Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Nagy erteku gep vasarlasa...

Nagy erteku gep vasarlasa hitelre csak a sajat nevemen lehet?

Figyelt kérdés
Jelenleg KATA-s vallalkozo vagyok es most tervezek venni egy 15 millio forintos gepet, ami varhatoan minimum havi 1-1,5 m ft bevetelt fog hozni ugy, hogy dolgozom vele - tudom, ezaltal mar kiesek a katabol. Aztan akkor mar kimaxolnam a lehetosegeket es berbeadnam a gepet, amikor epp nem dolgozok vele (napi 100 ezer forint korul van, en is berlem jelenleg) viszont itt jon a plot twist, nem vezetek. A parom viszont segitene, beszallna a vallalkozasba, tehat felesben vennenk a gepet es o foglalkozna a berbeadassal. En nevemen lesz a gep es a hitel, viszont kerdes, hogy meglehet-e valahogy oldalni, hogy mindkettonk neven legyen? Vagy hogy tudjuk ezt az egeszet megoldani? A konyvelom semmiben sem segit- epp ujat keresek, de rohadt nehez, mert aki jo, annak nincs kapacitasa..

máj. 11. 11:05
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:

"A befektetovel sokat beszeltem telefonon, elmondtam neki mindent, amit tudni kell es azt mondta, hogy nem is ker uzleti tervet, tetszik neki igy ahogy elmondtam, szeret kisebb vallalkozasokba befektetni mert sok kicsi sokra megy. Viszont mivel hirtelen jott otlet volt ez a befekteto dolog, eddig csak a hitelben gondolkoztam, elis felejtettem, hogy van ilyen ismerosom, igy annyira nem neztem utana, hogy ez hogy mukodik. Az anyagi reszere ertem, hogy kinek hany % reszesedes a profitbol, meddig stb."

Jó neki, hogy a 15 milliós gép megvétele neki csak egy kisebb befektetés, sok kicsi sokra megy alapon... 🤣

Úgy részesedtek az esetlegesen termelődő profitból, ahogy előre megegyeztek és szerződésben lefektetitek.

De mivel a gépet a befektető veszi, nyilván bérbe fogja adni neked olyan díjért, amiben megegyeztek.

Így nem a képlékeny nyereségen osztoztok, hanem ugyanúgy bérled a gépet, mint eddig, csak mostantól a befektető cégétől. (Mivel, feltételezem, nem neked veszi meg a gépet ajiba, hanem magának.)

máj. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 A kérdező kommentje:
Nem, a gep az en nevemen lesz, ez 100%, mivel o nem is magyar es nem is akar itt ceget. Szoval abban egyeztunk meg, hogy a profitbol o kap reszesedest, csak annyit kert, hogy talaljam ki en, hogy mennyit es hogyan aztan majd kiegyezunk. Ilyenkor nem tudom mi lenne a fair, en 50-50%-ra gondoltam de nyilvan egy bizonyos ideig, nem pedig orokre. Nekem o regi ismerosom, dolgoztam neki anno asszisztenskent igy 100% megbizik bennem. Arra ertettem, hogy neki ez kicsi befektetes, mert pl nagy focicsapatokban vannak reszesedesei, illetve lithium es arany banyakban, szoval neki ez tenyleg apropenz.
máj. 20. 13:43
 53/60 A kérdező kommentje:
Hat igen egyebkent eleg sokaig dolgoztam neki, akkoriban epp egy 300 millio dollaros uzletet kotott nyelbe, az ilyen kisebb befekteteseit ugy becezte, hogy chicken shit :D de sokszor mondta, hogy o is chicken shit-tel kezdte, es o is a nullarol indult, hitelekkel es befektetokkel.
máj. 20. 13:52
 54/60 A kérdező kommentje:
Ja es mielott ebbe is belekot valaki, azert nem tanultam sokat tole az uzletkotesrol, mert abba nem sok beletasom volt, en javareszt az uzleti utjait szerveztem es a megbeszeleseit, a naptarat kezeltem es ugye ehhez hasonlo dolgok. Tanitott egysmast, pl hala neki sikerult kilepni az alkalmazotti eletbol es mertem vallalkozni, mint kozmetikus.
máj. 20. 13:56
 55/60 anonim ***** válasza:

"Arra ertettem, hogy neki ez kicsi befektetes, mert pl nagy focicsapatokban vannak reszesedesei, illetve lithium es arany banyakban, szoval neki ez tenyleg apropenz." 🤣

Hogyhogy nem sikerült nála megalapoznod a jövődet?

