Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van itt olyan, aki min. Fél...

Van itt olyan, aki min. Fél évet keményen dolgozott egy MLM cégnél és mégis bukott rajta?

Figyelt kérdés
2013. okt. 10. 22:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

(Ha a kérdésed provokáció és csak azt akarod bizonyítani, hogy mindenki, aki komolyan dolgozik benne az sikeres lesz, akkor kérlek hagyd figyelmen kívül a válaszom. De ha nem, akkor:)


Igen, a bátyám és pár barátja dolgozott az Amway hálózatában, kb 1-1.5 évig. Emberek százait keresték fel, mégis a kiadásuk több volt mint a bevételük (szerintem minden ismerősüket megkeresték akinek a neve valaha is felmerült).


Részletesebben, pl hogy miképp dolgoztak, pontosan mennyi embert kerestek fel, mekkora láncuk volt, mit csináltak jól és rosszul ne kérdezd.

Azzal sem szeretnék vitatkozni, hogy ez bukás-e vagy sem (szerintem a résztvevők annak éltél meg - a nagy ígéretek ellenére nem lettek gazdagok ebből, pedig lelkesedésük sokáig kitartott, vettek mindenféle önképzős anyagot és eljártak szinte minden szemináriumra stb).


Jah, ez kb 15 évvel ezelőtti történet.

2013. okt. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%
Előtt volt egy másik válasz is, kb 4-5 példával ismerettségi körből, különféle cégeknél. Mi miatt lett törölve?
2013. okt. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Na. Legalább privát indoklást kérek, amiért már a második válaszom is el lett távolítva innen.
2013. okt. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

Gondolom cégek nevének említése miatt történt, na de mivel még az előző három válaszomból csak kettő lett törölve és a 10:39-es fent van, talán írhatok most már b@@szogatás nélkül.


Majd később leírom újra a történeteket, mert nem mentettem el a válaszom, most viszont már nincs rá időm, hogy újraírjam.


A cégeket egyébként elmondom mégegyszer, de most visszafelé leírva, hátha így elfogadható (ami amúgy még mindig kérdés, hogy miért ne lenne az, hogy leírom pár cég nevét és hogy a saját környezetemben miket tapasztaltam róluk) A kedves törlő admin/moderátor bármikor felkereshet személyesen engem és együtt leellenőrizzük a történeteim hitelességét és találkozhat a szereplőikkel is. Tehát aki kíváncsi, balról jobbra olvassa őket. Feltételezem -bár nem biztos- ezek közül valamelyiknek a rendes nevén való említése okozta, hogy már két válaszomat is törölték ebből a kérdésből.


BVO (biztosító)

tenrekórB ("pénzügy")

novA (szépségápolás)

stcudorP gniviL reveroF (Aloe Vera termékek)


És még egyszer, legalább ha ezeket is törölni fogják, privátban hagy kapjak már egy indoklást.

2013. okt. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

Én nem igazán én beléptem,de építeni akartam így teszteltem a termékeket.Én többen voltam benne egyiket imádtam is.

Olvasd visszafele:

1.yaweN(Termékes)

2.efiL muimerP(Pénzügy)

3.SAD(jogvédelem)

4.noissiM cinagrO(Magyar termékes,k_rva jó cuccokkal)

5.ilbuD(licitálós)


Szerintetek mennyi kerestem velük egy fillért se,de munka az volt minddel,tukmáld rá a sok baromsásgot mindenkire,házalj,hívogasd zaklasd az embereket és add el a méreg drága sz@rokat(termékeket).

A pénzügyest csináltam egy évig,keresetem 0Ft napi több óra meló vele.


Én megutáltam az egész MLM-t undorító sz@r.

Remegve mutasd,hogy milyen jól megy közben meg sakkozol,hogy eszel vagy számlákat fizesd.Jó esetben tudsz keresni 3kilót,g_ci sok melóval ami betanult marhaság,tukmáld a sok sz@rt.

Én nekem van egy nagyon jó szakmám fejlesztő,sokkal jobb több pénz,és nem tudja mindenki csinálni,szemben az MLM-el ahol betanult szöveget kell mormold,mint egy verset.

