Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Sok embernek hogy van annyi...

Sok embernek hogy van annyi pénze utazgatni?

Figyelt kérdés
Egyik országról megy a másikba, rengetek mindent lát és tapasztal, gyönyörű városok, tájak stb. de közben dolgozni is kell ha utazgatni akar, nem? Van köztetek olyan, akinek nincs állandó munkahelye csak váltogatja őket? Nem aggódtok, hogy egyszer elfogy a pénzetek vagy valami? Nem azért mondom, igazából úgymond csodálom az ilyen talpraesett embereket, hogy ilyen rugalmasak, tényleg nem semmi. Én biztos félnék, mondjuk a hajós munka érdekel, csak ki tudja milyen lenne az is, ugye.. Változatos munkát szeretnék, nem ilyen unalmast, értitek. Plusz az ilyen emberek nem aggódnak a nyugdíj miatt? Érdekelne a felfogásuk, a gondolkodásuk. Kicsit félelmetes ilyen "szabadon" élni, lehet nem mernék..

2019. márc. 17. 19:27
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

10/10: Ilyen "munkával" nem akarnék pénzt keresni.:D

9/10: Nagyon jól összefoglaltad, jókat írtál te is és a többiek is, ment a pacsi srácok.

2019. márc. 17. 22:58
 12/37 anonim ***** válasza:
63%

Miért ne akarnál?

A munkát ugyanúgy el kell végezni, csak nem mindegy, hogy ki végezheti.

Nézd meg a Simicskát, annak idején az ő cégei csinálhattak minden nagy állami építőmunkát, aztán miután bekattant, nem kaptak semmi melót a cégei. El is kellett adnia mindet. Pedig nem lettek hülyék a cége dolgozói egyik napról a másikra. Csak a főnökük... :P

De a lényeg, hogy így megy ez, már nem is próbálják titkolni.

2019. márc. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
88%
Hajós munkával eleve be tudod járni a fél világot, úgy hogy közben fizetnek is érte, igaz dolgozni is kell, de kevesebbet, mint itthoni vállalkozóként. Repkedni meg a kiutazáshoz biztosítanak repjegyet, vagy ha nem (csak) itthon vállalkozol, akkor a kinti céged miatt is elég sokat kell jönni-menni.
2019. márc. 18. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
74%

Ismerek olyat, aki egy kis gyárba dolgozik s mégis utazgat, fr.o. az új célpontja húsvétkor.

Szimplán jól bánik az adott kis kerettel ami van neki.



Részemről az utazás lelki szabadság is.

Nem olyan vészes az utazás (nem sokkal drágább, mint magyarba elmenni egy balatonra, wellnessre)


Az emberek zöme nagyon betokosodva s cső látással gondolkodik (a pénz/kereset/munkáról is!) épp ez a baj s nem tudnak önmagukon túllépni felfele a haladás lépcsőfokán.


Önismeret, jelen s jövőkép meghatározása, elemzése s célok, majd egy stratégia a célhoz vezető út kiépítéshez.


Félelmek s nyuszi lapulással SOHA nem fog előre haladni az ember. + nézzen szembe amivel/akikkel kell (pl önmagával első sorban).


Vannak olyan munkakörök, amit bárhonnan meg lehet oldani.


Pl akárhova is megyek kikapcsolni, viszek magammal alkotni valót (utazás alatt prototípusokat csinálok), s mivel számomra hobbi is, szeretem és élvezem.

+ ha mások előtt készítem el, mindig kíváncsi szemekkel néznek s meglepődnek a végeredményeken 😊


Ez számomra marketing is, hiszen felkeltem figyelmét a "jövőbeli vevőimnek".


De volt olyan is, hogy a parton beálltam gyerekek mellé homokozni s nem megszokott formavilágot (szobrászkodok is) mutattam be "ilyet is lehet készíteni.


A pénzen azért se aggódok, mert jön a munkáimmal együtt.

S "szemétből" is olyat ki tudok hozni, ami át se fut az ember fején s azt bolti minőségben oda rakom az asztalra.


Nyugdíj...nos egyre kevesebb embernek lesz olyan 😂

Úgy építgetem a jövőt, hogy ez is megoldás alatt van, előre kell gondolkodni s nem az állam támogatására várni.

