Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A medúzáknak milyen evolúciós...

A medúzáknak milyen evolúciós szerepük van?

Figyelt kérdés

2015. jan. 28. 18:55
 81/98 anonim ***** válasza:
75%
#80 A kérdéseidre megkaptad a válaszokat, ha nem fogod fel vagy nem akarod felfogni őket mert ostoba hívő vagy, az a te bajod. Nagyon a véknyodba tapostam, mi? :)
2015. febr. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/98 anonim ***** válasza:
13%

# 81 névtelen:

Nagyon oda tapostál, ez nagyon megy neked, érdemi hozzászólással nem is próbálkoztál. Állításod igazolásával meg pláne nem. Felfogtad? Megkaptam a válaszokat? - "csak pénzért tudnék válaszolni" (fairi1)

Egyébként pedig, ismét tájékoztatlak: semmiféle hívő nem vagyok, de legközelebb is fogd rám, más esélyed úgy sincs. Ja, de mégis van: ha továbbra is agyonhallgatod a medúzaszem-evolúció problematikáját. (S ezen a ponton tartózkodom a viszont-személyeskedéstől...)

2015. febr. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/98 anonim válasza:
75%
Csak tudnám egy hívő/kreós, mint evolúcióellenes, mi a fenét keres a tudományok témakörben...
2015. febr. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/98 fairi1 ***** válasza:
86%

Evolucióellenes


": értem a tudományos kifejezéseket, ámde te ezeket nem a célirányos magyarázathoz használtad föl: csak villogtál, tudálékoskodtál velük, azt a látszatot igyekezvén kelteni, mintha a magyarázathoz is megfelelők lennének, pedig nem is... "

100% célirányos, és világos. Tudománynak nyelve van és kifejezése. megtanulni az iskolában kell, vagy önszorgalomból is lehet.

Sokan maguktól megtanultak mindent. te nem tetted meg csak másoktól idézgetsz szavakat amit nem értesz.

Definicio szerinti kreatard vagy.


"Az kétségtelen, hogy a válaszod baromság volt."

válaszom szakszerű és pontos volt, megkaptál mindent amit akartál. genetika nyelve az angol, ha nyelvet nem beszéled kb 99%ot nem fogod érteni a hardcore részeknek. te hardcore-t kérted! Ovodás szinten a youtube video volt elmagyarázva minden. nem érted? kezdj tanulni és ne itt pattogj mint valami szerencsétlen retardált.


"A kockamedúzák szuperszem-komplexumának genetikai programja vajon mikor, miből és hogyan keletkezett? "

válaszoltam legalább 600 millió éve,ám könnyen lehet 1 miliárd évnél (molekuláris óra szerint) is több, egy homeodomén és egy transzpozon egyesüléséből lett pax gén rendezte össze az szuperszem-komplexumának genetikai programja. rövid és lényegretörő.Homeodomán meg valszeg fágeredetű 60 aa hosszú magas arginin és lizintartalmú dns kötő domén

Ez a választ amit akarsz, megkaptad kezd megérteni! persze mivel retardált vagy esélytelen!


"Amíg csak magamnak tettem fel a kérdést, és igyekeztem meglelni a választ, addig valóban csak vergődés, vergődés volt..."

válasz régesrég megkaptad (pontosan szakszerűen), de vergődsz és vergődsz mint valami partra vetett hal ha én meg jót szórakozok rajtad. Nem teszik a válasz? Ööö, leszarom! Elég gyakori hogy a válasz és az igazság nem illik bele a világképébe. Ezt is leszarom! 11 éve nem kaptál neked tetsző választ? Azt is leszarom. Lépj be a hitgyülibe lehet az ottani retardáltak válasza tetszeni fog. Ez se érdekel!!

vergődj csak szánalmas retardált, én csak nevetek! Könnyen megy a copypasta!


"Ám mások részirül is csak vergődés, vergődés 2

én csak nevetek és jó kedvem van. kegyetlenül nem érdekelsz, feltett kérdésedre megkaptad a létező legpontosabb választ, és adtam tucatnyi linket amit el kellene olvasnod. nem tetted? leszarom!


