Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van itt olyan, aki min. Fél...

Van itt olyan, aki min. Fél évet keményen dolgozott egy MLM cégnél és mégis bukott rajta?

Figyelt kérdés
2013. okt. 10. 22:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

5-ös, 8-a válaszolónak mennyire igaza van! Végre valaki le merte írni az igazat az MLM-mel kapcsolatosan, legalábbis ami a hazai helyzetet illeti.

Engem már megszámlálhatatlan alkalommal próbáltak beszervezni ebbe-abba, a csodakapszulától a biztosítási MLM-en keresztül az antioxidáns-növelő táplálékkiegészítőig, a törzsvásárlói kártya rendszerig, az interneten hirdetés feladásával dollárt fizető cégig vagy a barterpiacig stb.

Amelyikbe beléptem, még régen, ott nem tudtam terméket eladni, a kollégáim egyszerűen kinevettek. Aki vett tőlem, az sem fogyott, csak hízott tőle. És mondanom kellett a betanult MLM-es dumát, elég ciki volt...

Van egy régi ismerősöm, aki már ezer különböző MLM-ben benne volt, több-kevesebb sikerrel. Persze engem is már mindegyikbe be akart szervezni.

A kedvenceim:

1. Fent említett biztosításközvetítő cégnél kössek életbiztosítást, itt írjam alá azonnal, de üzletszabályzatot nem tud adni.

2. Csődbe megy az USA, vegyek 270 ezer Ft-ért csomagot, ami annyi, hogy odaadom az ügynöknek, cserébe online vásárolhatok a többi ügyféltől bármit, amit meghirdet, s egymás között goldpointokkal (virtuális pontok) fizetünk.

Persze ez is becsődölt, mert a csipketerítőn kívül senki nem árult semmit.

3. Antioxidáns = hosszú élet, vegyek kezdőcsomagot 360 ezerért, egyem a terméküket és a számítógépük kimutatja, milyen egészséges vagyok hónapról hónapra.

4. Legyek törzsvásárlói kártya értékesítő, persze ehhez csomagot is vegyek, 600 ezer Ft-ért, hozzak 5 embert, aki szintén betesz 600 ezret, ők is hozzanak 5-5 embert, akik szintén beteszik a 600 ezeret, s én 5 év múlva kapok ötmilliót.


Na itt jött rám a röhögőgörcs.

2013. okt. 17. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Nagyon őszinte, okos válaszok. Mindenkinek, aki MLM-be akar belépni, az alábbi kérdésekre kell megadnia a választ:

- miért olyan termékeket kell eladnia, amelyeket rábeszélés nélkül nem lehet vagy az áruk miatt, vagy mert egyáltalán nem keresettek?

- miért keressen egy egy idegen abból, hogy a te ismerősöd, rokonod megveszi azt, amit egyébként nem akart, csak miattad?

- akarod-e, hogy ha a régi ismerősök az utcán meglátnak, átmennek a másik oldalra?

2013. okt. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ez így van, szó szerint, ahogy írtad, hogy "átmennek a másik oldalra". Egyszer például felhívtam a régi angoltanáromat, hogy találkoznék vele, beszélgessünk. Bizonyára emlékezett, hogy egyszer megkerestem valamivel, hogy vegyen tőlem valamit, mert csak annyit kérdezett: "Kitalálom. Amway?" Mondtam, hogy csak beszélgetni szeretnék, nem akarok eladni semmit... Így végül létrejött a találkozó.
2013. okt. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!