Én tuti sokkal többet fogok keresni mint egy MLM-es vezető ez tuti.


Szal én időben sokat buktam vele,anyagilag csak a kezdőcsomagot,de főleg időt,meg ,,bokszolást" a sok idióta ruppótlan magyarral,soha többet.


Szakmámban hozzám fognak jönni könyörögve,hogy dolgozzak nekik és én fogom megszabni az árakat,szemben egy ügynökkel aki reszket,hogy igen-t mondjon neki az ügyfél.

Ezen kellene elgondolkodni.

2013. okt. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) most csatlakoztam egy MLM céghez, nagyon lelkes vagyok, eddig tetszik és semmit nem kellett fizetnem...de azért szerettem volna tudni, h mennyi eséllyel lehet elbukni :S :D
2013. okt. 11. 13:52
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Az a baj itthon nagyon másképp csinálják ezt, mint kint.

A másik ma, kevés embernek van pénze alapvető élelmiszerekre, kb. az ország felének. Szóval nincs felvevő piac.

2013. okt. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szóval itt a tegnap törölt válaszom. Újraírtam. A cégneveket továbbra is visszafelé írom le, mert a gyakorikerdesek.hu valamiért törölte azokat a válaszaimat, amikben rendesen szerepelt valamelyik cég neve.


A lakótársam MLM-ezését ismerem a legjobban (a sajátomén túl, ami a legvégén lesz). Őt az apja (!) szervezte be. A stcudorP gniviL reveroF (<-) a cég, ami Aloe Vera termékek értékesítésével foglalkozik (Aloe-s szappan, dezodor, ital, üdítő, fogkrém, stb.). Ősszel, amikor elkezdte, még naivan és örömködve mondta, hogy a csoporttársai közül rengeteg ember érdeklődött. Tudni kell róla, hogy hatalmas kapcsolati tőkével rendelkező gyerek, tehát ilyen szempontból tökéletes értékesítő. Aztán egy darabig kisebb tételekkel ment a bolt (én is vettem tőle egy terméket biztatásképp), de már pár hónap múlva mondta, hogy a sok vevői ígéret csak ígéret maradt és nem lett belőle semmi. Ő konkrétan mondta, hogy vett egy 60 ezer forintos csomagot, amit tovább kellett volna értékesítenie, de nem jött össze, tehát konkrétan bukott is rajta egy átlag egyetemista pénzéhez mérve igen sokat. Azért is tettem előre ezt a történetet, mert itt tudom konkrétan hogy pénzügyi bukás is volt benne - amire a kérdés is kérdez. Az lehetett a baj (szóljatok ha tévedek), ami minden MLM-mel, hogy az alacsonyabb szinten állóknak nem jut elég jutalék (most arról az MLM-ről beszélek, amiben egyszerre működik a munkatársak egymás alá való beszervezése és az értékesítés is) és ő is már valami 4-5-6. volt a rangsorban.


Egy csoporttársam novA (<-) tanácsadónő volt. Annyit mondott, hogy az egyetem előtt nyáron kezdte el, de később nem volt rá ideje (?). Annyira nem ismerem őt, ezért erről nem is mondok többet, lehet hogy más ok miatt hagyta abba, de tényleg nincs több biztos infóm erről az esetről.


Anyukám szájhúzva említette a saját MLM-es élményeit még a '90-es évekből. Nem szívesen mesélt róla, csak azt a részét mondta el, hogy nem volt elég jó meggyőzőképessége és eladói érzéke a munkához, valamint kicsi volt a kapcsolati tőkéje is.


Egy másik csoporttársam tavasszal olyat írt ki a facebook csoportunkba, hogy a bolti árnál jóval olcsóbban tud szerezni Cerbona és Globus termékeket (müzlik, mustárok, stb.) nekünk, de csak nagy tételben és havi egyszeri szállítással. Be is fuccsolt vele. Nem kérdeztem rá az MLM-re, de szerintem ez is az lehetett.