"Egyébként pedig, ismét tájékoztatlak: semmiféle hívő nem vagyok, de legközelebb is fogd rám, más esélyed úgy sincs. Ja, de mégis van: ha továbbra is agyonhallgatod a medúzaszem-evolúció problematikáját. (S ezen a ponton tartózkodom a viszont-személyeskedéstől...)"

te csak egy hülye kis retardált troll vagy, ez az igazság.

mert ha tényleg érdekelne a pontos és szakszerű válasz rég megtaláltad volna mert minden meg van.

Mert sok fizetős anyag féllegálisan letölthető, sok könyv illegálisan, elmehetnél könyvtárakba, egyetemekre, írhatnál embereknek és elkérhetnéd a cikket vagy könyvfejezetet.

Mindent megkaptál, hogy megtaláld a pontos és szakszerű választ,de téged nem érdekel, magasról szarsz a medúza szemére.

Fogadd meg Osvát Ernő szavait

"A tudást nem lehet ajándékba kapni."

Gyarmathy Éva is jól mondta:

"Alkossa meg a gyermek a tudást, ne készen kapja! A kész tudás szükségtelenné teszi, hogy végigjárja és megtanulja a tudás megszerzésének útját. Minél többféle utat járhat végig a gyermek, annál valószínűbb, hogy megtalálja, milyen területen, hogyan tud a leghatékonyabb lenni."


1.lépés tanulj angolul

2.tanulj meg szakkifejezések jelentését,neten ingyen is lehet,vannak online előadások, oktatás

3. scholar.google.com keres rá ami érdekel

[link]

4. valami ingyen letölthető, más trükkös SZIE, ELTE egyetemen könyvtárából letölthető/kikérhető, vagy sok biológiai blogot iró /itteni embernek embernek van hozzáférése adatbázisokhoz, mert munkahelye fizeti az elérést

5. olvass minél többet

6. szakszerű válaszok meg is lesznek időigénye: többszáz óra. és igen így fogsz érte fizetni! legalább időben!

2015. febr. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/98 Tom Benko ***** válasza:
86%

@Evolúcióellenes: Jó, kezdem. A genetikus algoritmusok az evolúció alapfeltételeinek kihasználásával érnek el egy előre meghatározott optimumot, mi több, az ismert általános módszerek közül a leggyorsabban és legstabilabban. A Lenski kísérlet során sikerült észlelni a genetikai program megváltozását, méghozzá egészen szépen. Ezzel kihúztuk az alól a tévhit alól a szőnyeget, mi szerint minden mutáció káros. A szuperbaktériumok a körülményekhez való alkalmazkodást demonstrálják, ami a fajképződés egyik feltétele. A londoni metrószúnyog pedig a fajképződést magát.

Nem bogaram, erősen tévedésben vagy. Ha beismeri a bűnösségét valaki, akkor is bizonyítani kell, mert tehette azt akár kényszer hatására is. Én viszont csak annyit ismerek el, hogy elküldted nekem a kommentedet, amit ígéretemhez híven ki is postoltam. Azt semmivel nem támasztottad alá, hogy már korábban ki lett volna rakva. De legyen. Innentől kezdve nem tudom másként kezelni az erre vonatkozó véleményedet, mint rosszindulatú rágalmazás annak érdekében, hogy a vitapartneredet személyében lejárasd. Vagy állj elő bizonyítékokkal, vagy fogd be a szád!

2015. febr. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/98 anonim ***** válasza:
36%

# 84 fairi1


Nem tudsz meglenni személyeskedés nélkül?

"Nagyon vigyázz: minél több és gorombább személyeskedést kényszerülsz elhelyezni hozzászólásodban, valódi mondanivalód annál kevesebbet ér!" (Evolúciócáfoló)

Valódi mondanivalód a múltkorinál is kevesebbet ér tartalmát tekintve is... Valamint, saját magadat is felülbíráltad, hiszen nemrég még csupán ott tartottál, hogy "csak pénzért tudnék válaszolni"... Továbbá, jelentős szereptévesztésben vagy azzal, hogy szerinted nekem kéne itt olvasgatni, hogy megszerezzem a szükséges tudnivalókat... :P


A téma eredetileg ezzel a kis kérdéssel kezdődött: "hogyan jött létre a medúzaszemek szerkezete?" - # 13

Aztán kicsit pontosodott úgy, ahogy most is ideidézted - válaszod lényegével együtt:


***"A kockamedúzák szuperszem-komplexumának genetikai programja vajon mikor, miből és hogyan keletkezett? "

válaszoltam legalább 600 millió éve,ám könnyen lehet 1 miliárd évnél (molekuláris óra szerint) is több, egy homeodomén és egy transzpozon egyesüléséből lett pax gén rendezte össze az szuperszem-komplexumának genetikai programja. rövid és lényegretörő.Homeodomán meg valszeg fágeredetű 60 aa hosszú magas arginin és lizintartalmú dns kötő domén

Ez a választ amit akarsz, megkaptad kezd megérteni! persze mivel retardált vagy esélytelen!"


