Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Létezik, hogy valaki kitört...

Létezik, hogy valaki kitört az átlag életből (szegénységből) MLM által?

Figyelt kérdés

Tegnap hívtak MLM rendszerbe.

Azért kérdezem, mert egyfolytában ,mondták, hogy alig van kiút a gyári melóból, átlag fizu semmire nem elég (kb 110-140E Ft) stb... És nem halad az ember semerre átlag fizetéssel.

Ezzel tökéletesen egyet is értek. Viszont az e területen tapasztalt embereket szeretném megkérdezni csak kíváncsiságból.

Sokat hallottam már a Multi Level Marketingről és utána is néztem mi is ez.

Elhiszem, hogy sikeresek azok, akik az elején kezdik el és sokat zsebelnek be ha az alattuk lévő vonalon szorgosan dolgoznak az illetők.

Az érdekelne, ha egy átlagember (aki nem az elején kezdte, hanem utólag hívták) valaha csatlakozott ilyen rendszerbe, ért el sikereket úgy, hogy ott bírta hagyni az állását, mert szinte az már akkor feleslegessé vált? Létezhet, hogy akkor is működne?



2014. okt. 29. 06:58
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:
28%

"Viccet félretéve: nem kétlem, hogy ne lenne sehol a világon orvos, mérnök, ügyvéd, stb. MLM-es. Csupán nagyon elenyésző az arányuk"


Igen?? Én mérnök vagyok. Az FLP-ben rengeteg orvos dolgozik. Sok a felsőfokú végzettséggel rendelkező aki MLM-mel foglalkozik. Pont azért, mert ők megértették a lényegét.


Nézzük a konkrétumokat néhány vezetőt.

Halmi István - Repülőgép mérnök, pilóta

Dr Németh Endre - Szülész nőgyógyász

Dr. Samu Terézia - Érsebész

Dr Seres Endre és Dr. Pirkhoffer Katalin - Sebész és háziorvos

Varga Róbert - Rendőr nyomozó volt - főiskola

Tóth Csaba - Közgazdász, korábban egy kiadót és tréner céget vezetett

Dr. Milesz Sándor az FLP országigazgatója - Gyógyszerész

Dr Csisztu Attila - jogász

Nagy Ádám - Mérnök BME

és még sorolhatnám.


Mielőtt legközelebb biztosan állítasz valamit amiről valójában fogalmad sincs és butaság, annak előbb inkább nézz utána.

2014. okt. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 anonim ***** válasza:
6%

Ha egy profi tapasztalata érdekel, akkor ajánlom ezt a cikket

[link]

2014. okt. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
82%

fantasztikus, hogy az MLM ügynökök mindenhol készen állnak arra, hogy behülyítsenek még pár szerencsétlent.

Amit nem árt tudni: magyarországon VÉGES számú ember él, aki VÉGES pénzt hajlandó adott - mondjuk tisztítószerekre - termékkörre elkölteni. Ezért a hálózatot sem lehet a végletekig növelni, minden új belépőnek egyre nehezebb a dolga. Szóval IGEN, lehet belőle élni, de mint írtam korábban, a próbálkozók kevesebb, mint 1%-ának sikerül (A szám hasraütésszerű, de nincs kétségem afelől, hogy elég pontos becslés). Egyrészt van, akinek nincs gyomra hozzá, másnak nincs tehetsége és kitartása, a harmadiknak nincs elég ostoba ismerőse, a negyediknek meg egyszerűen nincs szerencséje. De a maradék <1%-nak valóban lehet, hogy mérhető bevétele lesz, de az MLM-es dumák arról, hogy "csak attól függ, hogy mennyi MUNKÁT raksz bele (bakker, ezt hogy lehet munkának nevezni?)", az a szokásos agymosás része. Ha az MLM-hálózatok normális üzleti modellt jelentenének, akkor nem agymosó tréningekkel kezdene minden csatlakozó...

2014. okt. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
37%

"magyarországon VÉGES számú ember él, aki VÉGES pénzt hajlandó adott - mondjuk tisztítószerekre - termékkörre elkölteni"


Így van. Pont emiatt nem éri meg vegyesboltot nyitni, ugye? Hiszen már amúgy is vásárolnak az emberek, tehát telített a piac.. Na hagyjuk már a hülyeségedet! :D


"Ezért a hálózatot sem lehet a végletekig növelni"

Ki mondta, hogy lehet? Ki mondta, hogy kell? Ki mondta, hogy anélkül, hogy hozzád bárki csatlakozna, tőled bárki vásárolna, neked nem érheti meg? Ha te magad csatlakozol a fogyasztói hálózathoz, nem kell, hogy ezt azért tedd, hogy alattad legyen a fél világ, és hogy ebből élj meg!


Te még mindig a pilótajátékos világodban élsz, ugye, ebben megegyezhetünk? :)


"Ha az MLM-hálózatok normális üzleti modellt jelentenének, akkor nem agymosó tréningekkel kezdene minden csatlakozó."


Agymosás csak azoknak kell, akiknek szeméttel van tele az agyuk. Ha nem lenne agymosás, hanem felvételi procedúra lenne, ami kiszűri a sérült agyúakat, sok embert megfosztanánk a sikertől. Nem tesszük. Ide mindenki jöhet, aki akar agymosást. Tehát aki felismerte, hogy szüksége van rá... Neked nyilván nincs, te úgy vagy jó, ahogy vagy! A szerencsés többséghez tartozol...


