Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan érhetem el, hogy...

Hogyan érhetem el, hogy komolyan vegyenek?

Figyelt kérdés

18 évesen saját vállalkozásba kezdtem. Iskola mellett hobbi szinten. A termékem kitűnő, de a korom miatt, félek, hogy a cégek, akiknek elszeretnék adni nem vesznek majd komolyan. Igen, bejegyzett cég, adót is fizetek utána, azzal nem lesz gond.


A termék egy üdítő, amit nagyon de nagyon finom és forradalmasíthatná az egész üdítőipart, mert nem alkoholos, nem gyümölcsös, nem víz, nem szénsavas, és mégis hihetetlen ... És olyan, hogy a kinézete már a védjegye. Ha 200 rekesszel veszek, akkor 70 forintra jön ki a palack szám adó és egyéb költségek nélkül. Körülbelül 170 forintal ha eladom egy szupermarketnek lehet valamennyi nyereségem?


2016. ápr. 18. 06:08
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

utolso: az uditoben nincs edesitoszer, teljesen egeszseges, raadasul valamilyen szinten fogyaszt is. es meg igy is edes.


a gyartotol azert nem tud venni a multi, mert ez egyreszt nem az o palyajuk, masreszt o csak a sajat uzletei kozott tudna szetszorni, kozben en minden multinak tudnek eladni, plusz a kis uzleteknek

2016. ápr. 19. 02:15
 12/24 anonim ***** válasza:
66%

"a gyartotol azert nem tud venni a multi, mert ez egyreszt nem az o palyajuk"


Te tényleg ennyire buta vagy?

2016. ápr. 19. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

12-es: könyörgöm, ha nem értesz hozzá, legalább ne szólj hozzá, és ne butázz le senkit a tudatlanságod miatt.


Nyílván egy szupermarket, vagy egy kisközért, egyenesen a gyártótól veszi a dolgokat, rendezi a szállítást, és a papírokat a több ezer termékre, felkutatja őket, tárgyalnak velük, ideszállíttatják egy konténerrel, minden logisztikai dolgot ők csinálnak. Pont ahogyan az éttermek. A sajtot amit hollandiában csinálnak, felhívják őket, hogy kéne sajt, nos igen de 100 kg alatt nem lehet. Akkor most megveszik a 100 kg-ot és abból 90 megrohad. Tényleg ilyen buta vagyok, hogy azt mertem gondolni, hogy a szupermarket nem egyenest a gyártól veszik! Elnézést kérek

2016. ápr. 19. 16:01
 14/24 anonim ***** válasza:

Figyelj kérdező.


100kg-ról meg 200 rekeszről beszélsz. Csak, hogy láss valami érdekes számot is, csak a Tesco, csak Magyarországon húsvétra az alábbiakkal számolt:


"A Tesco 20 millió tojással, 1300 tonna sonkával, és 5 millió figurás édességgel készül a húsvéti forgalomnövekedésre, amely várhatóan az ünnep előtti napokban lesz a legintenzívebb. Húsvétkor a sonkafélék forgalma tízszeresére nő, míg tojásból 40 százalékkal többet visznek haza a vásárlók.

[...]

Borokból mintegy 1,5 millió palackot értékesítenek húsvétkor, ami közel 40%-os forgalomnövekedést jelent."



Forrás: [link]



Érted! Nem 200 rekesz, hanem 1.5 millió üveg

2016. ápr. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Hát az durván 62 500 rekesz. Kb havi 2-3 ezer rekeszt tudok vinni nekik. De itt gondolom nem csak egy márkának az üditőiről beszélünk ráadásul, több üzletük is van. Exponenciális növekedésben fogom fejleszteni a céget. Minden centet vissza forgatok, így többet és többet tudok majd venni fejleszteni terjeszteni terjeszkedni
2016. ápr. 19. 18:31
 16/24 anonim ***** válasza:
89%

Azt tudod, hogy a nagy láncok 60 napos fizetési határidőkkel dolgoznak? Tehát leszállítod az árut, és csak sokkal később kapod meg az ellenértéket.


Nézd, Téged nem azért nem vesznek komolyan, mert 18 éves vagy, hanem mert teljesen tapasztalatlan. Egyrészt vélhetően most jöttél ki (vagy még mindig ott vagy) a középiskolából, nem dolgoztál egy percet sem (legalábbis nem olyat, ahol ilyesmibe beleláttál, beletanultál volna), és csak álmodozol.


A munkahelyemen hetente kapunk egy tucat hasonló embertől levelet, akik éppen a világ legjobb üzleti ajánlatát készülnek megtenni, csak most, csak itt, csak nekünk, a többségük néha szépen levezeti, hogy hogyan fogunk keresni mi együtt hatalmas pénzeket, akár 5-10 milliót is, amit majd elfelezünk. Nem értik meg, hogy egy nagyobb cégnél ennyi pénzért le sem hajolnak.


Ha ennyire biztos vagy a befektetésben, akkor miért nem keresel meg kis helyi boltokat, kocsmákat, presszókat, és próbálod meg rajtuk keresztül. Vihetnéd a terméked vásárokra, árulhatnád fesztiválokon, ott lehetnél a street food show-kon. Akinek nincs komoly tőkéje gyártani, reklámozni, az ilyen helyeken kezdi, nem mindjárt a pepsi babérjaira akar törni

2016. ápr. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm utolsó:) egy kicsit feltártad a szemem, de azt gondoltam, hogx egy szupermarketbe kevés esélyem van, de úgy voltam vele, hogy egy próbát megér, és ha sikerül, rengeteg munkát megspórolok, és nem kell elmennem 200+ kisboltba, és étterembe. Köszönöm a korrekt és reális választ!:)
2016. ápr. 19. 19:38
 18/24 anonim ***** válasza:
68%

Valamit nem egészen értek. Ez az üdítő a TE saját fejlesztésed, vagy csak megveszed valakiktől és tovább adod. Ez nem mindegy szerintem.


A másik dolog: biztos, hogy van ennek az italnak egy célcsoportja. Azt mondod ez egy alkohol mentes, cukor mentes cucc. Akkor valószínű, hogy ez egy bio ital?


Tudod fontos, hogy megtaláld a célcsoportot, mert pl Coca-Cola-t sem iszik mindenki. A Hell mindig fomra1 és egyéb technikai sportokon reklámozza magát.


Ha megvan a célcsoport, akkor tudni fogod, hogy lokális kisboltoknak, vagy nagy áruházaknak fogsz eladni.

Nagy áruházon belül pedig hol? Az energia italok között, a bio italok között, a cukros italok között. Esetleg a Cola meg a Pepsi mellett szénsavas üdítőként, vagy az ice teák mellett?


Tudod ezek más-más termék csoportok, más-más célcsoporttal.


Hajrá, sok sikert! Csináld meg!

2016. ápr. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Én a gyártótól veszem meg a terméket a vállalkozáshoz, nagy tételben bárkinek kiszállítják, van amikor ingyen is.
2016. ápr. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm 18-as ! A terméket ázsiából hozatnám, konténerrel. A célcsoport elsősorban nők mivel az üdítő egyáltalán nem hízlal, sokkal inkább fogyaszt, és egészséges is. Férfiaknál pedig inkább a sportolók, akik a víz alternatívájaként innák. Gerilla marketingre gondoltam eladás terén, mivel költséghatékony.


Azért gondoltam, hogy először szupermarketnek adok el, mert 200 kartont rengeteg idő, és energia eladni.

2016. ápr. 21. 15:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!