Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Feljelentenétek így a szomszéd...

Feljelentenétek így a szomszédot? (Nyúltartás)

Figyelt kérdés

Társasházban élünk és egy szomszéd gyerekei pár éve kaptak egy nyuszit húsvétra, amelyiknek el is kerítettek egy kis részt a közös udvarból és nyáron kiengedték őt oda. Idén viszont megint jöhetett a húsvéti nyuszi, mert hirtelen több, mint 10 nyúl lett a kertben...🤷🏼‍♀️ Eléggé valószínűnek tartom, hogy ezt a szomszéd sem így tervezte. Mivel cukik minden látogatómnak megmutattam őket, de egyik barátnőm teljesen kiakadt ezen és be akarja jelenteni őket, mint szaporítók és hogy nem megfelelően vannak tartva, mert még szabadban vannak a nyúlak.


A nyusziknak van egy kis kutyaház jellegű helyük, takarítják a kertet, kapnak rendesen enni-inni, szóval gondozva vannak amúgy. Abban biztos vagyok, hogy nem számolt a szomszéd azzal, hogy ennyi nyuluk lesz, de azon kívül gondoskodnak róluk. A barátnőm szerint nagyon necces, hogy kint vannak a nyúlak, de őszintén azért a nyúlak erdei állatok, mennyire probléma ha kint van egy házinyúl? Illetve ti ilyen esetben jelentenétek ezt külső hatóságoknak - úgy, hogy gondoskodnak az állatokról amúgy és kisgyerekek háziállatai?



2020. nov. 24. 00:18
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
52 szavazat
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
78%
a barátnőd hülye
2020. nov. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
69%
a nyulat évezredek óta kint ketrecben, max fűtetlen épületben tartják, csak az utóbbi pár évtizedben van az a hülyeség, hogy a szobában tartják
2020. nov. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 ReGina... válasza:
79%

Én falun élek, párom foglalkozik nyúlakkal.

Vannak hús nyúlak(igen, levágják őket) és vannak házi nyuszik.

Az égvilágon semmi bajuk nem lesz ha kint vannak.

Almozni kell, etetni, néha szeretni ennyi.

Nálunk is több nyúl van, több fajta is,(törpe, oroszlánfejű, burgundi, stb.)

Van bundájuk, nem véletlen, hideg időben megvédi őket, ilyenkor max. több szénát kapnak, hogy jobb legyen a "szigetelés".

2020. nov. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
34%

a baratnod kreten


a nyulbol meg jo kis porkolt lesz, oszt akkor nem lesz belole annyi

2020. nov. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

Az indokok, amiért jelentené még, hogy különböző fajta nyulak is vannak és emiatt deformálták lehetnek a kicsik fejei, illetve, hogy gáz, hogy a testvérek, szülők-gyerekek párosodnak a kis kommunában.


A nyuszik számából arra következtetek én is, hogy nincs büdzséjük ennyi nyúlat ivartalanítani, de számomra kellemetlen lenne, ha kihívná a Nyúlmentőket, mikor látom, hogy gondozva vannak az állatok. Nekem sose volt nyúltam, nem értek hozzájuk, de nagy állatbarát vagyok, ha úgy látnám, hogy nem foglalkoznak semennyire velük akkor természetesen én is jelentené őket.

2020. nov. 24. 00:33
 6/44 anonim ***** válasza:
65%
nemtom, de en ezek utan kerulnem a csajet. mivan ha holnap teged jelent fel?
2020. nov. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem valami vegán állatjólétfetisiszta a csaj, óvakodj az ilyenektől.
2020. nov. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
Nekem nincs állatom, nincs miért felnyomni:D Meg amúgy jó indulatból meg állatszeretetből kiindulva csinálná ezt, csak valószínűleg túlaggódós nyúltartó, mint ahogy vannak túlaggódós szülők is pl.
2020. nov. 24. 00:38
 9/44 anonim ***** válasza:
53%
mindegy miert is tenni, tulbuzgo spicli, kerulom a fajtajat
2020. nov. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 ReGina... válasza:
71%

A nyulaknál megszokott egy ideig a beltenyészet, nem úgy működik mint az embereknél.

Viszont álltalában nőstényt és himet nem szokás egy ketrecben tartani, nem véletlen az a mondás hogy szapora mint a nyúl.

Főleg ha vannak kicsik is, a hím lehet nem lesz túl barátságos velük.

Viszont. Szerintem semmi közöd hozzá, ez a szomszédod dolga.

Rendezi a nyulakat, akkor nincs gond.

2020. nov. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!