Amúgy mutatsz nekem egy olyan üzleti modellt, ahova nem kell, hogy új ismereteket sajátíts el?

2014. okt. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
53%
látom, a személyeskedés és a lepontozás jól megy. csókoltatlak.
2014. okt. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:
28%
Látom, az érdemi válaszolás nem megy... Csalódást okoztál. Ezt vedd bóknak!
2014. okt. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
68%

"Olyan emberektől akarsz megbízható információt akik nem foglalkoznak az MLM-mel csak véleményük van?

Ilyenekkel Dunát lehet rekeszteni főleg Magyarországon. Itt mindenki jobban ért mindenhez, mint az aki valójában ezzel foglalkozik"


Aha, ha neked nem tetszik valakinek a véleménye, az csak azért lehet, mert azt sem tudja, miről beszél. Akkor elmondom, hogy én saját tapasztalatból írtam, hogy TANÍTOTTÁK, hogy hogy kell elültetni az emberekben a félelmet, hogyha nem veszi meg a cuccot, akkor ilyen meg olyan baja lesz, nem fog tudni az unokájával játszani, kirándulni és ugye ezt ő sem akarja. Tudom, ez értékesítés, nem hálózatépítés, de a hálózatépítés sem jobb, amikor az ismerőseidet kell zaklatni. Baromira elegem van abból, hogy 10-en éve nem látott általános iskolás osztálytársaim írnak nekem, hogy hogy vagyok, én örülök neki, mert azt hiszem, tényleg érdeklem őket, aztán 5 perc múlva kiderül, hogy csak be akarnak szervezni. És igen, ezzel le fogod építeni a kapcsolataidat, mert elsőre mindenki le akar koptatni, akkor kell majd rávenni, hogy mondja el, hogy miért nem akar beszállni a bizniszbe. Ki kell húzni belőle valamit, mert akkor tudsz "kifogást kezelni", csak épp ez baromira kellemetlen az embereknek, mert miért kéne megindokolnom, hogy miért nem tetszik valami? Nem és kész, fogadja el. Ha egy egyszerű "köszi, de nem érdekel"-re tovább kérdezget, az erőszakoskodás, és ezt mindenki utálja, mert azt jelenti, hogy nem tartod tiszteletben a döntését. Na ezért fogod leépíteni a kapcsolataidat.

2014. okt. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
29%

Hát, barátom, ha neked EZT TANÍTOTTÁK, akkor nem csoda, ha nem lettél sikeres, és még frusztráció is ért...


Először is meg kell tanulnod, hogy valóban érdekeljen a másik. Úgy őszintén. Aztán ki kell deríteni, hogy tudod-e valahogyan szolgálni őt. Ha igen, tedd meg, ha nem, akkor nem...


Nem kell neked mindenki, egy-két igazi szövetségessel fel tudsz építeni egy nagy üzletet. De nyilván érdemes megadni az esélyt a volt osztálytársadnak is.. Amíg csak próbálkozol ezzel, addig "balekokat keresel". Ezt meg is érzik, és úgy gondolják, tegyük hozzá, hogy helyesen, hogy be akarod szervezni őket.. Ha viszont eldöntötted, hogy felépítesz egy üzletet, nagyon nem lesz időd vegzálni másokat, magadat kellemetlen helyzetbe hozni. Inkább mész tovább, és keresed azt, aki lehetőséget lát a veled való szövetségben...


Amúgy nem nagyon értem, hogy mi az, hogy leépíted a kapcsolataidat... A barátod nyilván nem fog megsértődni, amikor beszámolsz, hogy mibe fogtál. A 10 éve nem látott általános iskolai osztálytársaddal meg gyakorlatilag nulla kapcsolatod van. Azt hogyan lehet még lejjebb építeni? Eddig is leszarta, hogy mi van veled, egyszer nem hívott fel, ezután is le fogja, hidd el nekem... Te legalább gondoltál rá... Utazgathattatok volna együtt szerte a világban... Most ő maradni fog otthon... Ennyi.

2014. okt. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 anonim ***** válasza:
13%

ma 21:58

Fogalmam sincs, hogy te milyen MLM-el találkoztál már ha egyáltalán az volt, de nálunk mindig azt tanítják, hogy nehogy megkérdezd, hogy miért mond valaki "nem"-et.

Szóval megint ott tartunk, hogy nem az MLM-ről beszélsz csak van valamilyen tapasztalatod (ami egyáltalán nem biztos, hogy bármilyen formában köthető az MLM-hez) és főleg véleményt alkotsz általánosítva.


Érdekes módon engem nem keresnek meg rendszeresen semmilyen MLM-el, sőt mással sem nagyon. Sőt ahogy az ismerősi körömmel beszélgetek ők sem szoktak ilyenről beszámolni. Szóval megintcsak sikerült bolhából elefántot csinálni, mert téged valami zavar amiről neked rossz véleményed van.

2014. okt. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 anonim ***** válasza:
74%
Jó értem, ha valaki rossz tapasztalatot ír le, akkor az vagy azt sem tudja miről beszél, vagy biztos nem is mlm-el találkozott, és ha téged nem akartak beszervezni, akkor biztosan mást sem. Jézusom, agymosott barmok..
2014. okt. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!