Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy fér (het) az össze...

Hogy fér (het) az össze valakinél hogy egyéniségnek, sőt néha, személyiségnek kezeli az állatott, aztán megcsonkítatja (például kiherélteti)?

Figyelt kérdés
2011. febr. 8. 06:12
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
Hagyjátok már ezt a szerencsétlent, írogasson magának. Ennyi a szintje és kész, nincs kivel foglalkozni!
2011. febr. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
3%

ma 15:46-as Ha nincs észérved akkor alaptalanul gúnyolódni, kezdesz?

ma 16:04-es A lesajnáló és érzéketlen hangnemed téged minősít le nem engem.

És a szellemi szintem, a műveltség és értelem, akár szikrája foszlány meglenne benned is, nem álnál ki ez mellet, a barbárság mellet. Amire még egy ész érvet nem láttam megfogalmazni, amit nem a felhozója cáfolt itt meg helyben.


A kasztrálás és egészséges méh, vagy petefészek eltávolítás igen is komoly bűn. Még egy állat esetén is az. A vazektómia és petevezeték elkötés a megoldás napjainkban a problémákra és a hozzá értő felelős állattartás. Értelemmel rendelkezve ezt nem nehéz felfogni, ha hagyod/hagyjátok, hogy eljusson hozzád/hozzátok a gondolat te és /ti is, rájössz/rájöttök majd előbb utóbb, ha ezt még nem tetted meg. Persze arra nincs garancia, hogy az után (biztosan) tudatosan is, tovább nem folyatjátok a gonoszságaitokat.


Lehet a farkvágás felesleges, barbár csonkítás. De te még nem láttál egy alomból egyszerre több farkcsonkítás nélkülit ezek szerint (a fél éves kutyánál csúnyább beavatkozás lett). Én is csak kettőt láttam mindkettő véresre verte a farkát, mert már genetikusan torz farka nő. Lehet, nem szabadna tovább tenyészteni az ilyen sérült génkészletű fajtákat. Megoldás a kötelező vazektómia és petevezeték elkötés vagy keverjék kutya, lehetne. Erre példa a már a gyakorlatban is alkalmazott dobermannok és rottweilerek keverése. Azoknak a hormonoknak nem csak ott van szerepe, hogy egészséges legyen a kutya, hogy a szaporodási aktust kiváltsa. Bár úgy-e ez is az egészség része? Milyen kifejező és szépszavaink is vannak erre egészség és épség.

Te mondod nekem, hogy sötét? Itt csak olyan nők írnak szinte kizárólag, akik a család férfi tagjai ellenében akár egy a három arányban is döntő szavazattal, akik a tiltakozás ellenére is durván csonkítatják az a szerencsétlen kutyát, amit/akit utána, valahogy ha valaki meg lát, nem lövi le, hogy ne kínlódjon szerencsétlen csonka szart. Az ilyen nőket és hermafroditákat meg, mert normális féri ilyent, nem tesz, igen az orvosok is, akik váltják az arcúkat 99+%-ban nők - Ez nem furcsa, itt nem könnyű megállapítani a komoly erkölcsi aggályt? - és igen, ha eldurran az agyam, tudok mondani olyant, hogy fejbe kellene rúgni az ilyen "embereket" mint te. De mivel nem vagyok erkölcsi nulla az a célom, hogy börtönbe jutassam az ilyeneket, mint te, nem más. És nem is érném el, de remélem minél hamarabb más érző szívű még lékében is ember embertársaim, elérik, azt hogy egy ilyen műtét minden részt, vevőjét minimum egy év szabadság vesztéssel sújtsák, beértve a felbujtó tulajdonost is és az eltiltsák legalább tíz éve az állattartástól is, ezt visszamenő hatállyal is be lehet vezetni.

Más emberkel szemben és igaz álltam már bíróság előtt karakán véleményformálásom miatt mivel erősen élet és egészség központú véleményemet vállalom, és váltam, ha magam nem mondom meg a tanuknak ép ezért, hogy hol leszek, amikor megérkeznek a rendőrök akkor, nem kelet volna törvény elé állnom. A tárgyalásomról meg annyit hogy életemben nem tudtam egy percet sem beszélni az ügyvéd úrral, mivel a tárgyalás előtt az ügyész barátjával beszélget az ügyről fél orrát az orrom előtt, két és fél métere. De amikor már háromnegyed orr után untam a kutyakomédiájukat, szólást kértem, amit a bírónő meg is adott, és három perc múlva felmentő határozattal távoztam is, a magán inditvánnyal biróiszakaszba jutott, túl buzgó feljelenés után idnúldt tárgyalásról. A tárgya amúgy épp egy helyre tevő fejbe szándékosan visza fogot erejű rugás volt. És válom, hogy helyes egy ijesztő és talán elgondolkodtató "fejberúgás" egy ilyen esetben, inkább, mint az hogy öcsémet traktáljam, azzal hogy milyen erkölcsi nulla berek vannak itt.

