Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állatot ajánlanátok nekem?

Milyen állatot ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés
Még soha nem volt házi állatom, de most elhatároztam, hogy szerzek egyet. A lakásom nem túl nagy, így fontos, hogy ne kívánjon nagy életteret az állat. Ne is kerüljön sokba, mert nem vagyok egy Bill Gates. És ne is kelljen sokat foglalkozni vele (itt nem azt értem, hogy egyáltalán ne kelljen vele, mert akkor nem akarnék állatot, de napi 2-3 órát nem tudnék bevállalni) és ha így nem is tartozna bele a napi rutinomba, de a heti rutinom keretét csak megadná. "Rutinos" állat tartók, mit ajánlotok?

2017. dec. 12. 21:26
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

21: Mik vemhesek? :)

A szakállas agáma tojást rak. :)

2017. dec. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
A rágcsálók, főleg a hörcsögök.
2017. dec. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
90%

Nem fogsz szeretni, de amit te szeretnél, az egy porcelán figura.


Nem akarsz vele sokat foglalkozni, és ne kerüljön sok pénzbe, de akkor már legyen egzotikus, különleges jószág, ami senki másnak nincs.


Ha csak menőzni kell, akkor vegyél ájfónt.


Ha társállat kell, akivel meg szeretnéd osztani az élettered és az életed (ami nem sok idő, ha az állatkát nézzük, többnyire elég rövid életűek) akkor olyat válassz aminek minőségi életet tudsz nyújtani.


Keress valami igénytelenebb állatkát, ami nem kényes, se nem válogatós, és olcsón lehet tartani.


De ha valami különlegeset szeretnél, azok nem ebbe a kategóriába tartoznak.

2017. dec. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Különleges, és olcsó:

botsáska, ezerlábú, achát csiga.

2017. dec. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
24-es, nem akarok egzotikusat, de ha megkérdezel valakit, hogy milyen állata van, akkor általában négy variáció van: kutya, macska, hörcsög, nincs. És én csak ezeknél akarok "egzotikusabbat", de igazából úgy fogalmaznék, hogy kevésbé ismertet.
2017. dec. 12. 22:47
 26/32 A kérdező kommentje:
De tényleg köszönöm, hogy ennyi állatot írtok, majd utána nézek az össze itt leírtnak. Köszönöm.
2017. dec. 12. 22:47
 27/32 anonim ***** válasza:

Degu?

Esetleg kaméleon?

2017. dec. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Mondjuk egy szakállas agámát:



Ezt(is)írják róla:

[link]


[link]

2017. dec. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg egy süni? :)

Nem olcsó ugyan, éjszakai állat is, de szerintem megéri, kis cukipofák. Kaja kell neki, élő állat is, rovarok, tehát ha ezektől irtózol, akkor halva született ötlet az agáma is, aminek kiskorában az étrendje jelentős részét, felnőtt korában kb. 20%-át teszi ki az élő rovar.


Őket egyedül lehet tartani, bár már annyi vélemény van, hogy ki tudja. Mivel a szabadban is egyedül élnek(sünikről írok:D), így arra következtettek, hogy akkor így jó neki. Ez eddig a leglogikusabb, bár sokáig azt mondták, hogy a nyulat is egyedül kell tartani, amit mára megcáfoltak.


Egyedül tartható még a pók is, bár ha nem vagy fanatikus, sok mindent nem tudsz vele kezdeni, ugyanígy a kígyóval.

A hörcsögöt egyedül kell tartani, és nem véletlenül olyan elterjedt kisállat. Könnyen kézhez szoktatod, nem drága és nagyon aranyos. :DD

Az axolotl is tartható egyedül azt hiszem, de megint csak nem simogathatod túl sokat...


Egyébként, ahol egy állat elfér, ott kettő is.

Én most patkányban gondolkozom, nem túl szokványos állat, okosak, szeretik a gazdájukat. Persze egyedül ha tarthatók lennének én is jobban örülnék neki, de ha van társa, akkor addig haverkodnak, amíg én nem vagyok otthon és így jobban érzik magukat, elkerülöm, hogy depressziós legyen vagy csak simán ne érezze jól magát. :DD

2017. dec. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Esetleg teknős? Kezdő felszerelés elég drága és az állat sem a legolcsóbb, de a eleség és az esetleges vitamin bőven benne van az 5 ezres határban. Sok törődést sem igényel, jó szűrővel heti max 1 takaritás.
2017. dec. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!