Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A medúzáknak milyen evolúciós...

A medúzáknak milyen evolúciós szerepük van?

Figyelt kérdés

2015. jan. 28. 18:55
 41/98 anonim ***** válasza:
6%
# 39 @ Tom Benko: Az imént visszatettem, de megint eltűnt - hiába, a jogellenes visszamásolás törvénytelen... A lényeg úgyis csak annyi volt: biztosítottalak afelől, hogy a Láthatatlan Rózsaszín Egyszarvú szereli össze a medúzaszemeket. :P (Ennyi talán még belefér...)
2015. febr. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/98 fairi1 ***** válasza:
93%

Evolucióellenes

"Szerencsédre ezúttal nem kritizálom le minden szavadat, amit idefirkáltál. "

Mert meg se értetted mit írok


"nem kell hasraesni olyan cikk-címek előtt, amiben benne van az evolution szó... Az elsőre egyáltalán nem volt szükség, semmi új információval nem szolgált. "

nem kamuzz, no akkor kérdezek

K1:Hány méterről lát meg biztosan egy 5 méteres mangrove ágat a szemével a kockamedúza?

K2:Minek segítségével tájékozódik mangrovében a kockamedúza?Részletes választ!

K3:Mit csinál a Pax6 gén?

K4:A Tripedalia planulalárvájának milyen szeme van?

K5:Mi az Matroska baba hipotézis?


Pár egyszerű banális kérdés, nézzük tudod-e rájuk a választ!


"A kockamedúzák szuperszem-komplexumának genetikai programja vajon mikor, miből és hogyan keletkezett?

"

Mikor a kérdéseimnek utánajársz meg is lesz rá a válasz!

Látszik nem olvastad el.

Youtube link meg óvodás is megérti szem kialakulását, ám te már egyetemi szinten nyomod akkor kérdezek


K6:Milyen két módon lehet fokozatosan növelni a szem térbeli felbontását.

K7:Ehhez kapcsolódva két mód közül melyik a legegyszerűbb térbeli felbontás növelésében?

K8:Legalább hány lépés (1% változás esetén) szükséges, hogy egy sík fényérzékelő szöveti részből hólyagszem legyen, ha erre erős szelekciós nyomás van?

K9:Fenti megvalósulásához hány év kell, figyelembe véve az örökölhetőség (1/2),1 éves életidőt,plusz alacsony szintű szelekciós hatást i=0,01 és variáció koefficiens V=0,01, szóval ez is egy alacsony érték


9 kérdés, ezek nagyon nagyon primitívek, kisujjból olvasás nélkül is menni fog. (Kérdéseimre a helyes válasz a linkekben (letölthetőek) benne van!, többieknek) Hétfőn ellenőrzőm hogy ment.

Mindegyik 2 pont, kivéve K5 ami 3 és K9 ami 5 pont ha levezeted.


"Ha ezt kifejtenéd részletesebben, azonnal elmagyaráznám neked, hol bukik az egész tetszetős kis gondolatmenet! "

ha fenti beugrón legalább 12 pontot elérsz,akkor mehetünk a következő osztályba.



""Szóval összefoglalnád röviden, ha te úgyis megnézted már?"

egyértelműen bizonyított a szem legyen az medúza,puhatestű vagy ember evolúció terméke, semmiféle nyoma és bizonyíték nincs tervezőre!


"Ha így van, akkor ezt kellett volna ecsetelned. Nem történt meg - a kérdés válasz nélkül maradt. "

ha 15 pontot elérsz akkor még ecsetelnem se kell majd, mert elolvastad amit el kell.

ha 15 pont esetén se megy akkor pontos kérdést tegyél fel mit nem értesz!



HÉTFŐN ellenőrzés!Addig várok türelmesen nem is reagálok semmire, utána kiértékelés!