2011. febr. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
3%

és 15:46-os ... rögös úton, szekered a kátyúból és kiemelem ...


Sötét az olyan, mint te, aki szikrázó délnapsütésben is az orrát sem látja olyan sötét, hogy elszívja a napfényét aranyom! Úgy látszik a száz-százötven éves társadalmi szerep vállalása mellet a nő még csak az önző kisgyerekkorba jutott el.

Nem jöjjenek nekem a férfimintákat hűen követő Kleopátrával vagy Mária Teréziával (aki törvény előtt férfikét is szerepelt volna), mert azok legfejlebb néhány gyengeségükben voltak nőiesek. És Mária Teréziával azért úgy-e az egyik legfontosabb történelmi nőalak a mi életünkben, nem?

És igen ezek mellet a kisebb kudarcok mellet is kiállok, hogy nem csak korszakos hóbort a nők egyenjogúsága, hanem cél. Csak rögös út, be kell, hogy valljuk!

2011. febr. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
93%

Tényleg kezeltesd magad, mert egy sérült ember vagy.

Egyrészt az írásod miatt gondolom így, másrészt meg hogy ilyen e-mailt írtál nekem." Mit bűnöző a tetthelyszínét, ha jön a padúr szűkölve, látom, úgy szívesen elhagynád kis bogaram."

Hát....tényleg szánalmas egy féreg vagy!

2011. febr. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
3%

Hát TE tényleg szánalmas egy féreg vagy! De ezt a kutya herélésedből tudtuk.

A Díszgráfiás tünetek csak egy rész képesség zavart jeleznek, nem feltételes jelezz sérülést. Ennek állandó felhánytorgatás is lehet látni ->érzéketlenségedet.<-

És a témától való állandó eltérésed, sőt annak lehet meg sem közelítése, azt hogy nincs igazad.

És aminek sokszor az ilyen átható kezelése, sem mint nálam nem vezet látszólagos erényre. A hozzá értők a spontán kategóriába írták a javulás okát. Hozzá tették, rengetget és mindent megtettem érte.

Amúgy a garázdaságnál kértek szakértői véleményt, háromfős hozzá értő diplomás szakember szerint nem kell, kezeltetem magam. Akkor most egy állatcsonkítás párti bunkó véleményére adok majd?


" Mit bűnöző a tetthelyszínét, ha jön a padúr szűkölve, látom, úgy szívesen elhagynád kis bogaram."

VS.

" Hagyjátok már ezt a szerencsétlent, írogasson magának. Ennyi a szintje és kész, nincs kivel foglalkozni! "


Az enyém még szellemes is volt az igazságot, mint pandúrt ábrázolva. A tiéd szimplán közönséges.

2011. febr. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
0%
felhánytorgatás* felhánytorgatásám
2011. febr. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
11%

ÖSSZES herélő tényleg kezeltessétek magatokat! És az áltatok sérült embereket és állatokat is, ha már gyógyulófélben vagytok. Ha már a kutyákért nem is tennétek semmi jót. Csak az, hogy max. Agyon vernétek még a menthettelent.

Az emberi környezeteknek tartóztok annyival, hogy mint véres-gyenyes kelés, kikezeltetitek magatokat az emberiség testén, mielőtt az elmérged, és durván csonkolnia kellene valakinek.

2011. febr. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
4%

"Tényleg kezeltesd magad, …. "kis bogaram"


Ha te pöttöm agyú "kis bogaram" aki/ami ezt te írtad, én a szemgolyoid csonkolnám, és csak, azért mert menthetetlen csonkoló vagy más különben. De én nem vagyok, mégsem leszek olyan állat, hogy ezek mellet is ilyen szenvedés okozzak egy élőlény(ek)nek.

Egy nem lelkileg sérült, vagy primitív emberben, állatban olyan átható rossz érzést kell egy csonkolt herélyü nem egyszer tényleg durván primitív és siralmasan viselkedő kutya, hogy annyi örömet az összesen senkinek nem adhat már. El kell altatni ezért, ne szenvedjen az állta és az ember sem tovább! Bízom benne, hogy mielőbb törvény írja elő, az ilyen sorú kutyák elaltatását.

Ez köztünk a különbség. Majd halálod után, amikor már nem lesz nemed, megérted ezt legkésőbb.

És a petefészek csonkolása is durva. Tűrhetetlen. Ondóvezeték és petevezetékek mielőbbi elkötése a humánus megoldás. Az ilyen csonkolok esetén is.


