Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ti nem unjatok még az állatorv...

Ti nem unjatok még az állatorvosos válaszokat?

Figyelt kérdés
Nem tudom megérteni, hogy miért kell szinte minden kérdéshez azt irni: vidd állatorvoshoz! az ilyen embereknek semmi más gondjuk sincs, csak hogy az állatukkal az orvoshoz rohangáljanak? jó, én is elviszem a kutyám, ha látom, hogy pl. két napja nem kel fel. de én sem szaladok az orvoshoz egy kis fejfájás, vagy étvágytalanság miatt. itt meg még egy kedvetlen hörcsöggel, vagy teknössel is szaladnának egyesek. tényleg semmi más gondjuk nincs, ebben a 'szép' mai világban, csak az hogy egy 800ftos hörcsögöt állatkorházban kezeltessenek?!

2012. ápr. 13. 11:40
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
80%
"egy 800ftos hörcsögöt állatkorházban kezeltessenek"-ja ha csak 800ft volt,akkor akár meg is puszulhat. A te anyád vajon miért nem így gondolkozott mikor gyerekként orvoshoz kellett vinni?
2012. ápr. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%

Neked meg nincs jobb dolgod, mint másokkal foglalkozni?

Én felelős vagyok az állatkámért, és igenis elviszem, ha csak az esélye is felmerül, hogy valami baja van. Szerencsére ritkán van baja a kutyámnak, de ha valami gyanusat észlelek, akkor elviszem. Max azt mondja, hogy nem beteg. Nekem ennyit megér az a fél óra.

2012. ápr. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
86%
Én úgy vagyok vele jobb félni mint megijedni! ÉN is az a típus vagyok aki ha valami furcsát észlel a kutyáján rögtön elviszem orvoshoz! Én nagyon anyáskodós típus vagyok,nála is ezt használom és nem érdekel más mit gondol ezért rólam! Pl nem tudtam még nagyon mi az az álterhesség,de már furcsának tartottam hogy miért cipeli folyton a majmát a szájába,miért készít az ágy alatt vackot,miért nyüsszög? Ennyit vettem csak észre rajta már vittem dokihoz aki azt mondta álterhes,jó hogy behoztam,megnyomkodta a cicijét és tej is jött belőle! Szóval ha valaki szereti a kutyáját és furcsát vesz rajta észre,máshogy viselkedik igen is vigye el orvoshoz mert lehet semmi komolyabb a baja de otthon nem lehet fel állítani diagnózist hogy hú biztos azért fáj a lába mert front van vagy stb.. Főleg azt szánom nagyon mikor valaki humán gyógyszerrel kezeli otthon a kutyáját..az tényleg gáz szerintem! Aztán lepontozhatsz, én így élek és bármit megtennék érte,nem sajnálom orvosra a pénzt ha úgy van!
2012. ápr. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
Én embernek érzem magam, nem állatnak! a gyerekemmel én is rohanok. és mivan ha a 800ftos hörcsög megpusztul? hány és hány kisgyerek hal meg világszerte. akár minden percben. de kell a hörinek a 2000ftos infúzio, sok gyerek meg éhezik.
2012. ápr. 13. 11:52
 5/46 anonim ***** válasza:
100%

Én el tudom dönteni magamról, hogy mennyire vészesen vagyok beteg, vagy mennyire vagyok rosszul. Ellenben egy állat nem fogja veled közölni, hogy mi baja van. Hogy mennyire fáj vagy rossz neki valami, hát ők sokkal jobban tolerálják a fájdalmat, mint mi. Ha egy kutya fekve nyüszít, akkor ott már marha nagy gond van, talán nem kellene ezt a pontot megvárni.

Egy 800Ft-os hörcsögöt is illene normális ellátásban részesíteni. Arról ő nem tehet, hogy csak 800Ft a kereskedelmi értéke, ellenben a kis gazdájának lehet, hogy a világot jelenti.


Anno én is elvittem elaltatni a kis hörimet az állatorvoshoz, mikor sírt a fájdalomtól. A doki előtte kezelte, de mondta, hogy ha nem javul, akkor sajnos nincs mit tenni. 1500 volt a kezelés és 2000 az altatás. 300Ft-ért vettem a kis szőrgombócot. Hagyhattam volna meghalni magától, hiszen olcsó állat, de nekem ő volt a mindenem.


