Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatvédők figyelem! Mi a...

Állatvédők figyelem! Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Egy látássérült őzgidát emeltem ki a kertünk végében lévő vizesárokból. Behoztam az udvarba, hívtam hozzá állatorvost. Kapott három injekciót és megállapításra került, hogy az épnek látszó szemével sem lát. Értesítettem az illetékes vadásztársaságot a történtekről. Azt mondták, ha nem lehet szabadon engedni, mert nem életképes, akkor le kell ölni. Ez a törvény!

Ezt én emberileg nem tudom elfogadni, ezért keresem a törvényes lehetőségét annak, hogy tovább gondozhassam, nevelhessem. Minden szükséges körülményt, gondoskodást és táplálékot tudok számára biztosítani.



2013. júl. 23. 08:15
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 A kérdező kommentje:

Kedves Arimateia!

Köszönöm! Átolvastam a linkelt oldald, de ennek megvalósítása teljes képtelenség lenne a mi esetünkben.

Egyetlen egy db látássérült (vak) gidáról van szó! Ezt a körülményt nem lenne szabad ahhoz hasonlítani, vagy azzal azonos feltételek közé szorítani, ahol más célból és több vadat szeretnének tartani.

2013. júl. 23. 10:56
 12/63 A kérdező kommentje:

Kedves Arimateia!

Nem feltétlenül a megtartásához ragasztkodnék, hanem csak a leölése ellen keresek megoldást. Ha találnék olyan helyet, ahol rendelkeznek a tartáshoz szükséges engedéllyel és tudnának róla emberhez méltó módon gondoskodni - azt is elfogadnám megoldásként. (Természetesen csak a tartási hely körülményeinek és az ahhoz szükséges enngedélyek meglétének megtekintése után!)

Ismétlem: Ő nem lát! Ennek következtében Ő más tartási körülményeket igényel, mint egészséges társai.

2013. júl. 23. 11:13
 13/63 anonim ***** válasza:

Igy van, ez nem olyan, mint amikor befog valaki egy ozet, es azert tartja, hogy megegye.

Szerintem semmi gond nem lesz, ha megtartjatok.

Nem tudom, pestiek vagytok-e, a Noe menhelyen rokatol kezdve mindenfele allatka van, esetleg kerdezzetek meg oket, hogy fogadnak-e.

De ha megtartjatok, abbol se lesz baj szerintem.

2013. júl. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 A kérdező kommentje:

,,Igy van, ez nem olyan, mint amikor befog valaki egy ozet, es...,,

Nem, nem vagyunk pestiek, vidéken élünk attól jó messzire.

Mindenképpen törvényes, legálisan járható utat keresek.

Egyrészt, mert szeretek nyugudtan aludni és nem szeretnék egyfolytában azon aggógni, hogy mikor jönnek érte és mikor viszik el leölni. Úgy érzem, hogy a törvényi kötelezettségemnek eleget tettem azzal, hogy hívtam állatorvost, biztonságos körülményeket biztosítottam számára és értesítettem az illetékeseket.

2013. júl. 23. 12:25
 15/63 Valletta ***** válasza:
Nem fognak érte menni és nem fogják leölni, ha nem szólsz senki másnak és szépen csendben megtartod magadnak.
2013. júl. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:

Egyet ertek az utolso valaszoloval.

:)

2013. júl. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:

Noé Állatotthont hívd fel SOS,náluk van őz és talán szarvas is.Biztos hogy segíteni fognak a hivatalos dolgokkal is és náluk boldogan élhet bármeddig.Nagyon profik ilyen ügyekben.Mielőbb telefonálj!

[link]

2013. júl. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 A kérdező kommentje:

,,Noé Állatotthont hívd fel SOS...,,

Köszönöm! Hamarosan felkeresem őket személyesen, de egyenlőre csak megnézném a tartási körülményeket inkognitóban. Majd az ott ért élmények alapján fogok tudni döntést hozni.


Minden kedves jószándékú, eddigi válaszolónak köszönöm a hozzászólását!

2013. júl. 23. 15:24
 19/63 anonim ***** válasza:
Én voltam sokszor a Noén,és teljesen megnyugodhatsz az ottani körülmények miatt.Sok éve mentek állatot és jól ismerem a Noét.
2013. júl. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!

Akkor remélhetőleg ketrecbe zárt állattal sem kell majd találkoznom.

Mi fél délután a rétünkön sétáltunk és végig jóízüen legelészett a kicsi. Ezt minden nap megtehetem vele, hiszen időm korlátlan.

2013. júl. 23. 18:52
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!