Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatvédők figyelem! Mi a...

Állatvédők figyelem! Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Egy látássérült őzgidát emeltem ki a kertünk végében lévő vizesárokból. Behoztam az udvarba, hívtam hozzá állatorvost. Kapott három injekciót és megállapításra került, hogy az épnek látszó szemével sem lát. Értesítettem az illetékes vadásztársaságot a történtekről. Azt mondták, ha nem lehet szabadon engedni, mert nem életképes, akkor le kell ölni. Ez a törvény!

Ezt én emberileg nem tudom elfogadni, ezért keresem a törvényes lehetőségét annak, hogy tovább gondozhassam, nevelhessem. Minden szükséges körülményt, gondoskodást és táplálékot tudok számára biztosítani.



2013. júl. 23. 08:15
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
100%

előző: nem arról volt itt szó alapesetben,hogy a kérdező meg akarná tartani,csak szeretné,ha életben maradna,ha ez megoldható. Szóval erre keres megoldást. Nem írta,hogy szakértő.

Lehet hogy nem tartott őzet,de azért lovak is rúgnak meg embereket a kutyák meg megharapnak embereket, szóval nem hiszem,hogy nem megoldható valahogy a dolog.


Mi emberek képesek vagyunk pszichopatákat életben tartani,akkor egy beteg őzikét is lehet szerintem.

2013. júl. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 A kérdező kommentje:

Kedeves Válaszoló!

Higgye el értem Önt, de én akkor sem tudom elfogadni egy sérült, védtelen állat leölését semmilyen okból kifolyólag,

aki egyébként élhetne, ha számára megfelelő körülmények vannak biztosítva. Azokat az embertársainkat se öldössük le ,,kegyelemből,, akik betegségük miatt nem élhetnek méltó életet.

2013. júl. 24. 08:47
 33/63 anonim ***** válasza:
32%

Igen, ha bak akkor nagy esély van rá hogy párzási időszakban agresszív lesz. Területet akar majd foglalni magának és azt megvédeni. Első évétől már növeszti az agancsát és már egy nyársas agancs is komoly sérülést tud okozni, ha azzal nekimegy az embernek. Nem hiába nem tartanak őzeket vadaskertekben... pont emiatt mert territoriális és agresszív párzási időben.

Amúgy ha már a törvényeket nézzük akkor a természet törvényével mi a helyzet? Mert aszerint ennek az állatnak el kellene pusztulnia, mivel életképtelen magától!

2013. júl. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 A kérdező kommentje:
Szerintem a természet törvényeit jobb ha ember nem emlegeti, mert ő az egyetlen élőlény a földön, aki azzal telsen szembemegy.
2013. júl. 24. 09:33
 35/63 A kérdező kommentje:
telsen = teljesen
2013. júl. 24. 10:11
 36/63 anonim ***** válasza:
100%

Mint ahogy most is ugyebár.

Mindenesetre ajánlom hogy olvasson szakirodalmat az őzekről, hogy fel legyen készülve rá mi a jó neki, mit eszik stb. Mert a szarvasfélék közül pont az őz az ami koncentrátum válogató. Tehát a legjobb minőségű táplálékot keresi a természetben. Nem legel mint egy ló, és nem eszik meg mindent mint egy kecske. A legjobb számára a kevés rostot tartalmazó, friss hajtások, rügyek. Ezt biztosítsa neki hogyha megtartja.

2013. júl. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
50%

Mivel vak és bak is ràadàsul ezèrt nem fogjàk többi őz mellé rakni mert a többi megfogja tàmadni és szerintem denkisem fogja 1őznek megfelelő kifutot ki alakitani

mivel nem tarthatja meg mert màr tudja helyi vadàsz mester vagy kinek szolt?

Szerintem az lesz a vége hogy .....

2013. júl. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 A kérdező kommentje:

,,A legjobb számára a kevés rostot tartalmazó, friss hajtások, rügyek. Ezt biztosítsa neki hogyha megtartja.,,

Köszönöm a jószándékú segítséget. Most jöttünk be a rétről, ahol legelészni voltunk és én is megfigyeltem, hogy sok növényt megszagolgat, mire egyet-egyet megeszik. Nagyon kedveli a káposztát, a cékla levelét, a sóskát, de körömvirágot és a málna levelét is eszegeti.

Túlnyomó részben én is növényevő vagyok, meg is kóstolok mindent, amiből Ő eszeget. Tehát van lehetősége válogatni, mert szép nagy rétünk van, ahol szabadon, biztonságban legelészhet körülöttem. A téli takarmányozásához majd kérek segítséget hozzáértőtől, de Öntől is szívesen fogadok minden hasznos tanácsot ezzel kapcsolatban, mert úgy látom hozzáértő.

2013. júl. 24. 12:59
 39/63 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=3i_oYuV4S6U

születésétől fogva vak..

2013. júl. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:

Utolso valaszolo, hagyjuk mar, koszonjuk, senki nem kivancsi a negativ velemenyere.

Latom, nagyon szeretne ozporkoltnek latni ezt az allatot


Kerdezo, az egyik baratomek is fogadtak be ozet, tobbet is, es soha semmi gond nem volt veluk. Olyan ez, mint az Oreg nene ozikeje. Lehet, hogy vadallat, de ha ember neveli, az mas. Az allatok, foleg a mentett allatok a leghaladabbak. Pl.egy viadaloztatott kutyabol is lehet kezes, szelid kuryat csinalni. Szoval olyan nincs, hogy eselytelen allat.

A Noenal pl.vak rokakat, 3 labu borzokat, stb.tartanak.

Miert kellene egy allatot megolni azert, mert megserult? Az embet egyfolytaban csak pusztitja a kornyezetet, egesz fajok tunnek a Fold szinerol, vegre itt egy Ember, aki josagos es segit a gyengen. Kerdezo, le a kalappal, ne hallgass senkire, jo helyen lesz nalad.

2013. júl. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!