Ondóvezeték elkötése a " Vazektómia: Az ondóvezeték sebészi úton, fogamzásgátlás céljából történő elkötése. Amennyiben az ondóvezetéket átmetszik, a terméketlenség véglegessé válik. " – hazipatika.com Akkor ne jöhettek itt a felesleges kutya kölykökkel, arra már van modern humánus megoldás. És általában és joggal középkori ember is elítélte kasztrálást. Akkor úrhóbort lett, ma úrhóbort ebet tartani, szőrnnyű a következmény.

2011. febr. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
5%
úrhóbort* úrihóbort
2011. febr. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
8%

Első értelmes és elfogadható válasz (itt névnélük):


"Tudod, Gábor, amikor a rotim hazajött egy csavargásból úgy, hogy a nyakán volt a dróthurok, amit az őzeknek tettek ki a vadorzók, szóval azt az érzést nem kívánom senkinek.

Itt nálunk már több kutya pusztult így el, és nem tudunk mást csinálni, mint végigjárni az utakat és leszedni a hurkokat.

Három hónap alatt 47 hurkot szedtünk össze.

A kutyák itt nálunk bandáznak, ami azt jelenti, hogy felkeresik egymást, és csapatban mászkálnak majd 4-6-10 óra múlva hazamennek.

A bandázós kutyák ellen raknak ki felénk mérgezett kaját vagy bedobálják a kerítésen.

A csajozás éa a bandázás miatt döntöttem az ivartalanítás mellett.

Bocs, hogy az ondóvezeték elkötése nem jutott eszembe, de meg fogom kérdezni, az állatorvosomat, hogy ismeri-e ezt a beavatkozást, és miért nem ilyet végeznek.

Bár azt hiszem ennél a módszernél az a jó, hogy megmarad a lehetőséged, ha később mégis kölyköket akarnál..

De nem gondolom meg magam, mert kiskutyára nincs szükségünk.

Egyébként dolgoztam állatmenhelyen.

Tudom, mi van ott."


Ember és állat nem azonos tudom csak sok a párhuzam.


És az én érzelemkől teli, de teljeségre törekvő válaszom:


Azért mert az ondóvezeték a természetes normális bandázós/haverkodós teljes életét, VESZÉLYES életvezetését nem. Csak a felesleges kölyköket szünteti meg. Nem csonkítja a kutya testét és mégjobban a személyiségét/"lelkét" és éltét csak emberi félelmek és önző ideák miatt. Gyakorlatilag a kutya életét elveted a heréléssel, tehát nem abban gondolkoztál, hogy féltél hogy elpusztul és ez neki rossz, hanem csak abban hogy ez neked fájna. Ez neki fájhat. Őt most galyra tetted."


Meg kell tundi nevelni a kutyát, és úgy fékentarni. Az én útolsó felügyeletem alatt lévő németjuhásznál ez nehéz volt, mert 6+ évesen úgy hogy elötte szegény egy ével azelöttig 1,5 évig kennelbe volt zárva egésznap, és bekantant. Első kutya aki felnőttként megharapot, de nem az első akinek szándéka volt, csak lebeszéltem róla. Akit megharap egy egészséges kutya az eljátsza az áldozatott vagy ovatlant. Egy kaukázusi idegen először vadúl támadó juhászkutyát fogtam meg, aki rámtámad, hogy ne kodorogjon. Azt nem mondom hogy mineki ennyire értsen a kutyákhoz, vagy a kutyák nyelvén mint én. De kérem a respect-et a kutyáknak is! A németjuhásznál nekem is egyszer-kétszer elborúl az agyam. De csak egyszer bántotam, miútán megharapot. Az én hibám volt. Pedig ő még egészséges sem volt, csak hogy én ezt tudtam és számításba vehetem volna, úgyan úgy ahogy a Pitbulloknál amik/akik mind génhibásak.


"Átérzem a helyzeted. Én is voltam kutyatartó, sőt kutyafelügyelő is. De tudom hogy nő és férfit, nőstény kutyát és kan kutyát hogy befolyásolja egy ivartalanitás. Jobban is tudom mint kéne, és a párhuzamok is feltűnőek a fajok között. Anyám ugyan olyan torz viselkedésű lett, mint egy ivartalanított nőstény kutya. Mert egy spirál felsértette a méhét és lehet hogy a 0.- gyerek aboruszánál is elcsesztek valamit. Igy gyerekét meg nézzhetem azokat a változásokat, amit egy durva "teljes kipakolás" után következnek. Hát nem kivánom senkinek."


Ha megharap egy egészséges kutya, ott te játszottad el az áldozatott, nem ő az agreszív "gonosz" támadott.

Ezért mérgezik meg az ilyen kutyákat a "féreg" emberek. Vagy herélik az értetlen és érzéketlenek.

A kisebbség állandóan fát lopni járt a telekre, és a kibontották a kerítést, a kutyát meglátva szöktek, a kutya utánuk. Nem egy élmény a kutyára aggodva várni reggel jól tudom.

2011. febr. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!