Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Nagy erteku gep vasarlasa...

Nagy erteku gep vasarlasa hitelre csak a sajat nevemen lehet?

Figyelt kérdés
Jelenleg KATA-s vallalkozo vagyok es most tervezek venni egy 15 millio forintos gepet, ami varhatoan minimum havi 1-1,5 m ft bevetelt fog hozni ugy, hogy dolgozom vele - tudom, ezaltal mar kiesek a katabol. Aztan akkor mar kimaxolnam a lehetosegeket es berbeadnam a gepet, amikor epp nem dolgozok vele (napi 100 ezer forint korul van, en is berlem jelenleg) viszont itt jon a plot twist, nem vezetek. A parom viszont segitene, beszallna a vallalkozasba, tehat felesben vennenk a gepet es o foglalkozna a berbeadassal. En nevemen lesz a gep es a hitel, viszont kerdes, hogy meglehet-e valahogy oldalni, hogy mindkettonk neven legyen? Vagy hogy tudjuk ezt az egeszet megoldani? A konyvelom semmiben sem segit- epp ujat keresek, de rohadt nehez, mert aki jo, annak nincs kapacitasa..

máj. 11. 11:05
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:

"Nalunk csaladias a hangulat, nem feszult, adok nekik idot mindenre, konzultalok, kerdezhetnek mindenrol.. nem mindegy azert a kozeg :)"

Szóval akkor erről a fajta kezelésről van szó?

"“futoszalagon” kezelik a vendegeket, jartam en is ilyen helyen…"

Reméljük, csak kipróbáltad a konkurenciát és magadnak még nincs szükséged ilyes fajta kezelésre!

máj. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:

"ez kb igy is van Budapesten, rengetegen csinaljak a kezelest, ilyen-olyan kinai vagy dragabb geppel is"

Erre a gépre soha nem fogsz hitelt kapni banktól, esetleg a lízing.

De arról még mindig nem írtál, hogy milyen karbantartásigénye van egy ilyen gépnek?

máj. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 A kérdező kommentje:
Ne szoval a nagy erdeklodes miatt irok, hogy haladunk az uggyel, kepzeljetek, kapnek ra hitelt (sajnos csak szabad felhasznalasu szemelyi kolcsont, bazinagy kamattal), viszont egy befekteto baratom azt mondta, hogy o szeretne befektetni szoval ne vegyek fel hitelt, o fogja finanszirozni. Szoval ugy nez ki, minden jora fordul es hitel sem lesz a nevemen. A reszleteket meg nem dolgoztuk ki, de megkert, hogy jovohetre alljak elo egy ajanlattal, hogy neki es megerje a befektetes, es en is jol jarjak. Szoval akkor most ebben kernek segitseget, hozzaertoktol, hogy ez a fajta deal hogy szokott mukodni..
máj. 18. 11:42
 44/60 A kérdező kommentje:

Akkor viszont a nagy erdeklodes miatt elarulom azt is, hogy mire jo a gep.

Szoval sokretu gep, lehet vele kezelni hegeket, (gyonyoru eredmenyekkel), pigmentfoltokat, hajszalereket, gyulladt, aknes bort, vegleges szortelenites, borfeszesites, amiket tud ez a gep. Vannak a piacon sokkal olcsobbak is (pl 3millio ft) de ezek kinai szarok, es kozel sem adnak ilyen eredmenyeket.

Plusz, a kezelesek eredmenyessegehez tenyleg elengedhetetlen a jo oktatas es a megfelelo tudasu szakember, aki nem futoszalagon, gyorsan lekezeli a vendeget, hanem alaposan felmeri a bor allapotat, kikerdezi a vendeget pl az eletmodjarol (mert nem lesz hatasos pl a pigmentfolt kezeles, ha szolifuggo es a kezeles utani heten mar rohan es szetegeti a boret), szoval en minden vendegrol jegyzetelek es a legtobb nagy klinikan es kozmetikaban ezek a dolgok pont hianyoznak, amint emlitettem, engem se kerdeztek semmirol, nem magyaraztak el semmit, csak nagyjabol tudtam elolvasni a beleegyezo nyilatkozatot mert sietni kellett, masolatot sem kaptam belole, utokezelesi tanacsokat sem kaptam…. Amit en pl emailben kuldok minden vendegnek, plusz szemelyesen is elmagyarazom. Ezert szeretnek a vendegek, es ajanlanak minden ismerosuknek, akik valamifele borproblemaval kuzdenek.