Most felnőttként madarakat tenyésztek, nem kezdő szinten. Nekik rettentő gyors az anyagcseréjük így számukra a hasmenés néhány óra leforgása alatt végzetes lehet. Ezért küldök itt mindenkit állatorvoshoz, mert a sok éves tapasztalat alapján én már meg tudom állapítani, hogy az egy hirtelen bezabált zöldségtől vagy valami mástól van. Viszont a monitoron nem tudok átnézni, így inkább dokihoz irányítom a népet.

2012. ápr. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%

A hörcsög nem 800 Ft-al "egyenlő".


A hörcsög egy kis élőlény, képes szenvedni, és ha valamije fáj neki, azt épp úgy érzi, ahogy te. Csak nem tudja, hogy "majd elmúlik", hanem csak azt érzi, hogy most fáj neki, de nagyon.


Másrészt pedig, az állatokat nem "kötelező" szeretni, de aki nem szereti az állatot, az minek tart? Szolgának? Vagy azért, hogy 1000Ft-os utódaival pénzhez jusson? Vagy minek? Ha meg nem szereti az állatot, és mégis tart, akkor miért baj az neki, ha más valaki meg szereti az állatot?


(Mondhatsz itt bármit arról, hogy "igenis szeretem" az állatot, de a szeretet nem pénzben méri a szeret alanyát, és annak szenvedéseit nem veszi semmibe.)

2012. ápr. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%
mert, aki hazavitt egy állatot, az onnantól felelősséget kell, hogy vállaljon érte, hiszen az ember kezében van élete, teljesen tőle függ!
2012. ápr. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%

"és mivan ha a 800ftos hörcsög megpusztul? hány és hány kisgyerek hal meg világszerte. akár minden percben. de kell a hörinek a 2000ftos infúzio, sok gyerek meg éhezik."


De egy barom vagy már bocs. Neked nem is lenne szabad állatot tartani.


Tudod, van jó pár szarság a világon, de nem vehetjük mindenki baját a nyakunkba.

Te miért nem jótékonykodsz? Miért nem fogadsz örökbe 1-2-3-sok éhező gyereket? És még sorolhatnám, hogy mivel tehetnél néhány életet könnyebbé.

Az enyémet pl azzal, hogy nem írkálsz ilyen indulatkeltő kérdéseket...

2012. ápr. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%

Miért szerinted mégis mit kéne javasolni?

Mikor valami olyan nyavalyát ír le, amiről semelyik laikus kommentelőnek nincs fogalma, akkor írogassunk találomra gyógymódokat? Dugd hideg vízbe a kutyát ha három napja megy a hasa, hátha jobb lesz tőle... Vagy szerinted ha egy macska köhög, és több napja hány, levert, nem csinál semmit, akkor mit javasolnál neki? Nyilván hogy vigye orvoshoz, mert a doki meg tudja mondani mi a baja, és tudja kezelni. Ha meg ennyire zavarnak az ilyen kérdések, akkor nem kell megnézni vagy válaszolni rá...



Off: "egy 800ftos hörcsögöt állatkorházban kezeltessenek?!" Ilyen alapon akkor miért vigyük a keverék kutyákat orvoshoz? Vagy mondjuk a cigányokat miért kell kórházban kezelni? Esetleg egy szegény családból származó embert miért kellene ellátni? Gondolj bele, hogy a keverék kutyát valaki úgy szereti, mintha fajtatiszta lenne, a cigánynak és a szegény embernek is van családja. Azért mert az ellátás mindenkinek jár.

2012. ápr. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, egy szabadon élő állat egyrészt nincs kitéve egy csomó olyan körülménynek amitől bezárva beteg lehet, másrészt pedig meg tudja magának adni azt a tiszteletet, hogy nem egy redvás sarokban pusztul meg a saját mocskában. Akár "odakint" még gyógymódot is találhat magának, mint a kutya aki füvet eszik hasfájásra.

Ha már vagy olyan kedves hogy 800ft-ért bezársz egy állatot, akkor legyél már szíves gondját is viselni.


A beteg gyerekeknek meg ugyanúgy megvan aki a gondját viselje, azzal neked végképp nem kell törődnöd.

2012. ápr. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!