Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyire elterjedt dolog...

Mennyire elterjedt dolog kidobni a háziállatot azért, mert jön a gyerek?

Figyelt kérdés

Nővérem nemrég szólt, hogy jön a baba, ezért a macskáknak menniük kell. Kettő van nekik, el is hoztam magamhoz mindkettőt, mielőtt ki tudja hova kerülnek. (Nekem is van egy macskám, és mivel már sokszor voltak nálam az övéik, pl. mikor elutaztak, nem idegen nekik a környezet és az enyémmel is jól kijönnek)

Szóval ez mennyire elterjedt szokás? Mert ez elég gáz.


2020. aug. 9. 12:56
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
50%

Ez emberfüggő. Valaki megtartja abban a helyzetben is az állatot, mert annyira szereti, nincs szíve kidobni, ebben az esetben vigyázni kell, nehogy elkapjon az anya vagy a baba valamit. Valaki pedig nem tartja meg az állatot, mert pl. fél elkap valamit, nem érzi biztonságban a kisbabát... Rengeteg oka lehet.

Az én ismerőseim nagy része, megtartotta a háziállatot. 13-ból 12 ember. Az ÉN környezetemben nem volt gyakori.

2020. aug. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk ez úgy működött, hogy beijesztettek a toxoplazmával, ezért elvittem a cicámat a dokihoz, nézze meg, van-e toxiplazmája! Jól körberöhögött, mivel ezt sima vizsgálattal nem lehet... Vinnem kellett macskakakit az állategészségügyi központba, kiderült, toxoplazmája van. Kapott rá gyógyszert, minden OK volt.

Aztán az első vérvételemen kiderült, ezt is nézik, és vidéki csak lévén már gyerekkoromban átestem rajta.

De elmondták, az is elég, ha ilyenkor nem a kismama cseréli az almot.

Szülés után gyerekekre meg egyáltalán nem veszélyes.

De olyat is ismerek személyesen, aki szintén lepasszolta a macskáját, aztán meg kórházba került, bolti disznósajt után lett toxoplazmája.

2020. aug. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
93%

A lányom nyolc hónapos. Van egy benti cicánk és köszöni jól van mellette. A legjobb barátok. Minden nap porszívózok, rendszeresen keféljük a cica bundáját, karmait vágjuk, orvoshoz rendszeresen visszük felülvizsgálatra.

Együtt lehet tartani őket, sőt. Állatokkal felnőve a gyerekek immunrendszere is erősebb, sokkal empatikusabbak és barátságosabb emberek lesznek.

Aki egy gyerek miatt kirak egy állatot, annak nem való se állat, se gyerek.

2020. aug. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk annyi volt, hogy a kutya nem mehetett be a gyerekszobába (kinti-benti kutya), és nem hagytuk a gyerekkel felügyelet nélkül. A kutya az enyém, a gyerek a testvéremé, a ház közös volt :) a kutya kuvasz

De eszembe se jutott volna a kutyát ezért kidobni, vagy akár a házból kitiltani. Jól nevelt kutya, sose bántotta a gyereket, de nem is engedtem, hogy a gyerek indokolatlanul nyúzza.

Azóta már saját házba költöztek, de ahányszor az unokaöcsém jön látogatóba, a kutya úgy örül neki, mint rajtam kívül senkinek.

Leülnek a konyha vagy a terasz sarkába, és a kisfiú félórákat meséli a kutyának, hogy mi volt az oviban, meg otthon. A kutya pedig feszült figyelemmel hallgatja. Nagyon aranyosak :)

2020. aug. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
56%

Gyakori sajnos.


De mit vársz az olyan nőktől, akik például ide is írogatnak olyan kérdéseket, hogy ehet-e egy gyerek ezt vagy azt, vagy amikor késhegyre menő vita van abból, hogy kocsiban maradhat-e a gyerek a benzinkúton, fizetéskor?

2020. aug. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 Furujika válasza:
34%

Szegeny gyerekpotlo macskak.

Amikor szulettem, szuleim elajandekoztak a 2-3 tengerimalacot. Gyerekkent ki voltam akadva, hogy miert? En jatszottam volna veluk.