2015. febr. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/98 fairi1 ***** válasza:
93%

Kifelejtettem a ponthatárokat


nincs válasz-11 pont csak egy unatkozó kretén,aki semmit nem olvas el normálisan,csak kulcsszavakra rákeres és azon kezd el onanizálni mint egy ovodás,és abban éli ki magát hogy másik írását összeollóza,mert gondolkodni képtelen


11-16 végigolvasta nagyjából, valszeg ezért nem ment jobban mert vagy angollal van baj, vagy tudományos nyelvezettel


17-max ok képes olvasni érthetően és megkeresi a választ,angol is megfelelően megy,így max unatkozó troll lehet,vagy valami idegrendszeri betegség miatt ilyen borzalmas a viselkedése

2015. febr. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/98 anonim ***** válasza:
6%

# 42 fairi1:


Ejj, de szánalmas ez a visszatámadni próbálás! Ilyet nem játszunk! "Majd ha szépen megválaszolsz, mivel én kérdeztem előbb" (Perzsian)

Mivel én kérdeztem előbb:


"A kockamedúzák szuperszem-komplexumának genetikai programja vajon mikor, miből és hogyan keletkezett?"


Erre ezt merted állítani:

"Mikor a kérdéseimnek utánajársz meg is lesz rá a válasz!

Látszik nem olvastad el."

Hát nem! Az látszik, hogy te nem tudsz olvasni: "Olvasni az tud, aki az írásjelek során végighaladva a szöveg értelmének felfogására képes." (LB P. törv. III. 20 535/1991., BH 1992/4. sz., 241.)


Megállapítom, hogy az összes kérdésed megválaszolása sem válasz az alapkérdésre! (Akárki adja meg a választ - akár olvasással, akár anélkül.) A kérdéseid egész egyszerűen rosszak az alapkérdésem szempontjából.)

(Ne feledd: rengeteg hasonló cikket olvastam, de egyikben sincs meg a válasz a medúzaszem-evolúció alapkérdésére! Ha meglenne, már megtaláltam volna. Keress olyan linket, melyben ott a válasz, és legközelebb azt az egyet küldd el! Én pedig a Nobel-díj Bizottság figyelmébe ajánlom.)


Az összes kérdés közül csak a harmadiknak van halványan köze a válaszhoz (mert ez legalább gén), ám a "Mit csinál a Pax6 gén?" kérdés ezeroldalas megválaszolása se mondja meg azt, hogy "Hogyan jött létre a Pax6 gén?". De inkább a PaxB kellett volna ide, tekintve, hogy a Tripedaliának PaxB-je van...


A K8 és K9 az elképesztő áltudomány miatt érdemel figyelmet. Idejössz valami fiktív adatokkal, feltételezésekkel, melyeknek az égvilágon semmi közük a valóságos mutrepszel-folyamatokhoz, meg az embriogenezis folyamataihoz. S te mégis képes vagy kiszámítani, hány "lépés" :P és hány év szükséges ahhoz, hogy "egy sík fényérzékelő szöveti részből hólyagszem legyen"... Ehhez csak gratulálni tudok - ezzel a mottóval: "Ami bennünket illet, mi már régen elsajátítottuk azt az elemi igazságot, amely szerint a matematika csupán módszer, amely egyáltalán nem illetékes arra, hogy a jelenség biológiai hátterét feltárja." (Ny. P. Dubinyin)


Te ilyen baromságokkal szédíted a tanítványaidat? Félelmetes... Kell ennél borzalmasabb áltudomány? Ismét külön kiemelem, hogy semmi köze nincs ennek az alapkérdéshez. De ha szerinted mégiscsak van, akkor tessék, add meg a választ te, mert én be merem vallani: nem tudom! De figyelj oda: helyes válaszod megadásához neked előzőleg válaszolnod kell az én 9 segédkérdésemre. Ebből most csak az első - K1: Hány lépésben, és hány év alatt épült fel a békásmegyeri lakótelep? (Értékelés: 2 pont.) "HÉTFŐN ellenőrzés!Addig várok türelmesen nem is reagálok semmire, utána kiértékelés!" (fairi1)


Ja; a puhatestűek szemeit meg két okból szedtem elő. Egyrészt annak reményében, hátha valahogy kapcsolni lehet a medúzaszemekhez, másrészt pedig eme "szemtípusokat" is lehet vizsgálni a megszokottól eltérő szemszögből is... Érdekel?


Végezetül: a "Szóval összefoglalnád röviden, ha te úgyis megnézted már?" érdeklődő kérdésem nem a tervezővel kapcsolatos, hanem a kockamedúza-szemek evolválódásának történetével, ami az általad ajánlott könyvben van... :Puskázhatsz is onnan nyugodtan!