Ahogy nem a banktól kell felvenni pl a millákat + vele járó költségeket (amivel többet fizetsz nekik, mintha magad gyűjtenéd s oldanád meg).


Számolj utána, ha kell pl 18milla házra:

Mennyi idő alatt szeretnéd megoldani?

Az az idő alatt havi mennyit kell elraknod?

S a kérdés: Milyen megoldást keresel s találsz erre?


18millához pl:


Kitűztem: 3 év

A havi elrakott: 500ezer


Számomra a megoldás: Olyat alkotok, amit jó pénzért eladok (műgyanta vázas, szilikon izomzatú reális kutya 250-300k méret függő + bevállalok pár tetkót vagy egy nagyot)


Neked kell megoldani a dolgokat s nem állni s várni a jót, vagy mint sokan: Beletörődni abba ahol tartanak...


Sok sikert!


Önismeret -> mit szeretnél-> célok kitűzése -> út a megvalósításhoz.

Röviden

2019. márc. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
70%
Rengeteget utazunk van 3 gyerekünk. Egy Magyarországi utazás sokszor drágább mint egy külföldi, pedig megadjuk a módját. Sokszor megyünk 5 csillagosba. Én színész vagyok. A férjem üzletember.
2019. márc. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
88%

"Németországba lehet nem drága a repjegy, ha már kicsit messzebb mennél olyan árak vannak hogy beszarás. :D"


Marrakesh, KAnari-szigetek, Astana, Dubai - pl. ezeket ki lehet hozni 25k-bol.

2019. márc. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
Teljesen más ha valaki gyárban dolgozik vagy ha valaki vállalkozó. Azért egy vállalkozónak sokkal több szabadideje van meg nem is dolgozik annyit plusz el sem fárad benne úgyhogy, a kettő eléggé más. Ha vállalkozó lennék nem tettem volna fel ezt a kérdést. :D
2019. márc. 18. 09:59
 18/37 anonim ***** válasza:
64%

"Vállalkozónak sokkal több szabadideje van meg nem is dolgozik annyit plusz el sem fárad benne"


Neked mondjuk erről fingod nincs.

2019. márc. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
85%

Mérnökök vagyunk. A munkám miatt is évente két-háromszor megyek külföldre, ezt a cégem állja. Szabadidőnkben pedig általában hosszú hétvégékre megyünk, így nem visz el túl sok szabadságot. Fejenként 60 ezer forint körül megvan egy-egy városnézés. Évente legalább kétszer repülünk így, egyszer tavasszal, egyszer ősszel. Évente kétszer utazunk kb. a Tátrába, nem tudjuk megunni és egyszer nyáron elmegyünk nyaralni 1,5-2 hétre. Belföldön is sokat eljárunk hétvégézni, vagy csak egy-egy napokra valahova kirándulni, nézelődni, strandolni, pedig alkalmazottak vagyunk mindketten. Mehetnénk gyakrabban is, de őszintén szólva így is annyi programunk van mindig, hogy nincs kedvünk gyakrabban utazgatni.

Van ismerősöm, aki összegyűjtött egy nagyobb összeget és múlt nyáron Amerikát járta hátizsákkal három hónapig fizetés nélküli szabadsággal. Ismerek olyat is, akinek a cége tolerálja az önkénteskedést, ő Afrikát járja valamilyen szervezettel és erre a munkahelye időt biztosít neki, mert célkitűzései között szerepel a társadalmi felelősségvállalás. Útközben ha szükséges dolgozik.

2019. márc. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
87%
Ha azt gondolod, hogy egy vállalkozó kevesebbet dolgozik, mint egy gyári munkás, akkor hatalmas tévedésben vagy. Míg az egyikhez kell némi ész, intelligencia, kapcsolatok, kutatás, szervezéskészség, addig a másikhoz egy 3 műveletből álló folyamat és maximum némi karizom kell. És ha érdekel, miért ekkora a fizetésbeli különbség és hogy a vállalkozók miért engedhetnek meg maguknak több kirándulást, akkor azért, mert a munkaerőpiacon egy vállalkozó sokkal többet ér, mint egy gyári biorobot.
2019. márc. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!