Vissza a jelenbe. Egy macsek is igenyel idoraforditast, ha van egy kisbabad, lehet, hogy el lenne hanyagolva. Igy jo, hogy atvallaltad a noveredtol. Ha nem vallaltad volna at, akkor bajban lenne a novered, de kidobni tenylegesen allatkinzas lett volna. A kornyezet ismeros a macskaknak a lakasodban, lehet hogy ez kisebb trauma, a gazdavaltas, mint hogy ne legyen vele jatszva/el legyen hanyagolva.

Kommentelok kozott vannak szuper anyak, akiknek nem gond az idoraforditas, ezt mindenki maga dontse el.

Nekem nem kene kutya/macska a lakasba (ragcsalo az igen), igy meg ha jonne is a gyerek, nem lenne problama ebbol. Horcsog takaritas utan pont ugy kell kezet mosni, mint wc takaritas utan. De egy kutya vagy cica az allandoan ott lofral a lakasban. Ha megsimogatod, utana a babahoz nyulsz, azt nem csinalnam szivesen.

2020. aug. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos előfordul, de van sok ellenpélda is. Több olyan ismerősöm van, ahol benti kutya/macska/kígyó mellett jött a baba, meg sem fordult a fejükben, hogy kirakják az állatokat.


Nekem is az volt nagyanyám első mondata, amikor megtudta hogy baba lesz: Na, akkor végre eladod a lovat?

(nem nem adtam el, bértartásban van, nyilván anyagilag nem a legnagyobb buli így hogy nem lovagolhatom, de eszembe se jutott eladni. Megkértem barátnőmet hogy lovagolja)

2020. aug. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos nagyon gyakori, viszont az ilyen embereknek nem hogy állatot nem szabadna tartaniuk, de gyereket vállalni se. Undorító.


Néhány hónapja olvastam egy posztot, hogy a család hörcsögét konkrétan kitették Budapest belvárosában és eleresztették a koronavírus miatt. Az "anyuka" meg volt győződve hogy a rágcsálók az elsőszámú terjesztők. Egyrészt ez nem igaz, másrészt ha igaz is lenne nulla veszélyt jelentene egy rendes körülmények között tartott hörcsög. Ő a ketrecében éldegél, napi 10 percre kell kivenni, de az se baj ha napokig csak enni meg inni adsz neki. Esélytelen hogy elkapjon egy cseppfertőzéssel terjedő vírust. Önkéntesek kimentek az említett térre megkeresni szegény hörit de már nem találták. Szerencsétlen állat kínhalált halhatott.

Egy másik elaltatta a macskáját mert jaj biztos megfertőzi a gyereket.


Idióta pszichopaták ezek...

2020. aug. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
94%

Nem szokásnak nevezném az állatok kidobását, hanem csökkent értelmi képességnek. Ja, meg nulla felelősségvállalásnak. Elképzelem, az ilyen a gyerekével milyen felelős szülő lesz, hogy az állatát is úgy fogadta be, hogy örökké gondját viseli majd, aztán meg ugye......

Egyébként az első válaszoló testesíti meg a hazai tudatlanságot e kérdés alatt. Pedig még az Zállatorvos is csinált videót a témában, közérthető nyelvezettel, hogy ilyenek is megértsék. Szerintem sokaknak csak apropó ez, hogy kidobják a "megunt" állataikat. Ez ilyenek a gyereküket is csak azért nem dobják ki később, mert annak jogi következménye lenne. Aztán meg ezek a gyerekek nagyobb korukban a gyakorin kérnek segítséget, hogy mit kezdjenek a totál inkompetens szüleikkel.

2020. aug. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
88%

#13-as vagyok még annyit hozzáteszek: igen nálunk is bekérdezett anyám, amikor terhes lettem, na akkor a macskával mi lesz, megy a háztól ugye? Hát nem tette zsebre amit akkor mondtam neki.

Persze nagy dilemma volt , hogy hogyan fognak majd kijönni egymással a cica és a baba, de meg se forult a fejünkben kitenni. Nekünk a cica is családtag, a baba születése előtt már 2 éve velünk volt. Az utcán kóborolt éhesen, elhanyagolva, úgy vettük magunkhoz.

2020. aug. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!