2015. febr. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/98 anonim ***** válasza:
8%

# 43 fairi1:


Az előző megírása után még épp időben láttam, hogy időközben firkáltál valamit. Ez még inkább megerősített abban, hogy nem is lett volna értelme megválaszolgatni a pontjaidat. (Pedig már majdnem elkezdtem volna...)

Mindenesetre imádkozz, hogy csodálatos irományod a moderátorok figyelmét ne keltse föl!


Önmagában véve pedig ez a ponthatáros ostobaság a legelképesztőbb antipedagógia: a pedagógiai értékelés legkorszerűtlenebb szemléletéről tanúskodik!

2015. febr. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/98 fairi1 ***** válasza:
93%

Evolucióellenes


0 pont, nincs értékelhető válasz.


"Megállapítom, hogy az összes kérdésed megválaszolása sem válasz az alapkérdésre!"

rosszul tudod,ennek eldöntéséhez neked nincs meg a szakértelmed! nekem van!


"Az összes kérdés közül csak a harmadiknak van halványan köze a válaszhoz "

ha kérdéseket meg tudod válaszolni, megérted mit kérdezel mert el kell olvasnod a linkeket


" K8 és K9 az elképesztő áltudomány miatt érdemel figyelmet."

ebben a kérdésben nincs se szakértelmed, szóval a válasz 0 pont! Kérdésre adj választ, ne mellébeszélj!


"Te ilyen baromságokkal szédíted a tanítványaidat? Félelmetes..."

ők tudni fognak,érteni fogják a szem működésének molekuláris alapjait,neked fogalmad sincs a témához!


"K1: Hány lépésben, és hány év alatt épült fel a békásmegyeri lakótelep? "

téma tekintetében irreleváns, te voltál kíváncsi hogy szem hány lépésben jöhet létre, és már 90 években ki lett számolva, keresd meg a választ!


"HÉTFŐN ellenőrzés!Addig várok türelmesen nem is reagálok semmire, utána kiértékelés!"

igen hétfőig várom hogy 9 kérdésre végre értékelhető választ adják,akkor adok végse értékelést!


jelenleg itt vagy:

csak egy unatkozó kretén,aki semmit nem olvas el normálisan,csak kulcsszavakra rákeres és azon kezd el onanizálni mint egy ovodás,és abban éli ki magát hogy másik írását összeollóza,mert gondolkodni képtelen.


" puhatestűek szemeit meg két okból szedtem elő. Egyrészt annak reményében, hátha valahogy kapcsolni lehet a medúzaszemekhez"

ha kilenc kérdésre meg jön a válasz akkor jönnek a Molluscác szemei, 9 kérdés 9 válasz,ami kell a válaszhoz benne van a linkjeimbe!

2015. febr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/98 fairi1 ***** válasza:
93%

"Hogyan jött létre a Pax6 gén?"

9 kérdés megválaszolása meg is adja erre is a választ. Látszik, csak hozzászólásokon onanizálsz, de téma valójában hidegen hagy!

[link]

ha túl nehéz akkor egyszerűbb szöveg,de ugyanarról szól

[link]

2015. febr. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/98 anonim ***** válasza:
6%

# 46 és # 47 fairi1:


Nna, ez is jól kezdődik: "0 pont, nincs értékelhető válasz."

Osztán maximális ponttal mennyivel jártam volna jobban?! :P Ha humorra vetted volna a figurát, azt még pozitívan is értékeltem volna. De javallom, hagyd abba a személyeskedést, ha azt akarod, hogy jövendő érveid érjenek is valamit. Merhogy az, amit eddig produkáltál, az 0 pont, nincs értékelhető válasz.


Mindenesetre ez már ígéretes dolog, hogy neked van szakértelmed - "... mert a todománhó (Pista bá' mondta kétfröccs között) nemcsak kurázsi köll, hanem szakértelem is." (sileR)

Merhogyugye, ha a kérdés genetikai program létrejöttére vonatkozik, akkor ehhez pont passzol monnyuk az a segédkérdés, hogyaszongya: "Milyen két módon lehet fokozatosan növelni a szem térbeli felbontását." Ugye?

"Kérdésre adj választ, ne mellébeszélj!" (fairi1) Éspedig erre a kérdésre:


A kockamedúzák szuperszem-komplexumának genetikai programja vajon mikor, miből és hogyan keletkezett?


