Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Sok embernek hogy van annyi...

Sok embernek hogy van annyi pénze utazgatni?

Figyelt kérdés
Egyik országról megy a másikba, rengetek mindent lát és tapasztal, gyönyörű városok, tájak stb. de közben dolgozni is kell ha utazgatni akar, nem? Van köztetek olyan, akinek nincs állandó munkahelye csak váltogatja őket? Nem aggódtok, hogy egyszer elfogy a pénzetek vagy valami? Nem azért mondom, igazából úgymond csodálom az ilyen talpraesett embereket, hogy ilyen rugalmasak, tényleg nem semmi. Én biztos félnék, mondjuk a hajós munka érdekel, csak ki tudja milyen lenne az is, ugye.. Változatos munkát szeretnék, nem ilyen unalmast, értitek. Plusz az ilyen emberek nem aggódnak a nyugdíj miatt? Érdekelne a felfogásuk, a gondolkodásuk. Kicsit félelmetes ilyen "szabadon" élni, lehet nem mernék..

2019. márc. 17. 19:27
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
Mennyire nehéz szoftverfejlesztőként dolgozni?
2019. aug. 11. 21:49
 32/37 anonim ***** válasza:
71%

Idén eddig 5-6 országban jártam, általában ünnepek, szabadnapok és szabadságokkal játszok úgy, hogy 3-5 napos egybefüggő időszakok kijöjjenek. Ha előre tudom fixen akkor már 4-5 hónappal előre letudom foglalni a repjegyet így szinte fillérekből lehet utazni bárhova. Mindig oda megyek ahova olcsó és szimpatikus.


Eddig voltam Rómában, Amszterdamban, Barcelonában, Athénban, Lisszabonban és Cipruson. A repülőjegyek átlagban olyan 10-20 ezer Ft-ok voltak. A szállást vagy hostelben vagy airbnbn oldom meg, de egyébként ez a leghúzósabb része az utazásoknak.


Azt viszont tudni kell, hogy ezek nem feltétlenül érnek fel egy nyaralással, ezek inkább városnéző "túrák" és a nincsen ereszd el a hajam és akkor mindent kipróbálok, mindenhova beülök stb. Sőt, pont az ellentéte, ergo nem való mindenkinek csak akik szeretik az ilyen hátzsákos kirándulásokat.


Mindenesetre számomra hatalmas élmények, főleg, mert kiskoromtól kezdve mi sosem jártunk nyaralni és amikor tavaly ráébredtem, hogy ilyen lehetőség van nem győztem tervezgetni.


Ezen kívül még 3-4 helyre akarok menni idén (illetve szeptemberben megyünk Izrael+Egyiptomba, de ez 2 hetes rendes nyaralás).


Durván egy ilyen 4 napos kiruccanás mindennel együtt 50-80 ezer Ft-ból letudható. Ha egy évben csinálsz 5-6 ilyen kanyart akkor olyan 500 ezer Ft-ból jössz ki. Azért ez nem egy akkora összeg amit egy normál, jól kereső ember ne tudjon kigazdálkodni, ez kevesebb mint 2 havi átlagfizetés. Nyilván nem gyári munka mellett kell ilyet kivitelezni.


u.i.: Egyébként több emberrel is találkoztam akik szezonálisan csinálják ezt, lenyomnak egy félévet külföldön valami helyen, vagy olyannal is találkoztam aki hajón mosogatott, az év másik felében vagy pedig addig ameddig tart a pénz utazgatnak. Bár ezek "hippi" beállítottságúak, akik képesek végigstoppolni fél Európán.

2019. aug. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:
És mit dolgozol?:)
2019. aug. 11. 22:56
 34/37 anonim ***** válasza:
71%
Cégen belül projektmenedzser szerepét töltöm be, de mivel egy kis grafikus cégnél dolgozom, ezért ez elég komolytalan, nem is nevezem így magam. Lényegében én felek azért, hogy a projektek megfelelően haladjanak (főként cégek arculattervezésével foglalkozunk), munka jellegéből fakadóan folyamatosan kapcsolatban vagyunk más cégekkel/ügyfelekkel. De mivel egy családias cég, ezért rengeteg mással is foglalkozom. Egyébként gazdálkodási és menedzsment diplomám van és ez előtt dolgoztam kontrollerként 1,5-2 évet, de gyorsan kiégtem, utána újabb 2-3 évig csapongás még végül itt lyukadtam ki.
2019. aug. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
Érdekesen hangzik.
2019. aug. 11. 23:34
 36/37 anonim ***** válasza:
100%

2 főre, 10nap Cipruson 58eFt, igaz szezonon kívül, mikor "csak" 24-25 fok volt, sokan ennél többet költenek hetente könnyű drogokra (cigi és alkohol).


Egyiptom 14 nap, 2 főre 122eFt, megállás nélkül magyarokba botlasz, pár nap után már nagyon idegesítő :)


Összehasonlításképpen rokonlátogatás itthon fél nap 10-15eFt, vasárnapi ebéd megvendégelve anyósokat és apósokat 20-30eFt.

2019. aug. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
71%
Így van, 1 hetes Balatont nem tudsz ennyiből kihozni, Horvátország pedig 1 hétre min ennek a duplája.
2019. aug. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!