Az elmondottak alapján minimum saját szalonodnak kellene lennie Budapesten.

Vetess egy szalont vele, ne egy gépet!

máj. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 A kérdező kommentje:

Mert nem szeretnek sajat szalont Budapesten. Nekem tul sok stressz az alkalmazottakkal valo kinlodas, manapsag mar boldog-boldogtalan megszerzi a vegzettseget es aki igazan jo szakember, az egybol vallalkozokent kezd(en is igy tettem) es nem megy el alkalmazottnak.

Egyebkent meg az is fontos tenyezo, hogy amikor elkezdtem a palyafutasom, es ot otthagytam akkor o fizette a tanfolyamom is es minden egyebet, tehat maximalisan tamogatott, akart is nekem egy nagyobb szalont nyitni Parizsban, de jott a Covid meg minden es megszakadt a kapcsolat , hisz van jobb dolga is, minthogy a volt asszisztenset orokre pesztralja, en meg nem vagyok az a ramenos fajta es mar akkor elvoltam a sajat kis vallalkozasommal, ami a covid bezartsag utan annyira porgott, hogy tobbet kerestem, mint most, igy nem is ereztem szukseget.. plusz megismertem a parom, aki nem akart Parizsba koltozni.

Most hogy ujra beszelunk, megint felajanlotta a szalont, de nem Magyarorszagon, hisz o nem magyar es hat van egyfajta hire az orszagunknak, foleg a rasszizmusrol, es egy szinesboru befekteto nem feltetlen ide akarja a penzet tolni, amiben teljesen egyetertek vele.

Szoval ez az ajanlat is, hogy a gepet megvenne, csak egy szivesseg reszerol, de azt mondta, ha nagyban akarok gondolkozni vele, felejtsem el Magyarorszagot. En koltoznek barmikor, csak a paromnak kotott a munkaja sajnos, mar probalom ravenni, hogy hagyja ott es nyissunk kint egy szalont, ha mar igy adott a lehetoseg ujra. Meglatjuk, mi lesz, meg egyelore vegyuk meg a gepet, aztan majd alakul minden.

máj. 21. 11:06
 57/60 anonim ***** válasza:

"Szoval ez az ajanlat is, hogy a gepet megvenne, csak egy szivesseg reszerol, de azt mondta, ha nagyban akarok gondolkozni vele, felejtsem el Magyarorszagot."

Ez nekem úgy tűnik, hogy veled tervez valamit, nem veled és a pároddal.

máj. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
Ez a történet már egyre meseszerűbb ezzel a hirtelen felbukkant, mesésen gazdag, egzotikus befektetővel. :D
máj. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
Csak nem tudom mit akar kérdezőtől, amikor elmondása szerint a tagnak annyi pénze van, hogy bármilyen nőt megvehet magának, akár 100 szép, fiatal lánynak is rendezhet partit egyszerre és válogathat.
máj. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 A kérdező kommentje:
OMG komolyan nem lehet egy no es egy ferfi kozt szimplan UZLETI viszony? Semmit nem akar tolem es nem is akart soha, ami szexualis vagy romantikus jellegu, egyreszt mert melyen hivo kereszteny, 3 gyerekes, nos apuka, masreszt, szimplan nem jovunk be egymasnak. Szerintem tul sok szappanoperat neztek :D de innentol lezarom az egeszet, mert mar megoldodott minden. Koszonom a segitseget mindenkinek!
máj. 22. 12:38
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!