Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ti nem unjatok még az állatorv...

Ti nem unjatok még az állatorvosos válaszokat?

Figyelt kérdés
Nem tudom megérteni, hogy miért kell szinte minden kérdéshez azt irni: vidd állatorvoshoz! az ilyen embereknek semmi más gondjuk sincs, csak hogy az állatukkal az orvoshoz rohangáljanak? jó, én is elviszem a kutyám, ha látom, hogy pl. két napja nem kel fel. de én sem szaladok az orvoshoz egy kis fejfájás, vagy étvágytalanság miatt. itt meg még egy kedvetlen hörcsöggel, vagy teknössel is szaladnának egyesek. tényleg semmi más gondjuk nincs, ebben a 'szép' mai világban, csak az hogy egy 800ftos hörcsögöt állatkorházban kezeltessenek?!

2012. ápr. 13. 11:40
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
88%
Söprögessen mindenki a saját háza táján. Hogy ki-mire költ, mégis mi közöd hozzá? És igen, onnantól, hogy hazavittem egy állatot, felelősséggel tartozom érte, ha gondja van, viszem az állatorvoshoz és az, hogy mennyit hagyok ott a dokinál és mennyibe került ennek a költsége, senkinek semmi köze hozzá.
2012. ápr. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
87%
Remélem nincs háziállatod, kedves kérdező...Buta vagy mint az éjszaka.
2012. ápr. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
90%

De azért a mosógépszerelőt ugye kihívod, ha elromlik a szerkentyű..? Pedig az aztán tényleg csak egy sz.ar bádogdoboz. Csak neked kényelmesebb, ha működik.


A hörcsög meg (neked) akkor sem okoz gondot, ha megpusztul, majd lehúzod a wécén, gondolom. A fő, hogy ne kelljen áldozatot vállalnod.


Tudod, érdekes dolog ez a szeretet. Aki ennyire képes differenciálni az egyes élőlények közt, ott nekem felmerül a kérdés, hogy istenigazából szeret-e egyáltalán bárkit/bármit. Olyan nincs, hogy szeretem az állatom, de hagyom kínlódni, meg elhanyagolom a problémáit. Ráadásul a kisrágcsálóknál pl. egy kisebbnek tűnő gond (pl. pár napi étvágytalanság) pillanatok alatt a halálát okozhatja. Csakhogy ezt hiába magyarázzuk, mert neked egy kisállat élete semmit sem jelent. Úgy általában az ÉLET maga, jelent neked bármit? Tudod tisztelni és szeretni azt, hogy valami ÉL, mozog, a maga kis létében tökéletes?

2012. ápr. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
84%
Most látom, van. Kár...
2012. ápr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
90%

Úgy tűnik, a kérdező elunta a mi válaszainkat is.


Amúgy még egy-két apró kérdésem lenne:

Attól, hogy hagyod megdögleni az állatodat, szerinted jóllaknak az afrikai árvák? Vagy mi az összefüggésrendszer itt?

És vajon Te magad mennyi fölösleges dolgot veszel, aminek az árát jobb, fontosabb dolgokra fordíthatnád..? Van-e rúzsod, fülbevalód, ékszered, eszel-e néha édességet? És akkor az nem igazságtalan, hogy te mondjuk veszel egy aranyláncot, vagy még egy pulcsit, holott voltaképp az előző még nem foszlott darabokra?

2012. ápr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:
Van! makk egészséges. keverék, kint él az udvaron. kötelezö oltásokat megkapta, évente egyszer dokihoz is megyünk. de nem helyezném az embertársaim felé, nem engedném az ágyamba. és ha választanom kéne, hogy a gyerekemnek adok enni, vagy elviszem dokihoz a kutyát, mert talán fáj a feje, a gyerekem választanám! buta vagyok? nem baj válaszadó, te örülj a 140es IQ-dnak! szeretem e az állatokat?! ha az a szeretet, hogy alárendelem magam nekik akkor nem. ha az, hogy segitek a helyi menhelynek gazdákat keresni, egy álatot sem altatnék el, és akik kidobják az állatukat felkoncolnám öket, akkor talán lehet, hogy szeretem öket. hogyha nem költök a kutyámra havi tizezreket,nem szaladok vele egy kis orrfolyással a dokihoz, ez butaság, meg állat gyülölet, akkor az vagyok!
2012. ápr. 13. 12:48
 17/46 anonim ***** válasza:
100%

És azt tudod, hogy ha nem látod el és hagyod meghalni/szenvedni, akkor az rosszabb, mint hogyha elaltatnád?


Egyébként persze, ha választanom kéne az állatom meg a gyerekem közt, akkor egyértelmű a döntés, csakhogy ilyesmi nemigen állhat elő. Tekintve, hogy már az állat befogadásakor meggondolom, hogy mivel jár ez, és tudom-e vállalni.

De a kérdés semmiképp sem ott dől el, hogy 800 forint volt-e a hörcsög vagy sem.


Egyébként nem tudom, ki beszélt itt 140-es IQ-ról, ráadásul az IQ-nak éppen semmi köze nincs az érzelmi érettséghez és gazdagsághoz. Pont ez a baj az IQ-tesztekkel, hogy adnak adatot valamiről, de hogy a társadalmi működőképességről nem, az tuti.

2012. ápr. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy nem látom el? az meg, hogy 'hagyjuk megdögleni' relativ. itt ebben a kisvárosban ha elvinnék egy hörcsögöt, vagy egy degut állatdokihoz, kiröhögne. tehát hogy érthetö legyen! ha beteg viszem! de egy náthával, kisebb! hasmenéssel én sem megyek dokihoz, öt sem viszem. lehet kövel dobálni, nagy szavakkal. sokunknak ez a véleménye, csak a gyikon kevesen vagyunk!
2012. ápr. 13. 13:11
 19/46 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdező kommentje:


Én embernek érzem magam, nem állatnak!"


Hát igen... Állatok nem viselkednek így, az biztos.

2012. ápr. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy sokatoknak ez a véleménye, a többiekért, akiknek viszont nem, na azokért érdemes reggel felkelni.
2012. ápr. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!