Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állatot ajánlanátok nekem?

Milyen állatot ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés
Még soha nem volt házi állatom, de most elhatároztam, hogy szerzek egyet. A lakásom nem túl nagy, így fontos, hogy ne kívánjon nagy életteret az állat. Ne is kerüljön sokba, mert nem vagyok egy Bill Gates. És ne is kelljen sokat foglalkozni vele (itt nem azt értem, hogy egyáltalán ne kelljen vele, mert akkor nem akarnék állatot, de napi 2-3 órát nem tudnék bevállalni) és ha így nem is tartozna bele a napi rutinomba, de a heti rutinom keretét csak megadná. "Rutinos" állat tartók, mit ajánlotok?

2017. dec. 12. 21:26
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
De, a malacokat ki kell engedni a ketrecből. A nyulakat is. És a höriket is.
2017. dec. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

6-os a malacos vagyok: De ki kell engedni, pl. mikor takarítod a helyüket addig a lakás biztonságos részén futkoshatnak. (Nincs vezeték meg semmi). Ha nem tudod kiengedni őket akkor minél nagyobb terület legyen.

A 120 cm-es kettőnek elég, bár őket is ki kéne engedni.


A höri sem éppen kis teret igényel, mert a törpehöri nyolcvan centi és hatvan széles helyet, az aranyhöri meg egy méteres hosszúságú és 70 széles ketrecet igényel.


A malacok nappal aktívak éjszaka nem igen zajosak, a höri éjszaka aktív és tud zajos lenni, de nem rettentő zavaró.

2017. dec. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

A tengerimalacoknak meglepően nagy hely kell, és kettőt kell belőlük tartani, mert társas állatok.

Nyusziknál úgyszintén igaz ez, plusz a napi több óra kiengedés.

Ezért írtam, hogy tájékozódj alaposan.

Szerintem hörcsöggel kezdj, az talán az egyik legegyszerűbb és legolcsóbban tartható kisállat. Sajnos nem élnek sokáig, 2-3 évig max. Utána majd meglátod, hogyan tovább: újabb höri, vagy másféle állatka.

2017. dec. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Hát én mindenképpen csak egy állatott szeretnék, szóval tengerimalacok kizárva. Jöhetnek még az ötletek, írjátok meg, hogy ti ilyen feltételekkel milyen állatot tartanátok. :)
2017. dec. 12. 22:00
 15/32 A kérdező kommentje:
Hörcsögöt meg nem annyira akarok, mert mindenkinek az van (persze ezek szerint nem véletlenül, hisz könnyű a tartásuk) De én akkor is valami kicsit egzotikusabbat akarok, mint egy hörcsög. Az általános iskolám tele volt hüllőkkel, azok egész nap körülbelül egy métert ha megtettek. Nem tudtok valami ilyet ajánlani? Valaki tartott már innen gyíkokat vagy ilyesmiket?
2017. dec. 12. 22:05
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Itt gyakorin van egy skinkes fiú, szóval talán ő segít, ha látja a kérdésed.
2017. dec. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Azt olvastam most a neten, hogy a szakállas agáma tartásával a kezdők is megbirkóznak ez igaz? És az előző válaszok miatt felmerül bennem a kérdés, hogy egyedül tartható-e? Ha nézek róla képeket akkor így visszaemlékezve az általános iskolámra ott is volt ilyen (vagy ehhez hasonló) és ő egyedül lakott. Ha valaki tud segíteni azt megköszönném.
2017. dec. 12. 22:16
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Legyen hangyafarmod, azzal nem kell sokat foglalkozni, amíg nem szabadulnak el a lakásban. :-D


Figyi, minden állatra kell nagyobb összeget költeni, ha baj van, ezt nem lehet megúszni sajnos, és nem tudhatod, hogy a te leendő kedvenced milyen lesz. Egy hosszú éveken keresztül tünetmentes állatnál is beüthet a probléma hirtelen.


Kutyánál, macskánál eleve ott vannak az oltások, amit nem kerülhetsz meg, ráadásul célszerű ivartalanítani is.

Madaraknál, halaknál, teknősöknél az élettér lehet kritikus pont. Esetleg a betta az, ami viszonylag kisebb helyen, kisebb költséggel is eltartható, de azért azt a miniatűr helyet felejtsd el nála is, amiben kereskedésekben tartják a hímeket azért, hogy ne végezzék ki egymást. Nekik viszont nem kell például levegőztető, mert labirintkopoltyús halak, felúsznak a felszínre levegőt venni.

Nyulat nem ajánlok zárt lakásba, nagy a mozgásigénye.

A hörcsög éjszakai állat, ha nem éjszakai műszakban dolgozol, nem fog hagyni aludni.

Passz. Gondold át, mi az, amiben némileg tudsz kompromisszumot kötni, és mi az, amiben nem.

2017. dec. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Agámát is párban jobb tartani, bár állítólag egyedül is elvan. De, ha tudod a netet használni kiskedvenc keresésre, akkor miért minket kérdezel? :D Nem értem.
2017. dec. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Állatkereskedésből ne vásárolj, az ottaniak sajnos gyakran betegek, de az sem kizárt hogy vemhesek.


Tenyésztőtől érdemes őket beszerezni, illetve facebookon érdemes körülnézni, hátha valakinél becsúszott egy alom, vagy meg kell válnia tőle.

2017. dec. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!