, hogy dolgozom vele - tudom, ezaltal mar kiesek a katabol. Aztan akkor mar kimaxolnam a lehetosegeket es berbeadnam a gepet, amikor epp nem dolgozok vele (napi 100 ezer forint korul van, en is berlem jelenleg) viszont itt jon a plot twist, nem vezetek. A parom viszont segitene, beszallna a vallalkozasba, tehat felesben vennenk a gepet es o foglalkozna a berbeadassal. En nevemen lesz a gep es a hitel, viszont kerdes, hogy meglehet-e valahogy oldalni, hogy mindkettonk neven legyen? Vagy hogy tudjuk ezt az egeszet megoldani? A konyvelom semmiben sem segit- epp ujat keresek, de rohadt nehez, mert aki jo, annak nincs kapacitasa..

máj. 11. 11:05
1 2 3 4 5 6
 11/60 A kérdező kommentje:
Oh, meg annyi, hogy azt a havi 1-1.5 millio ft bevetelt a kezdeti idoszakra kalkulaltam, de varhatoan ez tobb lesz, illetve, ha nem is, akkor is 1,5 ev alatt megterulne a gep ara.
máj. 11. 17:12
 12/60 anonim ***** válasza:

"Viszont tobb munkat nem tudok bevallalni vele, ugy hogy berlem, mert igy is nagyon nehez, hogy minden ugyfel raerjen a berlos napokon"

Milyen gép ez?

máj. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:

Van ennek a gépnek egyedi azonosító száma?

Amikor kibérled mennyi kauciót kell letenni?

máj. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:

Hány lezárt éved van a vállalkozásodban és milyen eredményességgel? A bankhitel miatt kérdezem.

Milyen gyorsan avul ez a gép és milyen karbantartási igénye van?

Te magad is tudod szerelni, vagy szakszervízre szorulsz, ha javítani, karbantartani kell?

máj. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 A kérdező kommentje:

Azt nem szeretnem elmondani, hogy pontosan milyen gep, de szepsegiparrol van szo. Berlesnel nem fizetunk kauciot, a gep tulajdonosa hozza reggel es viszi este.

Azert nehez igy a berles, mert csak akkor eri meg, ha tenyleg mindenki raer az adott napon, ami szinte lehetetlen, meg igy havi 2 napra leosztva is. Tobb vendeget meg nem merek jelenleg bevallalni vele, mert akkor meg nehezebb lenne az idopont egyeztetes es csak akkor eri meg kiberelni, ha tenyleg a vendegek 80%-a eltud jonni az adott napon, es akkor meg arrol nem is beszelve, ha lebetegszik, vagy a gyereke beteg es utolso pillanatban lemondja az idopontot… ezert szeretnem megvasarolni, mert igy tobb idopont opciot tudok ajanlani a vendegeknek es tobb vendeget tudok vallalni ezaltal.

máj. 11. 17:58
 16/60 A kérdező kommentje:

3 lezart evem van.

Egy ev garancia jar a gepre, utana en fizetek ra majd biztositast, ami evente 200-250 ezer ft es akkor a szerviz ingyenes marad. Egyetlen kozeli ismerosom van, aki videken megvasarolta mar 2 eve es nagyon elegedett idaig, neki egy ev alatt terult meg az ara. Ugy gondolom, Budapesten ennel hamarabb menne, foleg, hogy mar van vendegkorom.

máj. 11. 18:01
 17/60 A kérdező kommentje:
Egyebkent a hitellel kapcsolatban a forgalmazoval beszeltem, naluk van reszletfizetesi opcio, bar annyira nem szimpi, ezert a szechenyi+ hitelre gondoltam, eddig egy ugyintezovel beszeltem, aki azt mondta, hogy szerinte sima ugy a lizing fix 5% kamattal. Jovoheten fogok is vele szemelyesen talalkozni.
máj. 11. 18:09
 18/60 anonim ***** válasza:

"Azt nem szeretnem elmondani, hogy pontosan milyen gep, de szepsegiparrol van szo."

Akkor hagyjuk is.

máj. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 A kérdező kommentje:
Miert? Mi baj a szepsegiparral?
máj. 11. 18:15
 20/60 anonim ***** válasza:
A lízing a lízingcégnek nagyon jó, a gép végig az ő tulajdonukban marad és bármikor elvihetik, ha nem fizeted, te meg buktad a gépet is, meg az addigi befizetéseidet is.
máj. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!