Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért él az a köztudatban,...

Miért él az a köztudatban, hogy a dinoszauruszok kihaltak?

Figyelt kérdés

Egyrészt ezt tanítják általánosban és középiskolában is... Már többször tapasztaltam, hogy kb. 100/99 ember ebben a tudatban él.


Másrészt, ha ez még nem lenne elég a nat geon is láttam egy 2010 utáni gyártású dokut, melyben ilyet mondtak "... Tehát ez okozhatta a dinoszauruszok TELJES kihalását".


Miért van ez?



2018. aug. 5. 14:52
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
96%

Már a leges legelején megválaszoltam, de ezek szerint szöveget se tudsz értelmezni, de a gyengébbek kedvéért megteszem még egyszer:

Azért, mert az átlag ember ezt tanulta általános iskolában biológián, ez az igazság. Aki meg nem lesz biológia szakos vagy komolyabban foglalkozik a témával, azt hót hidegen hagyja hidd el hogy te ezen vergődsz és szerinted nem haltak ki.

2018. aug. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
94%
A biológus vs. biológiatanári képzésről meg csak annyit, hogy rengeteg előadás és tantárgy közös+pár évvel ezelőttig még lehetett menni biológus alapszakkal tanári mesterképzésre. Már ha tudod egyáltalán, hogy ezek mit jelentenek, mert szerintem még egyetem közelében sem jártál a tudatlanságodból ítélve.
2018. aug. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 A kérdező kommentje:
Lesd meg 5. válaszom ahol jól írtam...
2018. aug. 5. 16:20
 24/58 anonim ***** válasza:
89%
Újabb kifogás. Mások szemében a szálkát is, sajátodban a gerendát se.
2018. aug. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 Mojjo ***** válasza:
95%

@23: Oké. Akkor nézzük a hozzászólásom érdemi részét:

"Szóval szerinted a Dinosauria öregrend Therapoda alrendje nem egy taxon?"


Vagy egész pontosan hogy érted, hogy még a taxonómiát, nem a kladisztikát vették alapul?

2018. aug. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
95%
ennyi erővel kertészmérnökként én is elkezdhetnék hisztizni, hogy márpedig a paprika termése nem felfújt bogyó (ahogy általánosban tanítják), hanem húsos falú tok. egy általános iskolásnak ez annyira tökmindegy. de egy laikus felnőttnek is
2018. aug. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
94%
Most hogy egy kérdezőnél szakértőbb visszakérdésére kéne érdemben válaszolni, hova lett a nagy okostojás?
2018. aug. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 A kérdező kommentje:
a taxonómiát, ami a jelenlegi középiskolai biológia alapja, az élőlények DNS szekvenciák alapján való beazonosítása előtt találták ki. Elavult mondhatni. De régebben értelemszerűen az egyetemeken is azt vették alapul.
2018. aug. 5. 16:52
 29/58 A kérdező kommentje:
Ma már a kladisztikát tartják relevánsnak.
2018. aug. 5. 16:57
 30/58 anonim ***** válasza:
100%

"a taxonómiát, ami a jelenlegi középiskolai biológia alapja, az élőlények DNS szekvenciák alapján való beazonosítása előtt találták ki. Elavult mondhatni."


most, hogy tudunk dns-t szekvenánli, szépen leellenőrzik mindet, és ha kell, korrigálják a besorolást. legalábbis növényeknél. ezért pakolgatnak fajokat ide-oda mostanában

2018. aug. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!