Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ti nem unjatok még az állatorv...

Ti nem unjatok még az állatorvosos válaszokat?

Figyelt kérdés
Nem tudom megérteni, hogy miért kell szinte minden kérdéshez azt irni: vidd állatorvoshoz! az ilyen embereknek semmi más gondjuk sincs, csak hogy az állatukkal az orvoshoz rohangáljanak? jó, én is elviszem a kutyám, ha látom, hogy pl. két napja nem kel fel. de én sem szaladok az orvoshoz egy kis fejfájás, vagy étvágytalanság miatt. itt meg még egy kedvetlen hörcsöggel, vagy teknössel is szaladnának egyesek. tényleg semmi más gondjuk nincs, ebben a 'szép' mai világban, csak az hogy egy 800ftos hörcsögöt állatkorházban kezeltessenek?!

2012. ápr. 13. 11:40
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek részben kedves kérdező.

Én sem viszem mindennel orvoshoz. Ha "furcsán" viselkedik akkor még jobban ügyelek rá, és ha 1-2 nap múlva is(ez a súlyosságától függ)fennáll a probléma akkor orvoshoz viszem. Vannak gyógynövénycseppek, gyógynövényteák, fertőtlenítő cseppek amik sokszor elegendőek kezelésként. Nyilván ha nagyobb bajt észlelek akkor viszem orvoshoz. pl:Egyszeri vagy kétszeri hasmenést okozhatja étel-ekkor kímélő ételt kap és kamillateát, de ha netán véres lenne(vele még ilyen nem fordult elő), akkor irány a doki.

A hörcsög dologgal viszont nem értek egyet, mert mindenkinek az a szent amije van és annyit költ amennyit tud vagy akar az állatára.

Az viszont tény, hogy én a gyógynövényekből előállított szerek használata mellett vagyok. Ha csak lehet kerülöm az antibiotikumot. Szerencsére egészséges állataim vannak, eddig még egyiket sem kellett kezelnie orvosnak.

Egyébként néha tényleg "érdekes" kérdéseket írnak ki állatokkal kapcsolatban. Szerintem alaposan meg kellene ismerni a fajtát, rengeteget olvasni,elmenni állatorvoshoz, tenyésztőhöz, hogy az ember tudja kit is vesz valójában magához. Így kevésbé érhetik meglepetések.

Bár a te kérdésed is "érdekes".

2012. ápr. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 A kérdező kommentje:
Ti nagyot csalodhadtatok embertársaitokban. téma részemröl lezárva!
2012. ápr. 13. 13:22
 23/46 A kérdező kommentje:
20as válaszoló! a hörcsög csak egy példa volt. lehet hogy érdekes a kérdésem, de akkoris ugy gondolom a dolgokat.
2012. ápr. 13. 13:25
 24/46 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, azokban, akik úgy gondolkodnak, mint te, csalódtam. De hálistennek vannak, akik nem.


És hidd el, hogy a mai értékrendi válságot NEM azok okozzák, akik elrohannak a beteg állatukkal orvoshoz.


Mostmár rájöttem, hogy téged rettenetesen lehet sajnálni. Elképesztő, mennyi mindenből kimaradsz ezzel a hozzáállással.

2012. ápr. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
100%

"és mivan ha a 800ftos hörcsög megpusztul? hány és hány kisgyerek hal meg világszerte. akár minden percben. de kell a hörinek a 2000ftos infúzio, sok gyerek meg éhezik."


Fú, de gyűlölöm ezt az álszent dumát. Te miért nem küldöd azt a pénzt a szegényeknek, amit a hobbidra, vagy a tévé-, és internet számlára, vagy a ruhákra, vagy rágcsálnivalókra költesz?

2012. ápr. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
100%

„Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik.”

Mahatma Gandhi „

2012. ápr. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó idézete nagyon igaz...

"ha elvinnék egy hörcsögöt, vagy egy degut állatdokihoz, kiröhögne" - ebből a mondatodból látszik, hogy milyen körülmények között élsz:(

2012. ápr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nem budapesti a kérdező, mert én itt a fővárosban sosem tapasztaltam olyat, hogy valakit kinevetnének az állatorvosnál mert elviszi a hörcsögét, tengerimalacát, stb.

Ez vidéken jellemző.


Tisztelet a kivételnek.

2012. ápr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer a káj-om babéziás lett. CSAK azért élte túl, mert odafigyeltem a legkisebb jelekre. Ugyanez áll mérgezésnél is. Ismertem egy kutyust, akinek az élete múlott ezen. Hogy nem vették komolyan a mérgezés tüneteit. =( A másik "kedvencem" meg az, amikor a "ló egy kicsit köhög", aztán senkit nem érdekel. Ha meg már kehes, akkor viszik vágóra, mert akkor már nincs belőle haszon.
2012. ápr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:
Igen vidéken élek! és akkor mivan?! azért mert nem viszem állatorvoshoz minden nyavajával nem vagyok rossz gazda! sosem ütném meg, nem kötném láncra,nem éheztetem. én vagyok az álszent? hát nem hiszem. kedves válaszolók! a legyet, pókot, darazsat is babusgatjátok? hiszen ök is isten teremtményei! és igen is, jót röhögne rajtatok az állatdoki, ha orvoshoz vinnétek öket!
2012. ápr. 13. 14:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!