Ha ez a mindenható válasz, akkor miafrancnak olvastatsz velem ezen kívül más egyebet?!? :P

S asziszed, ezzel sokkal többet elárultál annál, mint amennyit már régóta tudok? S nem csak az a fontos, hogy mi minden rendezi össze... - az ugyanolyan fontos, hogy mi mindent rendeznek össze... Hogy ezzel is kéne foglalkozni itten, nemcsak én vettem ám észre: "a szem nem egy gén, még csak nem is egy receptorcsoport, hanem egy ennél komplexebb, több gén termékeinek együttműködésével létrejött struktúra" (darkduck):

[link]


Az alapkérdéshez ezek is hozzátartoznak; mindezeknek a kialakulási módja azonban sehol sincs levezetve, még a reális lehetőség szintjén sem. Ennek ellenére te le mertél írni ide ilyen valótlanságokat, mint például: "100% célirányos, és világos", "válaszom szakszerű és pontos volt, megkaptál mindent amit akartál", "Ovodás szinten a youtube video volt elmagyarázva minden", "feltett kérdésedre megkaptad a létező legpontosabb választ", "Mindent megkaptál, hogy megtaláld a pontos és szakszerű választ,de téged nem érdekel"...


Ehhez kapcsolódva: az is lehet, hogy engem már sokkal korábban érdekelt, mint téged; éspedig már akkoriban is Osvát Ernő és Gyarmathy Éva szavai szerint... :P

Végezetül a szereptévesztésről - nagyon el vagy te tévedve: velem akarod megszereztetni mindazt, amivel te akarsz érvelni... Ja: erről, hogy "olvass minél többet", hirtelen ez jutott eszembe:


"Ennél lényegbevágóbb tanácsom az lenne, hogy ha nem tudsz érdemben reagálni az esetleg komplikált, terjedelmes anyagokra, amiket eléd tálalnak ontopik témában, akkor ne arra pazarold erőforrásaidat, hogy ilyesféle mondatokat írj be, tipikusan: "olvasd el" illetve: "világosabb elmével majd látni fogod". Ez a trollizmus jellegzetes fogása, legalábbis ha annyira gyakori, mint nálad és még néhány fórumtársadnál." (Research Fellow of Advanced Trollistics)


Deámlegyen, szót fogadok neked: megkezdtem a linkedben foglalt cikkek elolvasását. "Nagyjából 9 040 találat" - de ne türelmetlenkedj, gyorsan haladok, hiszen sokukkal találkoztam már korábban is... Szóval, várj türelmesen, ezzel a mottóval: "Jövőre visszanézek, hátha addig sikerül." (Kinky)

2015. febr. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/98 anonim ***** válasza:
31%

# 85 (a) Tom Benko:


***A genetikus algoritmusok az evolúció alapfeltételeinek kihasználásával érnek el egy előre meghatározott optimumot, mi több, az ismert általános módszerek közül a leggyorsabban és legstabilabban.


A mutrepszel működése valóban elérhet egy előre meghatározott optimumot, ám ennek annak ellenére nincs köze az evolúcióhoz, hogy ügyesen belecsempészted ezt a bűvös szót a szövegbe. (Még szerencse, hogy nem az "evolúciós algoritmusok" kifejezés jutott eszedbe...)

"Ne felejtsük el, hogy az evolúció minőségi része a meglévőtől eltérő típus-bélyegegyüttes létrejötte!" (Sti)

[link]


***A Lenski kísérlet során sikerült észlelni a genetikai program megváltozását, méghozzá egészen szépen. Ezzel kihúztuk az alól a tévhit alól a szőnyeget, mi szerint minden mutáció káros.


Ez valóban tévhit, de hát kinek van ennyire téves hite? :P

De ha csak eme tévhit ellen hoztad fel példaként, arra jó... A genetikai program valóban megváltozott, bár csak a vadszetú szintjén...


