Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan érhetem el, hogy...

Hogyan érhetem el, hogy komolyan vegyenek?

Figyelt kérdés

18 évesen saját vállalkozásba kezdtem. Iskola mellett hobbi szinten. A termékem kitűnő, de a korom miatt, félek, hogy a cégek, akiknek elszeretnék adni nem vesznek majd komolyan. Igen, bejegyzett cég, adót is fizetek utána, azzal nem lesz gond.


A termék egy üdítő, amit nagyon de nagyon finom és forradalmasíthatná az egész üdítőipart, mert nem alkoholos, nem gyümölcsös, nem víz, nem szénsavas, és mégis hihetetlen ... És olyan, hogy a kinézete már a védjegye. Ha 200 rekesszel veszek, akkor 70 forintra jön ki a palack szám adó és egyéb költségek nélkül. Körülbelül 170 forintal ha eladom egy szupermarketnek lehet valamennyi nyereségem?


2016. ápr. 18. 06:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%

A lehető legrosszabb terméket nézted ki, az ilyen cuccokból ugyanis kamionszámra szoktak forgalmazni.


Egy supermarket szóba sem áll 200 rekeszes mennyiségekkel, mert ami neked nagy haszon, az nekik aprópénz, ahol az adminisztráció elviszi a hasznot.


Ha viszont le tudsz belőle gyártani több kamionnyit, akkor meg azt fogja kérdezni a market, hogy miért ezt venné az ember a Pepsi termékei helyett, vagy a Tesco gazdaságos üdítő helyett. Ki ismeri a cuccodat? Ki fogja levenni a polcról?



Volt az elmúlt években 0-ról sikeres üdítőital project (Hell energiaital), nézz utána, hogy ők hogy csinálták, nagyon nem a legyártok 200 rekeszt, és elviszem a multinak, aki eladja nekem módszerrel, ha ez ilyen könnyű lenne holnap mindenki FMCG termékeket árulna a tesconak.

2016. ápr. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
60%

Eddig kiknek adtad el? Ismerős e a piacon?


Ha csak 1 vagy a sok noname termék közül, akkor nem fognak komolyan venni.

2016. ápr. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
75%

Nem akarlak elkeseríteni, de brutális tőke és reklámköltség, ha az üdítőital piacra be szeretnél kerülni.

Főleg, hogy értelmes ember nem iszik ilyen sz*rokat :D

2016. ápr. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
80%
Gondolom elírtad és 200 000 rekeszt akartál írni, mert ez alatt szóban sem állnak veled.
2016. ápr. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
37%

Sok buta negatív hozzászoló. Ne hallgass rájuk.

Kérdezz körbe menj el vagy telefonálj az adott üzlet vezetőjével. Mérd fel az igényeket.

Viszont marketingre is szükséged lesz. De manapság, már egy facebook kampánnyal is meg tudod alapozni a terméked keresletét, ha tényleg olyan kiugró valamiben. Egy egyedi dizájn és sok ízfokozóval megtömött íz már jó lehet, lényeg hogy keltsd fel a figyelmet, legyen jó a marketing, ez fontosabb mint a forgalmazáson gondolkodni, mert ha látják, hogy sok emberhez eljut a termék híre és tetszik is az emebreknek akkor meg fogsz lepődni de téged fognak felkeresni a lehetőségekkel, amiknek a fele lehúzás lesz, de el tudsz indulni.

2016. ápr. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
45%

Ja azt, hogy komoylan vegyenek azon lehet dolgozni, de, hogy mondjam azt vagy megtanítják vagy évek alatt fogod megtanulni.

Fel kell építeni a sztoridat, meg kell tanulnod eladni magad, beadni a "jampit" meg azt, hogy laza vagy, de mégis a munka(vállalkozás) nagyon fontos a számodra.

Fel kell szedned egy üzleti műveltséget és szókincset.

Meg kell tanulnod érvelni, minimum bizonyos témákban, mert sok témára vannak nagyon jó technikák, amiket univerzálisan tudsz használni, csak, hogy mondjam azokat még a családtagjaimnak sem mondom el, mert úgy nem tudnám felhasználni.


Ja és igen a %-om kicsi, de csak a stílusom miatt és mert néha szoktam trollkodni.

2016. ápr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
64%

nektek össze kéne jönnötök ...

Csak egy kérdés: Mi volt az eddigi legnagyobb üzletetek?

2016. ápr. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
64%
Fiatal vagyok 1 éve vagyok a témán. Még csak befektettem pár százezret, de most kilátásban van pár nagyobb biznisz. Viszont tisztában vagyok, hogy még tanulnom, tapasztalnom kell, de így is össze tudtam szedni 2 és fél milkót befektetőtől.
2016. ápr. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Igazából bármekkora mennyiségben tudnék venni, akár 2-3 konténerrel is, de nem akarom, hogy megveszem és a nyakamon ragad az egész.


Első köszönöm a hell energia ital tippet:)

2016. ápr. 18. 15:05
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Tehát, ha jól értelek 70Ft-ért veszed a hihetetlen édesítőszeres varázsitalt, amit 170-ért szeretnél eladni, tudván hogy a fránya multinak nincs annyi esze, hogy a gyártótól vegye...
2016. ápr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!