Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyire elterjedt dolog...

Mennyire elterjedt dolog kidobni a háziállatot azért, mert jön a gyerek?

Figyelt kérdés

Nővérem nemrég szólt, hogy jön a baba, ezért a macskáknak menniük kell. Kettő van nekik, el is hoztam magamhoz mindkettőt, mielőtt ki tudja hova kerülnek. (Nekem is van egy macskám, és mivel már sokszor voltak nálam az övéik, pl. mikor elutaztak, nem idegen nekik a környezet és az enyémmel is jól kijönnek)

Szóval ez mennyire elterjedt szokás? Mert ez elég gáz.


2020. aug. 9. 12:56
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
77%
mia fasz, kidobni az állatot, ez valami pesti szokás vagy mi az anyám? lol komolyan mondom
2020. aug. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Számomra azért volt ilyen megdöbbentő a dolog, mert a cicák 4 évesek, és hogy tudtak ilyen könnyedén megválni a 4 éve nevelt macskáiktól? Egyik napról a másikra…
2020. aug. 9. 13:43
 23/29 anonim ***** válasza:
95%

Hogy ésszerű megelőző intézkedés?

Dehogy ésszerű!

Az ésszerű megelőző intézkedés az lett volna, ha elve nem tartanak állatot, ha tudják, hogy a gyerek mellett nem merik megtartani. Ezt hívják felelősségtudatnak.

Egy rendezett körülmények között tartott állattól meg semmit nem fogsz elkapni.

Azt meg már csak mellékesen jegyzem meg, hogy a gyermek immunrendszerének nem tesz jót a túlzott sterilitás. Egy fokig előnyös a higiénia növelése, de amikor már túl kevés idegen anyaggal és kórokozóval találkozik a szervezet, akkor elégtelenül fog fejlődni az immunrendszer.

2020. aug. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem az a büntetőjogi kategória, hogy téged a szüleid megtartottak. Nem kötelező állatot tartani tudtommal, tehát nem kell idetrollkodni egy normális kérdés alá a hülyeségeddel. Egyébként gratula, hogy az ilyen szaporodik, felneveled a következő nemzedéket, aki majd kidobja az utcára az állatait, meg bántalmazza őket. A gyerek kicsiként tanulhatná meg leginkább, hogy kell tisztességesen bánni az állatokkal. Mondjuk ilyen szülőtől ahogy elnézem, max a proli viselkedést fogja megtanulni. A karma legyen veled.
2020. aug. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
96%

babaágyba valóban ne másszon, asztalra-konyhapultra pláne ne.

de ezen kívül más más bajt tudna okozni, azon kívül, hogy alapból utálod őket?

2020. aug. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
88%

Azt bírom, mikor ezek a nyomorék macskagyűlölők habzó szájjal okádják le a macskákat meg a gazdáikat, de közben az teljesen rendben van, hogy a kutyájukkal egy ágyban alszanak meg az újszülött babát nyalogatja az eb stb stb.

Mindezt úgy mondom, hogy világéletemben kutyás voltam, sosem tartottam macskát.

2020. aug. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
95%

Nekem 2 benti macskám van, plusz egy németjuhászom a kertben, aki maximum csak annyira hajlandó bejönni, amíg körbenyal mindenkit, aztán kimegy.


Amikor jött a gyerek, fel sem merült egyikünkben sem a kérdés, hogy megszabaduljuk-e az állatainktól vagy sem.


Annyi szabályt hoztunk, hogy amíg kicsi a gyerek, addig a macskák nem mehetnek a szobájába. Azonnal megmutattuk minden állatnak a gyereket, hogy ismerjék meg minél hamarabb. Most 2 éves, semmi baja. Anno én is kutyával nőttem fel és nem érzem, hogy bármi hátrányom származott volna belőle. Sőt...

2020. aug. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
94%
az állat az első és a gyereknek se lesz baja ha mellette növöget.Jól néznénk ki ha mindenki ilyen primitiv lenne ez ügyben.Vidéken a gyerekek milliói állatokkal körbevéve nőttek fel és semmi bajuk se lett,sőtt ezek a gyerekek hamar megtanulták mi az állattartás szép és rossz oldala.
2020. aug. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
94%

hát nem? apám mesélte, hogy gyerekkorában a ló hasa alatt mászkált. a ló még csak meg sem rúgta. oszt szép nagy darabra nőtt meg az apám..


ma lett csak minden agyonsterilizálva és minden kölyök túlóvva

2020. aug. 11. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!