Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Sok embernek hogy van annyi...

Sok embernek hogy van annyi pénze utazgatni?

Figyelt kérdés
Egyik országról megy a másikba, rengetek mindent lát és tapasztal, gyönyörű városok, tájak stb. de közben dolgozni is kell ha utazgatni akar, nem? Van köztetek olyan, akinek nincs állandó munkahelye csak váltogatja őket? Nem aggódtok, hogy egyszer elfogy a pénzetek vagy valami? Nem azért mondom, igazából úgymond csodálom az ilyen talpraesett embereket, hogy ilyen rugalmasak, tényleg nem semmi. Én biztos félnék, mondjuk a hajós munka érdekel, csak ki tudja milyen lenne az is, ugye.. Változatos munkát szeretnék, nem ilyen unalmast, értitek. Plusz az ilyen emberek nem aggódnak a nyugdíj miatt? Érdekelne a felfogásuk, a gondolkodásuk. Kicsit félelmetes ilyen "szabadon" élni, lehet nem mernék..

2019. márc. 17. 19:27
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Szerintem minden munkához kell ész meg stb. és amilyen vállalkozók vannak.. simán a helyükbe léphetne egy gyári munkás, de mindegy is. Nem ez volt a kérdés, feleslegesen ne veszekedjünk. Minden munka nehéz a maga módján.
2019. márc. 18. 13:17
 22/37 anonim ***** válasza:
70%

A kérdésed meg van válaszolva, csak belekevertél néhány olyan dolgot, amit nem kellett volna. Kezdetben azzal, hogy a szellemi munkát degradáltad, holott a fizikai munkát is kb. akárki meg tudná csinálni, ha egy kicsit megerőltetné magát.


Sok embernek úgy van annyi pénze utazgatni, hogy jól keres, félrerak, dolgozik keményen, olyan munkát végez, ami hiányszakma, vagy a szakmájában kiemelkedő, és nem alkalmas rá minden 2. ember.

2019. márc. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Na igen, az egyik szellemi, másik pedig fizikai ami sokkal megeröltetőbb, jobban el lehet fáradni benne, mint például ha ülök a klímás kis irodámban rádiót hallgatva, kávét szürcsölgetve úgyhogy:Dd
2019. márc. 18. 23:28
 24/37 anonim ***** válasza:
86%

Akkor ha irigykedsz miért nem tanultál? Neked is megvolt a lehetőséged anno, hogy olyan munkád legyen ahol kávét szürcsölgetsz rádiót hallgatva, de mégsem az lettél... Pedig nem olyan nehéz, ugye?

Ha szerinted nem lehet elfáradni benne akkor 1 napig játsz sodokut, fekete özvegyet vagy bármi olyat, amihez folyamatosan kell pörögnie az agyadnak. Nem lesz könnyű és hamar kifáradsz. Ugyanúgy ahogy a fizikai munkáról is van egy kialakult kép sok ember fejében a szellemi munkásoknak, neked is megvan a szellemi munkáról. Nem, nem könnyű az, hogy napi 8-12 órát állj és robot módba csináld, de az se olyan könnyű, hogy egy hivatalos levelet megírj és ne keverd el még véletlenül se a címzettet, ügyet stb...

Ha nem tetszik, hogy fizikai munkás vagy és megvan az érettségid akkor könnyen betudsz iratkozni egy OKJ-ra (pl mérlegképes könyvelő). Sok sikert :)

Ui.: Ne irigykedj. Árt a szépségednek ;)

2019. márc. 19. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
Maradok a rendes munkámnál, de köszönöm a tanácsokat. ;)
2019. márc. 19. 11:08
 26/37 anonim ***** válasza:
71%

Megfelelő munkarendet kell hozzá kialakítanod és akkor könnyen kivitelezhető! Én olyan munkát vállaltam, amiben nagy a rugalmasság, magamnak osztom be az időt. Pszichológusként magánban dolgozok, ha itthon vagyok akár minden napra is vállalok klienset vagy tréninget, de ha úgy alakul akkor akár 2 hónapot is kint tudok tölteni külföldön rendszeresen. Párom informatikai multinál dolgozik kommunikációs részlegen , neki elég az internet és a gépe így távmunkában oldja meg ezeket.

Kérdéseidre a válasz:

"de közben dolgozni is kell ha utazgatni akar, nem?" - de dolgozunk, csak nem a hagyományos 8-16.00 felosztásban

"Nem aggódtok, hogy egyszer elfogy a pénzetek vagy valami? "- mi nem aggódunk,mert ha kellene azonnal találnánk fix munkát, de szerencsére eddig nem gyakran kellett.

"Plusz az ilyen emberek nem aggódnak a nyugdíj miatt? ". mi is fizetünk nyugdíjjárulékot és adót, de az teljesen biztos, hogy ez semmit nem fog érni mire odaérünk hogy 35 év múlva nyugdíjasak leszünk így mi most teszünk külön félre és fektetünk be, hogy kövesse az inflációt.


26/N-28/F

2019. máj. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
Oh, hát így én sem "panaszkodnék" ha akkor dolgozhatnék amikor akarok:D ráadásul olyan kemény munkát amiben csak ülnöm kell és hallgatnom a pácienst, max a segged megfájdul, kemény munka, nem semmi, hogy bírod?:///
2019. máj. 20. 23:42
 28/37 anonim ***** válasza:

A szellemi munka sem egyszerű. Mentálisan fáraszt le, nem fizikailag. Pszichilógusként ráadásul felelőséggel tartozik az előző válaszadó a szavaiért és a pácienseiért. Ha szétcsúszik, akkor a kutya nem jár majd hozzá, nagy a piac, ráadásul a kezeltjében is lehet több kárt okoz, mint hasznot.

Attól mert egy munka szellemi, attóp még munka...

2019. máj. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
57%

26. vagyok


Válaszoltam a kérdésedre, teljesen korrekten, erre te mocskolódsz. Szerintem nem ez az út vezet a saját életed kiteljesítéséhez.

2019. máj. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
71%
Szoftverfejlesztő vagyok, távmunkában, nyugati fizetéssel. Így.
2019. aug. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!