Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogyan szerezzem vissza? SOS

Hogyan szerezzem vissza? SOS

Figyelt kérdés
Gyepmesteri telepről örökbeadtam egy kutyát (utolsó pillanatban az altatás előtt), örökbefogadási szerződéssel. Abban maradtunk az illetővel, hogy nem járok hetente látogatni a kutyát, viszont képeket kérek. Na most múlt hétfő óta semmi, azóta már kétszer hívtam, ma már igen ingerült volt, annyit mondott hogy jol van a kutya, képet majd hétvégén tud küldeni (most volt hétvége..), arra pedig, hogy meglátogatnám a kutyát, jöttek a kifogások, estig dolgozik, stb, tehát nagyon gyanús a dolog, borzasztó rosszul érzem magam :( arra mentem de nem láttam a kutyát...:( Menjek a rendőrségre? Vagy pénz beszél? (már fizetni is hajlandó lennék érte csak ne legyen baja..). A rendőrség tud mit csinálni? (Itt már sztem felmerül az állatkínzás gyanúja).. Az "úr" jelenlegi hozzáállása alapján kétlem, hogy bechipeltette, oltatta volna...ezzel tudok mit kezdeni? Mit tgyek? Köszönöm szépen a válaszokat

2015. márc. 25. 12:43
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
87%
Érdekes ez a sztori. Illegális gyeptelepről altatás előtti utolsó pillanatban... szóval nincs engedélyetek, de kutyákat öltök? Mesélj már egy kicsit magadról, mókuska..!
2015. márc. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Kisváros, adott egy gyepmesteri telep, vagyis inkább kutya begyűjtőhely, ide kerülnek a városban befogott kutyák. 2 hét után altathatóvá válnak. Az ottdolgozok rögtön szolnak ha bekerül kutya, én is viszek neki(k) kaját, fotozom, megkezdem az ideiglenes befogadó/gazdikeresést a közösségi oldalon keresztül. Eddig egy közeli menhely vette át a bekerülő kutyákat, de mivel most kétszeres teltház, megkértek hogy segítsek a kutyaknak. 2 éve ment innen a menhely, azóta nem volt altatás, néhány hónapja teltházzal működik, azóta én segítek a gazdikeresésben. Hoztam ki örökbeadhatatlan kutyát, nálam dekkol 4. honapja :) 8 kutya van otthon, akiről fent írok már nem tudtam hazahozni. :( Ennyi a sztori, "mókuska" ;)
2015. márc. 25. 15:45
 13/25 A kérdező kommentje:
Igazából az a gyanús, hogy már több mint egy hete örökbefogadta, azota se egy foto, se egy beszámolo, csak a kifogások...én is fogadtam örökbe már kutyát, macskát, de másnap már mentek a fotok annak akitol elhoztam...ez szerintem alap dolog...ha meg már többször kértem, akkor egyenesen pofátlanság...nyilván lenne jobb dolgom, mint a házához járkálni meg hívogatni, de a kutya érdekében teszem, ez egyértelmű lehetne neki...ha megbizonyosodom arrol, h jo helye van, szeretik, nem fogom zaklatni...de magával csesz ki ha akadákoskodik, úgyis addig megyek míg nem találok vmi megoldást...
2015. márc. 25. 15:49
 14/25 A kérdező kommentje:
Írtam a lányának, elvileg ma este küld képet, ha nem akkor a napokban meek a rendőrségre...nem várok hétvégéig, hogy akkor se legyen belőle semmi...bizonyára megvan az oka hogy 1 hét alatt semmi info rola, és még ő van felháborodva ha érdeklődöm...bár ne legyen igazam
2015. márc. 25. 16:03
 15/25 A kérdező kommentje:

10es!

Erre én is gondoltam, de a 47 kilommal nem biztos h megijedne tőlem :D (nő vagyok). Bár egy pár nehézfiú biztosan beválna...

