Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A medúzáknak milyen evolúciós...

A medúzáknak milyen evolúciós szerepük van?

Figyelt kérdés

2015. jan. 28. 18:55
 21/98 anonim ***** válasza:
6%

# 17-es és # 18-as névtelen: javallom, ne nagyon minősítgessetek, mert hátha fordítva sül el... - ejh, de "... legyünk tekintettel a legelemibb emberi indulatokra..." (Pound)

"A következtetés síkos talaj. Ugyanabból másra is lehet következtetni." (Leháim)

Azt még én se feltételezem, hogy a tudósok összeesküdtek volna arra, hogy fogalmuk sincs arról, hogyan jött létre a medúzaszemek szerkezete... Nem kell a közös nemtudásra összeesküdni - összeesküvés nélkül is mindannyian egyetértenek abban, hogy nem tudják... :P Ennyi.

Ti tudjátok? Nem tudjátok, de ettől én nem nevezlek benneteket gonosz tudósnak - sőt még ostoba fajankónak, meg trollnak se...

Ja; # 18-as névtelen: mit értesz te az "általam gyártott szalmabáb" tartalmán?

2015. jan. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/98 Tom Benko ***** válasza:
91%
@Evolúcióellenes: Nekem még nem válaszoltál.
2015. febr. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/98 anonim ***** válasza:
4%

# 22@Tom Benko:

Pedig válaszoltam tegnap... - egy darabig itt is volt "# 15@Tom Benko:" megszólítással, akkor még # 17/17 szám alatt (12:35 dátummal). De nem ismétlem meg, mert hátha megint eltűnik... S ezennel itt végeztünk is a medúzaszem evolválódásának kitárgyalásával.

2015. febr. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/98 anonim ***** válasza:
92%

Az evolúció ellenzésének semmi értelme, hiszen nem az emberi befolyásolás alatt áll!

Az evolúciót lehet tagadni, de nem vall gondolkodásra.

Ha nem lenne,nem fejlődtek volna ki gyógyszerekre ellenálló baci fajok!

Az evolúció elágazó fejlődés, mégsem kérdi senki: mi értelme van az almafán annak az ágnak, amelyik nem terem?

2015. febr. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/98 fairi1 ***** válasza:
92%

Evolúcióellenes

Ennyi hülyeség hogy származhat valakitől,oh my god!


"Arra való tekintettel, hogy "evolúciós szerepük" még a medúzaszemeknek sincs, módosított kérdésem így hangzik: hogyan jött létre a medúzaszemek szerkezete? "


Honnan ez a hülyeség hogy medúza szeme felesleges. Kockamedúzáknak van relatíve komplex szeme.Ám attól felépítés egyszerű:maga a retinasejtek módosult idegsejt ( nem a semmiből jönnek) kevés fényérzékeny anyaggal (ez már egysejtűeknél is van), és pigmenttel (ez is egysejtűeknél is van) hogy csak fix irányból kapjon fényt. lencse meg módosult kollagén. Minél jobb a pigmentszigetelés annál jobb az iránylátás és akár lyukkamera is létrejöhet ami alakzatlátásra is alkalmas. ha ezután lencse is lesz ott akkor elég komoly alakzatlátás is kialakul. Módosult idegsejtek közvetlen kapcsolatba vannak az izmokkal,és izmok működése a fényjelek szerint változik.

Központi idegrendszer hiánya miatt, bizonyos szemek irányt látnak, mások csak fényt, egy bizonyos szem akár formát is.Plusz egy kis színt is.

persze kp hiánya miatt előjön a probléma is,ha akadály nem átlátszó akkor semmit nem tud tenni a kockamedúza.


A szemei alkalmasak a medúzának hogy képes legyen kikerülni az akadályokat. Kockamedúza a 24 szemének köszönhetően képes végigmenni akár egy akadálypályán ami társainak lehetetlen. Ez bizonyított tény.

Mire a jók a szemei:egyszerű olyan helyen is megélhet ahol más medúza nem tud.Korall közt pl.


"z is előfordulhat, hogy nekem több evolúciós szakirodalmam van, mint neked... De egyikben sem tudták megmondani, hogyan evolválódott a medúzaszem. "

rossz könyvet vettél elő

Igy történt

[link]


Ilyen élőben a szemük

[link]

Pigmentréteg, pár tucat retinasejt és egy lencse. Nincs se fókusz csak kb 180 fokos látószög, mellé egy jobb alaklátás.

van ott piteye,ami csak retina és kis pigment,vagyis fényirányt lát csak,slit eye ami lencse nélküli lyukkamera, már megy az forma is..

Evolúció összes lépés dokumentálva van,első lépés piteye, amik egy része slit eye mutálódott, amelyek egy része végül lens eye-já.

Azért kell három típusú szem mert nincs központi idegrendszer.

2015. febr. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/98 fairi1 ***** válasza:
100%

"ha akadály nem átlátszó akkor semmit nem tud tenni a kockamedúza. "

elírtam, az akadály átlátszó akkor van bajban a kockamedúza

2015. febr. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/98 anonim ***** válasza:
88%
Értékelem az erőfeszítéseidet de szerintem jobban teszed ha ráhagyod, öt évvel ezelőtt sem értette meg, most sem fogja. Notórius troll őkelme, ha nagyon ráérsz itt végigkövetheted munkásságát (Sti, Dannabis, nemgondolkodó és még ki tudja hány nicket fogyasztott el 12 év alatt): [link]
2015. febr. 2. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/98 Tom Benko ***** válasza:
88%
@Evolúcióellenes: Egyáltalán nem találkoztam vele, légy szíves még egyszer beírni!
2015. febr. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/98 anonim ***** válasza:

Szerintem egyébként nem troll lehet szimplán, hanem valamilyen betegségben szenvedhet.

Asperger vagy valami hasonló.

2015. febr. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/98 anonim ***** válasza:
46%

# 24 dubitus:

Legközelebb a medúzaszem-evolúcióról is írj 4 mondatot.

Mottó: "A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik."

2015. febr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!