Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatvédők figyelem! Mi a...

Állatvédők figyelem! Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Egy látássérült őzgidát emeltem ki a kertünk végében lévő vizesárokból. Behoztam az udvarba, hívtam hozzá állatorvost. Kapott három injekciót és megállapításra került, hogy az épnek látszó szemével sem lát. Értesítettem az illetékes vadásztársaságot a történtekről. Azt mondták, ha nem lehet szabadon engedni, mert nem életképes, akkor le kell ölni. Ez a törvény!

Ezt én emberileg nem tudom elfogadni, ezért keresem a törvényes lehetőségét annak, hogy tovább gondozhassam, nevelhessem. Minden szükséges körülményt, gondoskodást és táplálékot tudok számára biztosítani.



2013. júl. 23. 08:15
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
Utolso: 37-es, csak azota irtak masok is.
2013. júl. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 A kérdező kommentje:

39.!

Köszönöm a videót!

Azt tapasztalom, hogy gyorsan és csodálatosan alkalmazkodik a megváltozott körülményekhez, tehát a vaksághoz. Minden érzékszervét igyekszik maximálisan kihasználni.

Úgy sétálunk le végig a rétre, hogy a nózijával szinte végig érinti a lábomat. Amikor leérünk és megállunk, akkor 4-5 méteres körzetben legelészik körülöttem.

Nem tudok úgy megmozdulni, hogy azt ne érzékelje. Minden mozdulatomra azonnal felfigyel és ha lassan elindulok, már ott is van mögöttem. Csodálatos teremtmény!


40.!

Köszönöm a bíztatást, nagyok kedves vagy és nagyon

jólesik amit írsz!

2013. júl. 24. 13:21
 43/63 A kérdező kommentje:

Csak röviden beszámolnék a mai nap eseményeiről, tapasztalatairól.

Ma háromszor sétáltunk le a rétre és kb 3 x 1,5 órát töltöttünk ott.

Azokon a helyeken, ahol már több időt eltöltöttünk, a kicsi teljesen természetesen viselkedik, otthon érzi magát.


Már 15-20 méterre is el mer tőlem távolodni.

Talán menne még távolabbra is, de nem engedem, mert félek, hogy megijed egy hirtelen zajtól és megiramodik, ahogy egyszer meg is tette. Volt egy 40-50 méteres kirohanása, mikor tőlünk nem messzire a mezei úton elment egy teherautó, csattogó platóval. Ebben a kirohanásban a vakság léte nem volt felismerhető, ugyanis egy kisebb árkot is gond nélkül átugrott.

Kb 40-50 méter után megállt, ahová érte mente.

Onnan szépen visszajött velem magától.

Mindkét szemét kezelem, nagyon szeretném, ha legalább az ép szemére

visszanyerné látását.

Hogy mi lesz a sorsa? Én a legjobbat kívánom neki.

Szabadon nem engedhetem, mert ezzel a csökkent képességével és szelídségével hamar áldozatul esne embernek, kutyának, bárminek.

Egy vadasparkban talán megtalálnák a számára legideálisabb körülményeket, ahol biztonságban de mégis teljesen szabadon élhetne.

Én semmiben sem szeretném Őt korlátozni és főleg nem szeretném birtokolni. Csodálatos Teremtmény!

2013. júl. 24. 18:24
 44/63 anonim ***** válasza:
100%

:)

Kezditek megszeretni egymast. :)

Mi lett a neve?

2013. júl. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 A kérdező kommentje:

Hát én csak Buksinak hívom!

Annyira szeretem, tisztelem és csodálom Őt, hogy képes leszek elengedni, mert neki szüksége van a szabadságra.

Látom ezt rajta, mikor kint vagyunk a réten. Természetesen nem a biztos halálba engedném, ahogy már írtam is előzőleg.

2013. júl. 24. 19:45
 46/63 anonim ***** válasza:

nem akarom én minden áron pörköltnek látni,

most még a közelében marad az embernek mert társaságra gondoskodásra vágyik de mi lesz ha ivar érett lesz akkor már nem és ha akkor ijed meg akkor világgá szalad vagy kobor kutya kergetei meg vagy ivarzó suta szagát érzi és elrohan

a vadas parkba meg nem hiszem hogy betenném mert a sérült szem révén fogékonyabb kölömbözö fertőző szem betekségekre vagy más betegségekre,gombásodásra és ezzel megfertőzné a többi állatot az őzet amúgysem szokták vadasparkban tartani mert üzekedésük során területett foglalnak a bakok


a téli takarmányuk széna és egy kicsi szemestakarmány (zab búza stb)és egy kis zöldség most kecske tejet kell neki adni amig szopik

2013. júl. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim válasza:
Ha el is engeded akkor inkább egy vadasparkban helyezed el ahol minden körülményt biztosítanak neki a vadvilághoz de mégsem lesz egyedül mert mindig segít neki valaki a gondozók közül és még láthatod is és itt nem azt akarom mondani hogy rosszul ápolod hanem úgy ahogy megkívánja szeretettel és türelemmel és tiszta szívből. Neki ez kell semmi más. Csak szeretetre van szüksége amit meg adsz neki.
2013. júl. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
0%

én nem vagyok állatkínzó és elhiszem, hogy lelkesen foglalkozol vele, de én szerintem lelövetném

biztos jó helye van nálatok, de ez akkor sem élet neki

az anyja is kénytelen volt otthagyni, mert látás nélkül nem tudja tartani a lépést

2013. júl. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 A kérdező kommentje:

46. válaszoló!

Köszönöm! Most kecsketejet kap, naponta 3x2 decit. Napközben a 30 m2-es kifutójában van, ahol olyan zöldet kap, amit a réten megfigyeltem, hogy szívesen fogyaszt.

Ezek mellé kap egy kevés kerti zöldet, ami sóska, répalevél, céklalevél, káposzta. Ez utóbbit kerülni kell séta közben, mert ha rátalál nem lehet tőle elcsalogatni.

Naponta 3-4 alkalommal lesétálunk a rétre, ahol kedvére eszegethet 1-2 órát alkalmanként. Az erős, idegen zajoktól megriad, de amiket már megismert és megszokott azokat figyelmen kívül hagyja.

2013. júl. 25. 06:50
 50/63 A kérdező kommentje:

Kedves 30. válaszoló!

Először is szeretném megkérni, hogy legyen kedves üljön át egy kisebb lóra. Másodszor pedig nem tudom honnan gondolja, hogy a gida nemét nem tudtam megállapítani. Ha írni tud, - nem is akármilyen stílusban - akkor olvasnia is tudnia kellene. Nem sokkal az Ön hozzászólása előtt már volt szó a gida neméről. Kérem szíveskedjen figyelmesebben olvasni, mielőtt írna. Harmadsorban nem akarok őzet tartani, hiszen ez törvényileg sem lenne lehetséges. Megerősödése után olyan helyet keresünk neki, ami számomra is elfogadható. Garantálom, hogy ez nem a hűtőház lesz.

2013. júl. 25. 07:52
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!