Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 100 milliós terv. Szerintetek...

100 milliós terv. Szerintetek lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kitaláltam egy 100 milliós tervet, amit 5 év(max 10) alatt szeretnék kivitelezni.

A 100 milliós terv arról szól, hogy 5-10 év alatt 100 milliót gyűjtsek össze.


A tervem, hogy online SEO képzéseket árulok illetve SEO szolgáltatást nyújtanék saját vállalkozással.

Így a költségeim viszonylag alacsonyak.

Számításaim szerint havi 2 millió forinttal el is érhetem a célt.


A 100 millió csak egy képzeletbeli cél, amiből kb életem végéig ellennék. Jelenleg 24 éves vagyok, szoftverfejlesztőként dolgozom vidéken.


A vállalkozásom egyik alapszoftvere már kész. Jelenleg is dolgozik tesztüzem alatt pár ismerősnek.


A kérdés, hogy szerintetek reális-e a 100 millió kivett pénz 5-10 év alatt egy egyszemélyes válllakozásnál a fenti leírásnak megfelelően?



2019. márc. 4. 10:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van nem vagyok képben, csak 10 évig foglalkoztam vele, aztán váltottam mert teljesen halott dolog. Senki nem foglalkozik már ilyesmivel. Persze szomszéd pista bácsit át lehet ezzel még bni hogy de jó lesz neki, de azért aki kicsit tudatosabb tudja hogy ez csak pénzpazarlás.
2019. márc. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Akkor fejtsd ki légyszíves, hogy szerinted mitől halott dolog. Tényleg érdekelne.
2019. márc. 4. 11:27
 13/21 anonim ***** válasza:
82%
Mitől, hát hát nézd meg az egyik ügyfeled honlapját hogy mennyi látogató jön keresőoldalakról, persze a kereső botokat nem számítva, meg mondjuk hányan fb-ről és társairól. Meglátod hogy miért halott. És attól nem is lesz jobb hogy a ha pénisznövelő krém kulcsszóra a 10. helyett a 2. helyen lesz a találatok között. Egy jól felépített facebook page, némi facebook reklám sokkal többet hoz és töredékáron meg van. Szóval inkább pattanj fel a Social Media Manager dologra mert most még az pörög. Eltévesztetted az évtizedet ezzel a SEO dologgal, és ezt már most mondom hogy egy forintot nem fogsz vele keresni.
2019. márc. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
82%
Rengeteg SEO tananyag, könyv, videó van fent az interneten INGYEN.
2019. márc. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Értem mit mondasz. De az rossz koncepció, hogy akkor csak közösségi médiát toljuk, mert az a menő. Ha egy lábon áll egy cég, akkor rég baj van. Amellett a SEO is kell.

Mivel ha nem fizetsz a hirdetésért, nincs is eredmény. Itt meg egyszer jól megcsinálod a SEO-t alapoktól és onnantól már nyert ügy.

Természetesen nem csak SEO kell. Ebben igazad van.


Igen, tudom, hogy rengeteg SEO anyag van fent ingyen. Viszont mindegyikből apró, de nagyon fontos részletek hiányoznak. Másolhatod te az ingyenest, csinálhatod amit ír, de sosem érsz el olyan jó eredményeket, ha nem tudod az apró dolgokat, amiket nem mondanak el.

2019. márc. 4. 12:16
 16/21 anonim ***** válasza:
87%

#15

A kisebb cégeknek nincs pénzük arra hogy most téged meggazdagítsanak, a social media jelenlét ma alapvető inkább arra költenek, a SEO már nem az, az emberek 99%-a azt sem tudja mi az. A nagy cégek meg felvesznek erre egy embert, ez mindig is így működött. Szóval megint ott tartunk hogy ebből pénzt csinálni nem fogsz pláne százmilliót, de valószínűbb hogy semennyit. Az hogy te vérprofi vagy benne tök jó dolog de gyakorlati haszna nincs, egy dilettáns is pár netes tutorial alapján felhozza a weboldalát google első oldalára bármilyen kulcsszóra, és most az hogy 3. vagy 5. találat lesz senkinek nem ér meg egy forintot sem.

2019. márc. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
#16: Ha te SEO-val foglalkoztál, akkor nem értem a kijelentéseid. Semmit nem jelent egy 3-5. hely a találati listán? Nagyon el vagy tájolva. Mellesleg megnézném, hogy milyen kulcsszavakra optimalizáltál, ha neked hipp-hopp minden kulcsszóra ilyen eredmények jöttek. Tény, hogy a legkisebb kulcsszavakra akár 1 hét is elég és akkor meg is értem miért írod, hogy semmit nem ér a helyezés, ha nem keresnek rá.
2019. márc. 4. 12:37
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

#17

Nem azt mondtam hogy semmit nem számít, de az embereknek akik a potenciális ügyfeleid na nekik nem ér semmit. És ez a lényeg, el hiszem hogy te el vagy szállva magadtól hogy mennyire vágod a SEO-t csak hát nézzünk szembe a tényekkel, ha ezt nem tudod eladni senkinek, mert senki nem ad érte pénzt, akkor nem sokra mész vele. Persze ez túlzás valamennyit biztos lehet vele még keresni mert sokan csinálják még, csak nyilván nem csak ezzel foglalkoznak, meg akinek ott egy csomó komoly referencia az tök mindegy mit csinál akkor is inkább őt választják mint egy arcozós friss diplomást.

2019. márc. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Én nem állítom, hogy mindent vágok a SEO-ból. Mindig van hova fejlődni. Csak nem értek egyet az elméleteddel. Sok kisvállalkozásnak a SEO is nagyot lendít az üzleten és itt nem 2 milliós beruházásra kell gondolni. Lehet elég nekik egy tanácsadás is, hogy mi az amire figyelni kell. Mit kell jobban csinálni és mit felesleges.


De köszönöm, hogy megosztottad a véleményed. Természetesen mérlegelem amit írtál.

2019. márc. 4. 13:08
 20/21 anonim ***** válasza:
82%

A SEO nem halott dolog, de eléggé átalakult az utóbbi években. Nem állnék rá csak arra, pláne nem egy szoftverrel, amit valószínűleg folyamatosan fejlesztened és finomítanod kell, attól függően, hogy mikor éppen mit találnak ki San Franciscóban.


A cél reális, de lehet, hogy 10 év múlva már teljesen más lábon állva veszed ki azt a havi két milliót. Bár én inkább exponenciálisan növekvő bevétellel számolnék, az sokkal reálisabb egy hirtelen felfutó, jól menő vállalkozásnál.

2019. márc. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!