2015. márc. 25. 16:11
 16/25 anonim ***** válasza:
42%

Igen, pl. a nehézfiúk, rendőrbarát, v. egyéb kigyúrt/motoros barátok az, ami nekem is megforult a fejemben - és egy nő azért könnyen tud ilyen haverokat szerezni. ;)


De nem csak ez van. Megfenyegetheted pl. a családjával, esetleg burkolt utalásokat teszel a lánya molesztálására, hogy "az iskolától a hazaútig milyen hosszú is az út.... és múltkor is mennyi minden történt". :D (persze azért ne legyen igaz, de Ő csak féljen)


De amire pl. először gondoltam, hogy távolról belefújhatnál egy kacsacsőrű emlős mérgében megmártogatott szálkát/apró nyilat. Meg nem fogja ölni, attól ne félj, viszont rosszabb esetben még morfiummal se fogja tudni elnyomni azt az idegmérget... :P Na jó, utóbbi mondjuk már kicsit erős, de ilyenkor nagyon hatásos lenne odamenni utána hozzá, és mosoly és köntörfalazás nélkül, tényszerűen feltenni neki a bár burkolt kérdést : "Nos, milyen hasznot is hoz magának ez a kutya?"

Utalva ezzel a kérdéssel arra, hogy tényleg megéri megjátszani CSAAAAK >AZÉRT IS< megjátszani a keménygyereket, hogy Ő még a kacsacsőrű emlős idegmérgét is képes kiállni azért, hogy egy kutyát verhessen és éheztethessen otthon, ami ezzel bárhogy is nézzük, nem látom át, milyen anyagi vagy szellemi vagy akár lelki haszonnal jár??! :O


Szóval azért csak bátran, ne tartson vissza a megfélemlítésektől az, hogy Nő vagy és vékony. Itt az ész és a ravaszság lehet a nyerőbb.


[link] <-- az utolsó 4 másodperc a lényeg ;)

2015. márc. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Kicenzúrázták a válaszomat,de leírom újra:


Ha elmész a rendőrségre megszívod te is és a telep is az összes dolgozójával és kutyáival együtt!!!!!!!!


Gondolkodj!


- Félillegális telep.

- Kétséges szerződés. (Volt tanú,közjegyző,ügyvéd?)

- "Fura" örökbeadás. (Nincs oltás,chip,tetoválás,semmi.)

- Mi a te jogcímeg a telepen,hogy intézhetsz ott bármit is?

2015. márc. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

16os, ezen a kacsacsőrűs dolgon jot nevettem :D

Köszönöm :)


17! Igazad van, őket viszont semmiképp nem akarom bajba keverni, illetve a szerződés is az én nevemben íródott. Nem fogom megemlíteni, hogy pontosan honnan van a kutya, elég annyi h utcáról befogadott, altatás elől mentett (végülis nem is ez a lényeg). Egyenlőre nem feljelentést akarok tenni (nem is biztos h lenne miért), de hátha kimennének ellenőrizni a rendőrök, mi van a kutyával...őket kénytelen beengedni... önkéntes vagyok a telepen, hogy legyen jelen állatvédő is a dologban, az ottdlgozok szerintem akárkinek kiadnák őket, nekik az számít h ne kelljen altatni..

Friss: beszéltem az illető lányával, mondta tegnap h tegnap este küld képet, nyilván nem küldött, kerek-perec rákérdeztem h történt valami a kutyával? Nyilván tagadta, mondta h ma küld...tehát valami nyilván nem stimmel a kutyával, mindig csak a kifogás...ha nem kapok képet, meglátogatom a hétvégén, megpróbálom megvenni, a pénz nagy úr :) ha ez sem, akkor marad a rendőrség...csak tudnám hogy nincs semmi baja :(

2015. márc. 26. 14:13
 19/25 Andizsuzsi ***** válasza:

A rendőrök családi veszekedéshez sem mennek ki amíg vér nem folyik, nemhogy egy kutyához, amiről 1 hete nem tudsz. Pláne, hogy bemész azzal, hogy feljelentést nem akarsz tenni, de azért ők ugorjanak már el körbenézni. Jó esetben körberöhögnek csak.

Törvénytelenül adtál örökbe egy olyan kutyát, ami nem volt a tulajdonod, megszegve az állatvédelmi jogszabály összes idevágó passzusát. Én a helyedben nem nagyon vakargatnám ezt a dolgot, mert te és a többiek is ráfaraghatnának. Mondhatod te, hogy innen vagy onnan van mentve, gondolod, hogy az új gazdája nem mondaná el, mi történt?

2015. márc. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 bollocks ***** válasza:
Ha már ennyire érdekel a kutya sorsa, talán nem ártott volna chipeltetni, oltatni örökbeadás előtt. Így már késő bánat.
2015. márc. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!