Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért él az a köztudatban,...

Miért él az a köztudatban, hogy a dinoszauruszok kihaltak?

Figyelt kérdés

Egyrészt ezt tanítják általánosban és középiskolában is... Már többször tapasztaltam, hogy kb. 100/99 ember ebben a tudatban él.


Másrészt, ha ez még nem lenne elég a nat geon is láttam egy 2010 utáni gyártású dokut, melyben ilyet mondtak "... Tehát ez okozhatta a dinoszauruszok TELJES kihalását".


Miért van ez?



2018. aug. 5. 14:52
1 2 3 4 5 6
 11/58 A kérdező kommentje:

A madarak nem leszármazottak, hanem konkrétan theropodák.

Igen, a ma élő madarak...


Közép és általánosiskolában tanitó tanár pedig még nem szagolt a biológia szak felé, csak az osztatlan biológiaszakos tanári felé.

Vagy ha 60 feletti, akkor lehet, de akkor még biológia szakon is a toxonómiát és nem a kladisztikát vették alapul.


A komoly szakemberek pedig nincsenek azon a véleményen, hogy kihaltak volna a dinoszauruszok, éppen ezért zavar ez a propaganda, melynek eredménye látszik a válaszokból is.


A pszichológiás hasonlathoz pedig: én nem keverem a disszociatív személyiségzavart a skizofréniával, s nem teszek meggondolatlan és téves kijelentéseket a témában.

De ott a dokumentum filmek sem, maximum a hollywoodi blocbusterek.


Engem mélységesen elszomorít és felháborít ez a tévhit.

2018. aug. 5. 15:52
 12/58 A kérdező kommentje:

Kedves 10. ha biológus vagy, akkor kérlek ne csak 2-3 szavas állításoksat írj!

Én nem vagyok biológus, mond mi az igazság, de úgy, hogy elhidjem...


Amúgy lehet, hogy idegesitő a stílusom, de feltettem egy kérdést, erre egy nyilvánalóan laikus csak azért sem arra válaszol, hanem mindenféle magyarázat nélül ide böfögi, hogy "mert kihaltak".

Aztán még biológisnak is van képe magát hazudni, hátha errejár egy 12 éves és el is hiszi amit ír.


Engem komolyan érdekelne a válasz/válaszok a kérdésemre..

2018. aug. 5. 16:01
 13/58 bollocks ***** válasza:
89%

"elhidjem"

Ezen szakadok...

2018. aug. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 A kérdező kommentje:

Tudod, ahhoz képest hogy 16 éves korom óta élek itt Magyarországon, s azóta tanulom a nyelvet, szerintem egész jó a helyesírásom.

De nem kell az off.

2018. aug. 5. 16:11
 15/58 bollocks ***** válasza:
77%
Jó duma, csak sajnos pont annyira hihető, mint a 12 éves önjelölt biológusé. Tudálékos pénisz vagy, semmi több.
2018. aug. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem meg csak szimplán ide jöttél provokálni és okoskodni, továbbra is igen, baromi idegesítő "felsőbbrendűnek képzelem magam" stílusod van, a helyesírásról meg te is mondhatsz akármit, hogy mikor jöttél ide és mióta tanulod a nyelvet pont olyan alapon, ahogy az előbb egy válaszolót megvádoltál, hogy nem biológus csak 12 éves gyerek aki annak hazudja magát.

Én mindenesetre jelentettem, mert csak provokáció és okoskodás az egész, a kérdésnek pedig semmi értelme nincs, mert amint valaki válaszolt, azt lehurrogtad.

2018. aug. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
78%

"Elhidjem"

Te meg magyar nyelvi szakon nem jártál, bár lehet, hogy magyarórán sem...

Érdekes, itt a gyíkon minden gyökér helyesírással rendelkező ember "külföldi". Én meg a római pápa vagyok inkognitóban.

2018. aug. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 Mojjo ***** válasza:
83%

@11:

"de akkor még biológia szakon is a toxonómiát és nem a kladisztikát vették alapul"


Na ez kezd érdekes lenni. Szóval szerinted a Dinosauria öregrend Therapoda alrendje nem egy taxon? (Illetve hát szerinted "toxon"... Ugye látod, milyen szép messze van az "a" meg az "o" betű egymástól a billentyűzeten?)

2018. aug. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 A kérdező kommentje:

Na és mi ezen a nem hihető, azok alapján amit írtam?


A biológus azért nem hihető, mert ezzel ellentétes hogy azt írja, hogy kihaltak a dinoszauruszok...


De mi lenne ha végre valaki, így 10 válasz után a kérdésre válaszolna?

2018. aug. 5. 16:18
 20/58 Mojjo ***** válasza:
81%

@11:

"Közép és általánosiskolában tanitó tanár pedig még nem szagolt a biológia szak felé, csak az osztatlan biológiaszakos tanári felé"


A bolognai rendszer bevezetése után még sok-sok évig nem volt osztatlan biológiaszakos tanári képzés, hanem a tanárszakosok is ugyanazokat az órákat ülték végig, mint a biológusok. Előtte/utána pedig részben ugyanazokat.

2018. aug. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!