***A szuperbaktériumok a körülményekhez való alkalmazkodást demonstrálják, ami a fajképződés egyik feltétele.


Ez a mutrepszel-jelenség szintén csak a vadszetú szintjéig jut el...


***A londoni metrószúnyog pedig a fajképződést magát.


Ez a mutrepszel-jelenség már eljut az izorfavadszetú szintjéig is...

Kifelejtetted az afrikai bölcsőszájú halakat, de nem vesztettünk velük sokat, hiszen ők is csupán az izorfavadszetú szinjéig jutottak el - igaz, módfelett érdekes és látványos, változatos megjelenési formákat produkálva.

2015. febr. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/98 anonim ***** válasza:
0%

# 85 (b) Tom Benko:


***Nem bogaram, erősen tévedésben vagy. Ha beismeri a bűnösségét valaki, akkor is bizonyítani kell, mert tehette azt akár kényszer hatására is.


Óhátpersze; hogy én erre nem gondoltam - gondolom azért, mert te nem kényszer hatására cselekedtél... :P

Ha bebizonyosodik, hogy valaki kényszer hatására követett el és/vagy ismert be bűnnek minősülő cselekedetet, akkor már eleve nem is bűnösként ítélik meg és el. (Ez rád nem vonatkozik ugyan, de kösz a kiegészítést.)


***Én viszont csak annyit ismerek el, hogy elküldted nekem a kommentedet, amit ígéretemhez híven ki is postoltam. Azt semmivel nem támasztottad alá, hogy már korábban ki lett volna rakva.


Ha nem lett volna kirakva, akkor vajon mit küldhettem volna el neked? :P

Arról meg már én nem tehetek, hogy addigra eltüntették, amikor te meg akartad tekinteni... :P

Elismered-e, hogy pontosan azt a szöveget küldtem el neked, amit eredetileg kiraktam? Ezt az ön-elismerést elfogadod-e alátámasztásnak, bizonyítéknak? Ez az ügydöntő kérdés.


Persze, jobban belegondolva az sincs kizárva, hogy az ominózus szöveg csak tervezet volt, de nem küldtem el a fórumra; ellenben neked a tervezetet küldtem el, egyúttal azt hazudva, hogy föltettem a fórumra is... Emiatt aztán nem véletlen, hogy nem találtad...


(Megjegyzés: védőbeszéded a végén már goromba vádirattá durvult, de erre majd akkor reagálok, ha te megadod a válaszodat az ügydöntő kérdésre. Addig is gondolkodj el a Szabályzat 3. / (d) és (h) pontján.)

2015. febr. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/98 fairi1 ***** válasza:
93%

Evolúcióellenes nevű "gyökér" felhasználó:


"Nem tudsz meglenni személyeskedés nélkül? "


csak az igazságot mondom.Épeszű ember felfogja mit kell csinálnia,neked nem megy. Következtetés:baj van a fejedbe.


".. Hogy ezzel is kéne foglalkozni itten, nemcsak én vettem ám észre: "a szem nem egy gén, még csak nem is egy receptorcsoport, hanem egy ennél komplexebb, több gén termékeinek együttműködésével létrejött struktúra" (darkduck):


Csak ne keverd bele az ember szemét. medúzánál egyetlen (!!)gén szabályozza a komplex kialakulását. És te ezt kérdezted!persze több gén van amely részeket/opsin,cristallin,pigemt, G fehérjék, ioncsatorna etc../ kialakítja (minden egyes gén külön téma lenne),de azok külön-külön más feladatot is ellátnak,és egyetlen gén rendezi őket szemmé. Te ezt kérdezted Van az opsin,ami eredetileg egy kemoreceptor lehetett, duplikáció uj funkció; van kristallinok amik hősokkprotein voltak,duplikáció uj funkcio... Ez külön téma.


"Ha ez a mindenható válasz, akkor miafrancnak olvastatsz velem ezen kívül más egyebet?!? :P "

igazad van nem kell olvasni itt a mindenható szavaimat,te pór! xD


"mindezeknek a kialakulási módja azonban sehol sincs levezetve, még a reális lehetőség szintjén sem. Ennek ellenére te le mertél írni ide ilyen valótlanságokat,"

a levetés miatt olvasd a cikkete, ott pontosan 8-9 oldalban le van vezetve különböző gének honnan jöttek vagy jöhettek.

