Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Te mit szólnál hozzá, ha...

Te mit szólnál hozzá, ha laptopról vetített kegyetlen vágóhídon forgatott videókkal és állattartási gyakorlattal (pl. napos fiú csibék élve bedarálása) szembesítenének az utcán vegán aktivisták?

Figyelt kérdés

2018. máj. 4. 13:10
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
92%

# 20

Nyugodtan fejtsd ki amire gondolsz.

Az emberek többségének nem okozna morális problémát egy eperszedést végignézni :)

2018. máj. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
81%
#21 szerintem inkább az esőerdők ipari irtására gondolt egzotikus gyümölcsök termesztéséhez, vagy a 40 fokban tűző napon éhbérért dolgozó munkásokra akik az avokádód meg a chia magjaid szedegetik.
2018. máj. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
78%

22 én nem megyek olyan messzire elég idehaza megnézni a zöldség, gyümölcs és élelmiszer gabona termesztés hatásait.

A magas fokú vegyszer és műtrágya használás hatásait.

2018. máj. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
70%

"szerintem inkább az esőerdők ipari irtására gondolt egzotikus gyümölcsök termesztéséhez"


A WWF beszámolója szerint az amazonas esőerdőt érintő országok által kiírtott területek elsőszámú okozója(80%-ban) az állattenyésztés.

A Világbank tanulmánya szerint a teljes őserdő kiírtásáért az állattenyésztés 91%-ban felelős az elmúlt 50 évben.

A kiírtott erdők által felszabadult területek legnagyobb részét takarmánytermesztés és legelők miatt vágják ki, nem egzotikus, drága gyümölcsök túlkereslete miatt.


"40 fokban tűző napon éhbérért dolgozó munkásokra akik az avokádód meg a chia magjaid szedegetik."


Persze, rossz munkakörülmények minden területen léteznek, ez nem jelenti azt, hogy maga a tevékenység morális probléma, csupán azt, hogy bizonyos munkakörülményeket javítani kell.

Az építőiparban nap mint nap tetten érhetők az általad írt körülmények, ebből nem következik az, hogy épületeket építeni etikátlan.

Ugyanez a helyzet a növénytermesztéssel.

A haszonállat tenyésztés(mindegy hogy ipari vagy szabadon tartott állat) viszont mint intézmény, fundamentális szinten etikátlan.

2018. máj. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
52%

A haszonállat tenyésztés(mindegy hogy ipari vagy szabadon tartott állat) viszont mint intézmény, fundamentális szinten etikátlan.


Miért lenne etikátlan. A természet rendje, hgy az egyik élőlény megeszi a másikat. Az állattartás körülményein lehet vitetkozni (sőt, kell is) de a haszonállat tartást etikátlannak nyilvánítani elég nagy marhaság.

2018. máj. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
77%

Undorító, ami a húsiparban és a tojásgyárakban megy. Értem a vegánokat, de a nézeteik erőszakos terjesztésével pont az ellenkezőjét váltják ki sok emberből, mint amit szeretnének. Ellenszenvesek lesznek és ezzel több kárt csinálnak, mint hasznot.

Én egyébként felnőttként úgy lettem vega, hogy voltam egy tojásgyárban és szembesültem a körülményekkel. Aztán sok utánaolvasás után nem kívántam többé nagyüzemi húst és tojást enni.

Mostanában már előfordul 1-1 alkalommal, hogy húst eszek, de csak a saját magam által nevelt csirkéből eszek, ill. a saját tyúkjaim tojását fogyasztjuk. Ők tiszta helyen élnek, egészségesen tápláltak és annyit kapirgálnak, amennyi jól esik nekik. Nincs lelkiismeret furdalásom.

Ahogy bennem megfogalmazódott, hogy nem fogyasztok nagyüzemi húst, más is eljuthat idáig, de egy ilyen elhatározásra meg kell érni. Nem lehet mindenkit válogatás nelkül addig ütni, amíg meg nem kívánja a friss lucernát.

2018. máj. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
73%

#26 teljesen egyetértek, senki nem fog átálni a hitedre ha gyilkosnak, alsóbbrendűnek nevezed, attól csak elijeszted magadtól.

Az ipari hús, tojás, tejtermelés tényleg undorító, ebben szerintem a legtöbb "húsevő" (btw ez akkora hülyeség, NEM húsevők vagyunk, nem csak azt eszünk, húsevő a tigris meg a farkas, az ember MINDENevő, nem kéne keverni a szezont a fazonnal vagy ne legyen sértődés ha én meg a vegánokat prédának hívom) egyetért hogy meg kellene változtatni, tojást mi pl csak házit eszünk, párom szomszédjáéknak van egy rakás csirkéje és már ingyen adogatják tonnaszámra a tojást úgy hogy nekünk is jut, húsból is inkább a falusit vesszük, sokkal finomabb. Az már hatalmas lépés lenne ha legalább lenne egy kellemes élete azoknak az állatoknak akik meghalnak azért hogy azt a finom hamburgert megehessük, úgy érzem ennyivel tartozunk nekik.

2018. máj. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
70%

27-es itt öt be a rendszerváltás utáni kapitalizmus hatása.

Gondold meg régen minden faluról származott.

A "paraszt" tartotta a marhát nyáron kint a legelőn télen bő élelemmel ellátva. Minden egyes borjút tisztesen felnevelt legyen az bika vagy üsző. Ott kényelmesen növekedhetett évekig mire eladták a vágóhídra. A tej is tejből volt.

2018. máj. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!