Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogosan védtem...

Szerintetek jogosan védtem meg magam?

Figyelt kérdés

Az egyik nap lementem edzeni, de jött egy közepes testméretű kutya, amin nem volt se póráz, se szájkosár és feltehetőleg igen ingerlékeny volt. A gazdája látókörén kívül mászkált és a közelembe jött, ekkor még nem találtam veszélyesnek a kutyát -ami egy korcs volt-, de azért figyeltem rá. Mikor megjelent a gazda, akkor elkezdtem lépcsőzni, de a kutya utánam eredt és valószinűleg rám akart támadni - de persze az én hibámból eredendően, mert a gyors tempóm felébresztette benne a vadászösztönt-. Elkezdett ugatni és ha nem figyeltem volna rá, nem kísértem volna végig a szememmel, akkor gondolom rám támadott volna. A gazdája próbálta csítítani, de a kutya rá se hederített. S lassacskán egyre idegesebb volt a kutya, én meg ráordítottam hogy megijedjen. Ez be is vált, de a védekező pózt már rég felvettem. Majd a gazda rám mordult, hogy megvédtem magam és hogy nem hagytam, hogy megharapjon, ezután kikérte magának, miért is ijsztettem meg az idegbeteg éppen támadásra készülő kutyáját- amit mellesleg nem tudta rendesen megnevelni. Nem szóltam egy szót se, és tűrtem Majd mikor elvitte a kutyát, az hülye eb meg neki akart esni 3 huskynak is...


Szerintetek jogosan védekeztem? :/

Ha találnátok valamilyen helyesírási hibát, akkor előre is elnézést kérek! :)

Ha találtok valamilyen helyesírási hibát, akkor előre is elnézést.

Szerintetek jogosan védekeztem ? 8:)



2016. jún. 18. 08:26
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. jún. 18. 12:17
 12/16 anonim ***** válasza:

Tényleg fontos információ, hogy a kutya egy "korcs" volt...

Nem a kutyát kéne szidni egyébként, hanem akkor szólni a gazdájának, hogy menjen oda és fogja meg. De biztos a kutya a hibás, mert az dönti el, hogy idegbeteg lesz-e vagy jól nevelt, normális kutya. :D

2016. jún. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

A veszélyforrás az a kutya. Azt kell elhárítani első körben. A gazdát hiába hibáztatom ha éppen marcangol a kutyája, vagy csak éppen ugrál rám és mocskolja össze a ruhám, az adott helyzetben ez nem segít.

Utána lehet feljelentgetni a gazdát ,de hazai jogrendben ezzel egyedül a feljelentő fog szívni.

2016. jún. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
54%

" Én meg ezt utálom a nem kutyásokban. Hogy az okos kis fejükben nem rakják össze megfelelően a gondolatokat, és nem jönnek rá, hogy azért amilyen a kutya, nem a kutya a hibás, hanem a gazdája."


- De ha meg ugyanez a kutya megmentene valakit, akkor a kutyát dicsőítenénk, ugye?

Egyébként ha más nem, a pofán verés is lehet nevelőhatású.

2016. jún. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
42%

"A veszélyforrás az a kutya. Azt kell elhárítani első körben. A gazdát hiába hibáztatom ha éppen marcangol a kutyája, vagy csak éppen ugrál rám és mocskolja össze a ruhám, az adott helyzetben ez nem segít. "


- Ez a lényeg, de a legtöbb kutyás itt azt várná el, hogy leüljünk a gazdával, és egy kávé mellett elbeszélgessünk a helyes kutyanevelésről, miközben a kutya marcangol...

2016. jún. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Igen, jogosan kiabáltál rá, sőt az is jogos lett volna, ha a jó édes anyukáját szidod. Azt a korcsot...

Megjegyzem, a kutyára nem rákiabálni kell. A gazdája rákiabálhat, s ha ő a falkavezér, az hatásos is lesz. De a te rákiabálásod csak olaj volt a tűzre.

2016. jún. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!