Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatvédők figyelem! Mi a...

Állatvédők figyelem! Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Egy látássérült őzgidát emeltem ki a kertünk végében lévő vizesárokból. Behoztam az udvarba, hívtam hozzá állatorvost. Kapott három injekciót és megállapításra került, hogy az épnek látszó szemével sem lát. Értesítettem az illetékes vadásztársaságot a történtekről. Azt mondták, ha nem lehet szabadon engedni, mert nem életképes, akkor le kell ölni. Ez a törvény!

Ezt én emberileg nem tudom elfogadni, ezért keresem a törvényes lehetőségét annak, hogy tovább gondozhassam, nevelhessem. Minden szükséges körülményt, gondoskodást és táplálékot tudok számára biztosítani.



2013. júl. 23. 08:15
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne add oda, ha igy megszeretted.

Noe amugy tenyleg szuper hely, rokatol kezdve ragcsalokig minden van naluk, tok eselytelen allatokat is befogadnak.

Raersz akkor szolni nekik, ha esetleg ellenorzik ezek a vadaszok, akiket felhivtal, hogy nalad van-e. De ilyen ugysem lesz szerintem.

2013. júl. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 A kérdező kommentje:

Időm korlátlan, az élővilág jelenti az életemet. (Növény állat egyaránt.) Egy biodinamikus-permakultúrás egyvelegű kertészetünk van, amit magunk gondozunk. (Negatív gondolkodású és kisugárzású embert a növények közelébe sem engedünk.) Itt minden élőlény (állat-növény-ember) teljes harmóniában él egymás mellett, miközben semmiféle kémiai növényvédőszert nem alkalmazunk. A kis gidának látom az auráján és a szeméből is sugárzik a szeretet hiánya, ha a kifutójában van hagyva egyedül. Ha kijön velem a kertbe, néhány perc múlva már boldogságot sugároz.

Én egy ilyen boldog életet szeretnék neki és annál alább amit tőlünk kaphat nem szívesen adnám.

2013. júl. 23. 19:42
 23/63 anonim ***** válasza:
21%

nem véletle hogy olyan törvényeket hoztak hogy nem lehet otthon vad állatott tartani mert veszélyes, ez a látás sérült őz nem tud már teljes életet élni gondolj csak bele

nem lát tehát könyebben megijed valamitő és rúg kapálhat ezzel megsérthet másokat és magát is

az egyik válaszóló azt írta hogy fogságban tartott őzek nem élnek túl a vadonba persze ezentúl nem a kertben eszik a növényeket hanem a szabadban

2013. júl. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
Nem a fenét!Az említett Noé Állatotthonban is már sok éve élnek boldogan,semmi bajuk.
2013. júl. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim válasza:
100%
Nekünk is van őzink szóval lehet
2013. júl. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
100%
Bak vagy suta a gida? Mert ha megtartjátok nem árt tudni, hogy a bakok agresszívak lehetnek felnőtt korukra.
2013. júl. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 A kérdező kommentje:

,,...nem véletle hogy olyan törvényeket hoztak hogy nem lehet otthon vad állatott tartani mert veszélyes...,,

Annyi ésszel, amennyivel ezeket a törvényeket hozzák, ilyen alapon nyugodtan be lehetne tiltani a kandisznót és a bikát is! Esetleg ha szeretnéd személyesen is megtapasztalni, hogy miért írom ezt, akkor szívesen megnézem mennyi vért veszítesz mire kikerülsz az udvarból, ha kikerülsz.

,,...ez a látás sérült őz nem tud már teljes életet élni gondolj csak bele...,, Sok barátom van, akik vakon, nyomorékon szintén nem tudnak teljes életet élni, mégis élni akarnak.

,,...az egyik válaszóló azt írta hogy fogságban tartott őzek nem élnek túl a vadonba...,,

Igen mert a természetes ellenségeit egy háziasított példány már nem tekinti annak.

,,...persze ezentúl nem a kertben eszik a növényeket hanem a szabadban,,

Ahol könnyű prédája lehet embernek, rókának, kutyának, mert már nem érzi magát tőlük veszélyben.

Értve vagyok jó ember(?) ?

2013. júl. 23. 23:27
 28/63 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kérdést is, a figyelmeztetést is!

Baksi. Az állatorvos is felhívta erre a figyelmünket.

Nagy esély van rá? Csak párzási időszakban, vagy máskor is?

2013. júl. 23. 23:37
 29/63 anonim ***** válasza:
32%

kedves kérdező mivel nem hiszem hogy sok tapasztalata van őzekkel, magát rugta már meg őz vagy éppen szurta már meg őzbak az agancsával nem hiszem a vadállat mindig is vad állat marad akár menyire marad az embernél és ne higgye azt hogy egy szabadon engedett őz nem tudna megélni a szabadban

egy vak őz más mint egy 3 lábú vagy más rokkant nem tud tájékozodni se vizet találni stb az állat menhelyen se vannak ott éjjel nappal hogy figyeljék

2013. júl. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
32%

ha meg se tudja külömböztetni hogy bak vagy suta akkor ne akarjon őzet tartani

amúgy szerítem tőbb vadállatot láttam már mint maga

2013. júl. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!