Még a saját élményeimről mesélek. A pénzügyi érdeklődésem révén a két legismertebb MLM-es pénzügyi céghez is megpróbáltak már beszervezni. Az egyik a tenrekórB (<-) "pénzügyi" cég, a másik pedig az BVO (<-) biztosító. Az előbbinél arany megtakarítást, az utóbbinál unit-linked biztosításokat akartak árultatni velem. Erről van meg leginkább a véleményem, mert ehhez a témához tudok a leginkább hozzászagolni. Ez a két cég gusztustalanul túlárazott termékeket kínál főleg, amik azért ilyen túlárazottak, mert elképesztő ügynöki jutalékokat húznak le a bepalizott ügyfelektől.

Az embereik sajnos egy 2-3 napos "tanfolyam" után válnak "pénzügyi tanácsadókká", amihez szerintem hogy valaki annak nevezze magát, megfelelő felsőfokú végzettség, posztgraduális tanulmányok, több év tapasztalat, elhivatottság és becsületesség szükséges. Itt meg olyanok osztják a pénzügyi tanácsokat, akik korábban hentesek, tanárok, autószerelők voltak, vagy éppen GYES-en lévő kismamák. Nem is beszélve egyetem mellett tanácsadóskodó srácokról, mint amilyen én is lettem volna. Egyszer pont ilyesmi szakmát szeretnék magamnak, de nem egy hétvégi tanfolyam után, hanem a fentebb felsorolt utat bejárva.

Az egész cégek olyanok, mint amikor valaki nem a sebésszel műtteti meg magát, hanem az ápolóval. Vagy nem a pilótát ülteti a kormányhoz, hanem a légiutas kísérőt. Mert ezeknek a pénzügyi cégeknek az ilyen MLM-es alkalmazottai is annyit értenek a pénzügyekhez, mint az ápolók a műtéthez, vagy a stewardessek a repülőgép vezetéshez.


Egyszerű termékértékesítő ügynökök, akik jó lenne, ha nem neveznék magukat pénzügyi tanácsadóknak.

2013. okt. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszi, h megosztottad velem a tapasztalataidat :) azért ez a biztosítós elég kemény :S abba biztos nem mertem volna belevágni :S én már elég sok előadást végig hallgattam több MLM cégtől...voltak érdekesek...a méreg drága szinte eladhatatlan vitaminoktól, a 100 ezer ft-os edénykészletig találtam már mindent :D talán most akadtam egy működőképesre :D eddig nagyon szép meg jó...csak már túl szép h igaz legyen :D
2013. okt. 12. 21:53
 10/13 wapo ***** válasza:
100%

A magyar MLM-es cégekkel (tisztelet a kivételnek mert ilyen is van) általában az a baj mint a magyar cégekkel nagy általánosságban. Máról holnapra, befektetés és munka nélkül akarnak meggazdagodni.

Azaz rövid távra terveznek. Hatalmas haszonkulcssal, saját termék híján máshonnan olcsóbban beszerezhető árukkal próbálnak kereskedni. Minden munkát a beszervezett csoporttagokkal végeztetnek el, és hatalmas jutalékot húznak tőlük amiért szinte semmit vagy alig valamit nyújtanak.

Személyes tapasztalatom szerint csak olyan MLM rendszerbe szabad belépni melynek termékeivel meg vagy elégedve, azokat magad is használod. Csak így lehet azokat tovább ajánlani. A cég megfelelő és jó minőségű képzést biztosít.( ingyen, vagy minimális összegért) A szponzor személye minden vitán felül áll, benne megbízol, hiteles ember. A cég marketing terve átlátható, könnyen megérthető, nem változtatják havonta, bárki számára teljesíthető. Nem vár el irreálisan magas befektetést senkitől.

Így nem bukhatsz sokat még akkor sem ha valamely oknál fogva nem sikerül. Az MLM nek nem a termékek eladása a fő bevételi forrás, sőt egyes cégeknél nem is nagyon kell értékesíteni elég ha csak saját használatra vásárolsz. Amit értékesíteni kell az a rendszer maga. Mivel a jutalék az a hálózat vásárlásaiból tevődik össze így minél nagyobb az AKTÍV hálózat annál nagyobb a bevétel.

2013. okt. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!