Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lóbarátok, állatbarátok...

Lóbarátok, állatbarátok Vegetáriánusok : Valójában mit is eszünk?

Figyelt kérdés

Hát... Nagyot néztem múltkor..: ( én már 10 éve vega vagyok és nagy állatbarát nagy lovasember.. De mivan a finom pudingba gumicukorba és fagyiba meg még sorolhatnám mibe....


ZSELATIN.. hát ez a szó oké.. de miből van ? na kapaszkodj meg ! LÓÓ és egyébb háziállatoknak a csontvelőjéből! szerintem ez elég gusztustalan és sokan nemtudják , hogy mit is esznek .. :S mit gondoltok FINCSI?


2010. febr. 12. 19:03
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

a KÉRDEZŐNEK:


Elkötelezett "vega" nem csak állati eredetű táplálékot nem fogyaszt, hanem műkaját sem.

2010. febr. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én szeretem az állatokat, de soha nem leszek vega, az én szervezetem igényli a húst, és hordok bőr cipőt, mert jó minőség, és nincs pénzem évente (vagy gyakrabban) új cipőre (nem beszélve arról, hogy olyan a lábméretem, amire kevés cipőt gyártanak, úgyhogy azt kell megvennem, ami van, viszont rossz cipőt nem veszek, mert tönkremenne benne a lábam idő előtt). Állatszeretetem és környezetvédelmem másban nyilvánul meg, például abban, hogy saját háziállataimnak a lehető legjobb körülményeket biztosítom, hogy nem szennyezem a környezetet szemeteléssel, hogy még itt Budapesten is igyekszem az erkélyládámat virágokkal beültetni, hogy nem pocsékolom a vizet, hogy szelektíven gyűjtöm a szelektíven gyűjthető hulladékot (például a palackokat)... stb.


Az indiánok úgy tartották, hogy csak annyi állatot öltek le, amennyire szükségük volt ruházkodás és táplálék szempontjából. És amikor leölték, megköszönték nekik, és boldogságot kívántak nekik a túlvilágra. A baj nem ott van, hogy leölik az állatokat, mert régen is leölték, mégse voltak veszélyben a fajok, az állatoknak az emberiség hálás lehet, a baj ott van, ha több állat pusztul, mint amennyi kell. Nem fognak kevesebb állatot leölni azért, mert valaki vega lesz, mert más meg nem lesz az. Viszont ha a luxuscikkek miatt leölt állatok haszna elapad, akkor helyreállhat - sok idő alatt - a rend. Ez lenne a fontos, hogy csak annyi állat pusztuljon, amennyire szükség van a normális élethez, de ne legyen fontos a luxusiparban. Nekik is szükségük van ránk, de nekünk is szükségünk van rájuk. Ha vega leszel, mert szereted az állatokat, azzal nem mentesz állatokat, az senkit nem érdekel, mert csekély veszteség az előállítóknak. Ha nem veszel, és ha egyre többen nem vesznek állati eredetű luxuscikkeket, arra viszont már odafigyelnek, mert a luxuscikkek drágák, és ha nem fogynak, az már komoly veszteség, és kutatniuk kell új területeket, amiből nem lesz veszteség, és átállnak másra.

2010. febr. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
nemeszek műkaját. : )
2010. febr. 12. 22:25
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mit eszel?


A szójatermékek egyenlőek a műkajával.

Már gyakorlatilag minden szója génmódosított.


Milyen fehérjét tolsz a szervezetedbe?


Gyapjú holmid remélem nincs,

se kutyád se macskád.

2010. febr. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%

ha műanyagot használsz, akkor távoltól az is összehozható az állatokkal.


a műanyag kőolajból készül, a kőolaj pedig állatokból lett.

de maga a műanyag előállítása se éppen környezetkímélő.


sorolhatnánk.

ha valójában azt szeretnéd, hogy semmi tetteddel ne árts egy állatnak se közvetetten, akkor ki kell menned az erdőbe és ott lakni, életed végéig gyökereken élni.

2010. febr. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%

De ugye selyem holmid sincs, és nem eszel mézet, se zöldséget és gyümölcsöt sem, mert ezek mind a méhek (hernyók) munkájának az eredményei.

--->állati termékek, akár a tejföl, tojás

2010. febr. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mit eszel? Napfényt?
2010. febr. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

Fűvet eszik.


Beképzelt (:

2010. febr. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
De csendben van valaki
2010. febr. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:

amugy azért tart itt mindenki mert iylenek az emberek ! annyi hogy nemeszek híst és kész :)

remélem hogy nemártottam nektek : D nemhaltatok bele.


És miaz hogy beképzelt? valaki beképzelt mert nemeszik híst?


temeg akkor szánalmas -_-



és tanyán lakok VAN kutyám macskám lovam meg stb. : )


de figyi nemkell válaszolni :)


ennyit erről már nemis fogok több kérdést feltenni..


köszi mindenkinek a letámadást jóvolt veletek

" beszélni".

2010. febr. 13. 14:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!