Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatvédők figyelem! Mi a...

Állatvédők figyelem! Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Egy látássérült őzgidát emeltem ki a kertünk végében lévő vizesárokból. Behoztam az udvarba, hívtam hozzá állatorvost. Kapott három injekciót és megállapításra került, hogy az épnek látszó szemével sem lát. Értesítettem az illetékes vadásztársaságot a történtekről. Azt mondták, ha nem lehet szabadon engedni, mert nem életképes, akkor le kell ölni. Ez a törvény!

Ezt én emberileg nem tudom elfogadni, ezért keresem a törvényes lehetőségét annak, hogy tovább gondozhassam, nevelhessem. Minden szükséges körülményt, gondoskodást és táplálékot tudok számára biztosítani.



2013. júl. 23. 08:15
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:

Először is, nagyon jó dolgot tettél, jó ilyet olvasni, örülök, hogy foglalkozol vele, és gondoskodsz róla, egyértelműen rászorul.


Nem tudom merre laksz, de a Rex állatszigeten van két őzike, ha jól tudom ők is sérültek. Esetleg ott próbálkozhatsz, hátha. De olyan helye nem lesz egy otthonban sem, amilyen nálad van.

2013. júl. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 A kérdező kommentje:

Kedves 51. válaszoló!

Nagyon köszönöm kedves, bíztató szavaid.

Ma reggel csak a negyedik faluban kaptam kecsketejet.

Elmondtam, hogy kinek viszem és mondták, hogy a szomszéd településen is van háznál egy őzike.

Ha nem lett volna sérült, akkor nem hoztam volna be a kertől, de akkor vízből se kellett volna kimentenem, mert nem került volna bele.

2013. júl. 25. 12:58
 53/63 anonim ***** válasza:

Először is hadd fejezzem ki afeletti örömömet, hogy van még állatbarát rajtam kívül. Érdeklődéssel olvastam a kommenteket, sok mindent nem is szeretnék hozzáfűzni, csak azt, hogy ahogy a galamb sem kifejezetten galamblelkű a fajtársaival szemben (sőt, kiejezetten agresszív) ugyanúgy az őzek sem szívesen haverkodnak a fajtabéliekkel. Nekik ráadásul agancsuk is van, amit nem átallanak használni terület-, illetve háremszerzés idején. Ezért nem tartom célravezetőnek a

"Ha el is engeded akkor inkább egy vadasparkban helyezed el" típusú ötleteket. Amikor befogadunk egy sérült állatot, jobb, ha helyén van a szívünk, mert lehet, hogy ez a befogadás örökre kell, hogy szóljon.

2013. júl. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 A kérdező kommentje:

Kedves Miquel!

Köszönöm kedves válaszát!

,,Amikor befogadunk egy sérült állatot, jobb, ha helyén van a szívünk, mert lehet, hogy ez a befogadás örökre kell, hogy szóljon.,,

Ennek akadálya részemről nem merült fel. Én a lehetőségekhez mérten a legjobbat szeretném neki és köszönettel fogadok minden ezzel kapcsolatos hasznos tanácsot.

2013. júl. 26. 04:39
 55/63 anonim ***** válasza:
Csodállak kérdező, bárcsak a legtöbb ember ilyen lenne.
2013. júl. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves 55. válaszoló!
2013. júl. 29. 16:03
 57/63 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta az őzzel?
2013. nov. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 A kérdező kommentje:

Köszönöm az érdeklődést!

Az őz jól van, szépen fejlődik, megszokta a helyet, a környezetet, én pedig megtanultam mikor, miből mennyit szabad neki enni adni, így hogy már nem járunk le a legelőre. Ami nehézséget okoz az az, hogy nagyon bátortalan. A családban is csak engem fogad el egyedül. Rajtam kívül megközelíteni sem tudja senki. Nagyon érzékenyen reagál minden idegen zajra és szagra, ami szerintem annak köszönhető, hogy nem lát semmit. Ha látna, tudna képet társítani az észlelt szagokhoz, zajokhoz és talán kevésbé lenne ijedős.

Ha van még érdeklődés, szívesen válaszok minden kérdésre.

2013. dec. 3. 19:32
 59/63 anonim ***** válasza:
Koszonjuk a jo hireket. :)
2013. dec. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 A kérdező kommentje:

Szívesen! :)

Egy nagyon jó írás az őzekről! Akit esetleg érdekelnek ezek a csodálatos állatok, érdemes elolvasnia: [link]

Félek, hogy nagyon igaz lesz, amit olvasni benne az őzbakokról, amit itt is és máshol is többen megemlítettek. :(( De hát ugye a remény hal meg utoljára, hátha lehetnek kivételes esetek, illetve kivételes egyedek.

2013. dec. 6. 13:11
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!