Az önmagában dicséretes, hogy tanítványaid értik "a szem működésének molekuláris alapjait". De nem a működéséről van szó itten, hanem az eredeti kialakulásáról! Akkor már tud működni, ha készen van; s evolúciós szempontból a kialakulással kell foglalkozni. "Akár már kambriumra is lehetett komplex szemük a kockamedúzáknak,1 millió év alatt képes kialakulni." (fairi1)


Na, ennek a kialakulásnak a történetéről kellene itt értekezni! És nem másról! Már elindultál a helyes úton, amikor megállapítottad: a békásmegyeri lakótelep felépítése a "téma tekintetében irreleváns". Innentől már joggal elvárható, hogy a továbbiakban ne a "téma tekintetében irreleváns" linkeket lökdöss ide...

S tekintettel arra, hogy # 47-beli két linked is a "téma tekintetében irreleváns", ezért azokra külön nem is térek ki.

Most már tudod, mi az az egyetlen dolog, amire koncentrálnod kell!

Ezen is elgondolkodhatsz:


"De az is kérdés, vajon kinek volt előbb lencsés hólyagszeme: az "agyatlan" kockamedúzáknak, vagy valami "agyas" más lényeknek? Ha a medúzáknak, az nem túl korai? Ha a többieknek, az nem túl késői? Leszármazási kapcsolat híján nagyon nagy a szakadék a medúzák és a többi hólyagszemes lény között. A "fejlettebb" lények vajon újra feltalálták a lencsés hólyagszemet, vagy a genetikai alapokat még a medúzákkal való "közös ősüktől" örökölték? Nos, te melyik verzió híve vagy?' - # 40


Ja, és ne fáradj a puhatestűek szemeivel kapcsolatban a "9 kérdés 9 válasz"-féle kis játékoddal, mert ezt már elhiteltelenkedted. Azt az időt, amit erre pazarolnál, töltsd hasznosan, és inkább érdeklődd meg, mire gondoltam a "megszokottól eltérő szemszög" keretében. Aztán majd erre hozhatsz linket, ezzel a mottóval: "ami kell a válaszhoz benne van a linkjeimbe!" (fairi1) :P

2015. febr. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/98 Tom Benko ***** válasza:
@Evolúcióellenes: Küldd el priviben.
2015. febr. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/98 Tom Benko ***** válasza:
81%

Nos, megkaptam priviben Evolúcióellenes meglátását, postolom:

---------------------------------------------------

Üdv Tom!

Tessék, itt az eredeti szöveg, ami a moderáció áldozatául esett (még külön irgumburgumut is mellékeltek hozzá...):


"# 39 @ Tom Benko: Inkább kiteszem személyesen - tőlem ez nagyobb dicsőség; tessék:

"# 15@Tom Benko: Ha nem tudod megmondani, akkor az van, hogy elárulom neked: a Láthatatlan Rózsaszín Egyszarvú szereli össze a medúzaszemeket. Ez ugyan tény, ám sajna képtelen vagyok ezt egy teljesen logikus, minden elemében vizsgálható hipotézissel alátámasztani, kezdve a LRE létére utaló, a medúzaszemektől független bizonyítékokkal. Sajnálom...

Nagyon bízom benne, erre már tudsz mondani valamit." :P"


Ennyi volt. És ismét jót nevettünk - volna, már akkor...

Üdv - Ee.

-----------------------------------------------------


És a válaszom:

Ha nem vagy képes valamilyen tesztelhető magyarázatot hozzáfűzni, akkor azt nem tekinthetjük tudományos kijelentésnek. Innentől kezdve a kardoskodásod egyszerűen a "nemtudás mint érv" logikai hiba kategóriájába esik. Továbbra is csak azt tudom mondani, amit eddig: lehet, hogy jelenleg nincs válaszunk arra, hogy hogyan alakultak ki a medúzaszemek, de mivel az eddigi megmagyarázott jelenségeket mindegyiket az evolúciós elmélet keretein belül sikerült megmagyaráznunk, bízhatunk abban, hogy ez sem lesz eltérő. Amúgy pedig ha valakinek van valami új elmélete, annak ugyanezek miatt elengedhetetlenül magyarázatot kell adnia az evolúcióra, mint folyamatra is, mégpedig korrektül, tartalmazás formájában, nem pedig a durcás "nem is volt igaz" kijelentésként.

2015. febr. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!