Én nem fogok levezetni (angol-magyar fordítás, plusz összegzés mert ez fórum stb),mert nem kapok érte semmiféle jutalmat. És senki nem fogja levezetni, mivel rengeteg idő lenne! Olvasd el, linkeket adtam szarsz bele, én is szarok a levezetésbe!


"Ehhez kapcsolódva: az is lehet, hogy engem már sokkal korábban érdekelt, mint téged"

te 11 év alatt nem kaptál választ, én értem a folyamatot ami a lényeg benne. Azért értem mert meg vannak az alapok, neked nincs genetikai tudásod. és ezt nem tudom pár sorba megtanítani. Képtelen vagy ezt felfogni? Na ezért mondom retardált vagy. Összes épeszű ember felfogja ezt, te nem akarod. Mondok valamit! Szarok a bajodba!


Ahelyett hogy itt vergődnél mint valami szerencsétlen retardált, kezd olvasni. Összes témában irt elérhető cikket olvasd el, utána ott levő ajánlásokat is olvasd el.

Tudást senki nem fogja neked odaadni,szerezd meg.


"Ez a trollizmus jellegzetes fogása, legalábbis ha annyira gyakori, mint nálad és még néhány fórumtársadnál.""

tudod mi a trollkodás, hogy vezessek le valamit, amiben legalább 40 kisebb gén vesz részt, és mindnek mondjam el részlesen az eredetét! jah ingyen,hála nélkül! Tudod, mit kapd be! Senki nem fogja levezetni. Mindenki leszar, vergődj csak...


Központi gént levezettem, a gént ami a szemet szervezi, ez a volt a kérdés, ha nem vagy elégedett? Szarok bele!

2015. febr. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/98 anonim ***** válasza:
0%

# 89 fairi1:


***"csak az igazságot mondom."


"Ha az igazság érdekel, mellőzd az olyan állításokat, amelyek semmiképpen sem ellenőrizhetőek. (Ehhez tartja magát a természettudomány is, de nem csak a természettudomány sajátja)." (MageGuild)

"minek vitázni, ha nálam az Igazság? ;-))" (darkduck)


Ezen kis megtorpanás után innentől már valahogy sikerült végigcsodálni csodálatos művedet, melyen mások is kiakadtak:


"Na, látom, a terelés-mellébeszéd-támadás szentháromsága neked is bejött." (Ezüst Vitéz)

"jajnee, moderátor van valahol errefelé?" (bubuka_visszater)


Másodszori olvasatra próbáltam találni valami érdemit is; hát ezek azok:

***"Csak ne keverd bele az ember szemét. medúzánál egyetlen (!!)gén szabályozza a komplex kialakulását. És te ezt kérdezted! (...)

Központi gént levezettem, a gént ami a szemet szervezi, ez a volt a kérdés, ha nem vagy elégedett?"


Nos, nem ez a volt a kérdés, nem ezt kérdeztem! Kiegészítéseket is tettem, adtam linkeket is, melyből világosan kiderül, mit kérdeztem. Te úgy próbálsz itten nagyarccal tudálékoskodni, hogy azt se tudod, mi volt a kérdés?!?


"Vagyis nem tudsz mit reagálni a hsz-emre. Értem. Ez errefelé megszokott jelenség." (Perzsian)

"szerintem ismét szemlélteted, hogy ami a(z egyik) legnagyobb baj veled: téged nem érdekel, hogy mit ír a másik, nem érdekel semmi más, csak hogy minél gyorsabban reagálj valamit" (darkduck)

"Nem nagyon van már hová hátrálnod, fel is hagyhatnál már vele." (stor_)

"Na, most ment el a kedvem az egésztől! :-(" (Django von Tale-Quale)


Na, azért még legyen egy utolsó:

***Összes témában irt elérhető cikket olvasd el, utána ott levő ajánlásokat is olvasd el.


"Te feszt dolgoztatni akarsz engem...:) Sajna ez még a főnökömnek is nehezen megy:)))" (upi2000)

"Na ne fárassz. Nézz utána, ha érdekel." (stor_)

"A többire, ha megengeded, nem reflektálnék." (Kabale)


"Bocs, hogy ennyit írtam, de akit nem érdekel, az úgysem olvassa el." (uto3vz)

2015. febr. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!