máj. 18. 11:51
 45/60 A kérdező kommentje:
Karbantartast a forgalmazo ceg csinalja ingyen, egyebkent nem sok, hutovizet kell benne cserelgetni, ezt ok csinaljak. Biztositast is fogok ra kotni, lehet harmadik fel altal okozott karokra is pl, ha a vendeg veletlen felloki vagy szallitas kozben serul berbeadas eseten, ez a biztositas evente 250 ezer ft.
máj. 18. 12:00
 46/60 anonim ***** válasza:

"Karbantartast a forgalmazo ceg csinalja ingyen"

Na, azt megnézném... 😂

máj. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:

Az a baj ezekkel az egészségügyi kezelésekkel, hogy árthatsz is az ügyfélnek, tehát fel is jelenthet, vagy be is perelhet.

Valószínűleg aki bérbeadja a gépet, az ezért adja bérbe, mert el akarja kerülni ezt a kockázatot, meg molyolni sem akar az ügyfelekkel.

máj. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:

"reszleteket meg nem dolgoztuk ki, de megkert, hogy jovohetre alljak elo egy ajanlattal, hogy neki es megerje a befektetes, es en is jol jarjak. Szoval akkor most ebben kernek segitseget, hozzaertoktol, hogy ez a fajta deal hogy szokott mukodni.."

Vagy magad csinálsz, vagy csináltatsz egy hozzáértővel egy üzleti tervet, ami megmutatja a banknak vagy a befektetőnek, hogy érdemes beruháznia a gépbe 15 milliót, vagy amennyibe kerül.

Ha gondolod, megkereshetsz privátban.

máj. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 A kérdező kommentje:
Tisztaban vagyok vele, hogy artani is lehet vele a vendegeknek, ezert elengedhetetlen a megfelelo szaktudas. A vendegek is tisztaban vannak vele, hogy mik a kockazatok, hisz mindenkit felvilagositok mar az idopont foglalasa elott, illetve beleegyezo nyilatkozatot iratok. Ezert is tartom fontosnak azt, hogy minden vendegre idot szanjak, es kikerdezzem minden kezeles elott, hogy kovette-e az utasitasokat, pl nem volt szoliban a kezeles elott vagy nem volt esetleg egy hamlaszto kezelesen, milyen gyogyszereket szed stb illetve a alaposan elmagyarazom az utokezelesi tanacsokat is, plusz emailben is megy minden. Ennek ez a menete normal esetben, nem pedig az, hogy gyorsan lekezeljunk minel tobb embert.. Sok vendegem pont ilyen nagyobb klinikakrol partolt hozzam, mert ok is azt ereztek, hogy futoszalagon voltak kezelve es igy az eredmeny sem olyan, mint kellene es halistennek mara az interneten elerheto informaciok miatt egyre tobben utanaolvasnak mindennek, es nem dolnek be a gorillamarketingnek. En is anno bedoltem, amikor meg nem volt meg a kozmetikai vegzettsegem, de akkoriban meg nem is volt ennyi fb csoport sem, ahol utanajarhattam volna.
máj. 20. 09:59
 50/60 A kérdező kommentje:
A befektetovel sokat beszeltem telefonon, elmondtam neki mindent, amit tudni kell es azt mondta, hogy nem is ker uzleti tervet, tetszik neki igy ahogy elmondtam, szeret kisebb vallalkozasokba befektetni mert sok kicsi sokra megy. Viszont mivel hirtelen jott otlet volt ez a befekteto dolog, eddig csak a hitelben gondolkoztam, elis felejtettem, hogy van ilyen ismerosom, igy annyira nem neztem utana, hogy ez hogy mukodik. Az anyagi reszere ertem, hogy kinek hany % reszesedes a profitbol, meddig stb.
máj. 20. 10:04
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!