Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha a kutyátok megharapná a...

Ha a kutyátok megharapná a gyerekeiteket, ti mit tennétek a kutyával? Megtartanátok vagy eladnátok?

Figyelt kérdés
2016. máj. 17. 11:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

Elgondolkodnék, hogy mit cseszhettem el ennyire, hogy a kutyám ilyen lett. Az ilyenek esetek általában nem a kutya hibájából történnek, hanem a gazdáéból.

Nem adnám el, hanem megpróbálnám helyrehozni a dolgot.

2016. máj. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Trafó1 ***** válasza:
6%

Itt nem nagyon van mit helyre hozni, azonnal keresnék neki egy helyet és eltávolítanám a gyermekeim közeléből.

Ez nem lehet kérdés.

2016. máj. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
Mekkorák azok a gyerekek? Csak mert kisgyerek mellé kutya? Nooormális?
2016. máj. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
55%

A kutya nem egy értéktárgy, ha veletek nőtt fel, nem lehet csak úgy eladni, pláne ha harapott is.


Ennyi információból ezt nem lehet megmondani, nem tudjuk a körülményeket. Tegyük fel sebes volt a kutya a fültőve és a gyerek odanyúl, rángatja és ebből adódóan volt a harapás akkor máris más megvilágításba kerül a dolog.


Ha viszont ok nélkül, megpróbálnék segíteni a kutyán szakmai segítséggel.

2016. máj. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%
Jól nevelt kutya nem csinál ilyet. Szóval, ha megtörténik, az teljes mértékben a gazda hibája.
2016. máj. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%
Igen kisgyerek mellé kutya ! Az én 6 éves öcsém mellé egy kaukázusit fogadtunk be még a gyerköc is kicsi volt és a kutya is . Együtt nőttek fel . Most a kutyát a kicsi testőrnek hívja .. jelzem a kutya ülve akkoraa mint a gyerek ! 7 kutyánk van egyik sem harapott még meg gyereket sőt a családban ha itt Vannak a kicsik még öket is védik . Ez csupán a gazda hibája ,hogy rosszul nevelte a kutyát.. arrol nem beszélve,hogy ha a gyerek nyuzta a kutyát akkor nem a kutyaa a lusas aaz egészben ...
2016. máj. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%

Átgondolnám, hogyan, miért történt az eset.

Egész biztosan MAGAMAT okolnám érte - mert

- ha a gyerek provokálta a kutyát, akkor én nem neveltem elég jól a gyerekem abban a tekintetben, hogyan kell bánni egy állattal

- ha a gyerek tényleg teljesen vétlen volt, akkor meg a kutyát neveltem rosszul

- előfordulhat, hogy egyik fél sem volt hibás a kettő közül, de akkor meg én nem tartottam be minden szükséges óvintézkedést.


Ha bármilyen módon orvosolni tudom a problémát, akkor azt tenném, és természetesen megtartanám a kutyát. Ha valami olyan problémára utal a harapás, amit minden jószándékom ellenére nem tudok adott körülmények között megoldani, csak akkor keresnék új helyet az állatnak - de ennek sokkal kisebb a valószínűsége, mert kellő akarattal a legtöbb probléma orvosolható.

2016. máj. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
11%
Nem tartanám meg egy percig sem. Ahol a kutya veszélyezteti a gyerek testi épségét, ott dönteni kell, mi a fontosabb, a kutya vagy a gyerek. Amelyik kevésbé fontos, azt menhelyre/intézetbe kell küldeni, a másik maradhat odahaza. Nekem a gyerek a fontosabb, de erre biztosan 0%-ot fogok kapni a sok idióta kutyab--zitól, aki ide írogat.
2016. máj. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
45%

Fölrúgom a pics*ba majd kőkemény neveltetést fogok alkalmazni. Utána kérdőre vonom a gyermeket hogy mit is csinált, mert nem mindegy miért harapott a kutya.


A jó neveltetés az egyetlen mód, nem fogom eladni másnak hogy aztán ott durvuljon, vagy nem viszem a menhelyre hogy aztán elaltassák egyetlen harapásért. Aki nem tudja kezelni a kutyáját, az ne is tartson, mert itt nem a kutya lesz a hibás, hanem a gazda!

2016. máj. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
2%
Remélem, aki nullázza azt, aki a gyereke testi épségét fontosnak tartja, bejelentkezik még ma egy kasztrálásra vagy bevarratja a puniját.
2016. máj. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!