Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most vettem egy akvariumot...

Most vettem egy akvariumot ami korulbelul 150-180 literes, kezdokent mit rakhatnek bele?

Figyelt kérdés

Nezegettem mar a halakat, de nem tudom, hogy melyiket konnyebb tartani, nem szeretnek belevagni kezdesnek egy nehez tartasu halba.

Azert nem tudom pontosan a meretet, mert ebayrol vettem hasznaltan, es allvannyal egyutt irta meg a magassagat. Az allvany ranezesre pont ugyanolyan magas, mint maga az akvarium, igy a magassagot elfeleztem. 122cm hosszu, hosszukas tank, nekem ezek jobban tetszenek. Allvannyal egyutt liciten nyertem 40-45 ezer forintert (fontban nyertem es a valutavaltas helyetol fuggoen valtozik az osszeg forintban meghatarozva) (kulfoldon elek) Tropusi akvarium, ezert van hozza futo is, meg buborek fujo:D, meg szuro, lampa. Azt hiszem a novenyeket koveket kavicsokat is hozza adja. Ennyi penzert jo vetel egyebkent?

Jovo heten elmegyunk erte, addig is, olvasok, olvasok es olvasok az akvarisztikarol. (Mar 1-2 hete olvasgatok:D)

Tudtok valami jo oldalt? Koszi.


2012. ápr. 7. 12:08
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:

Ecetet és szivacsot használhatsz pucolásra, meg vizet.


Vödörben mosd át a talajt mielőtt beteszed. Növényt bármikor rakhatsz bele, az nincs megkötve, ajánlom az anubias féléket, mert azok kis alacsony fényen is könnyen tarthatók.


Elindítod a szűrőt, mehet éjjel-nappal, és egy csipet halkaját dobj a vízbe, attól kialakul a baktériumkultúra.


Az első 2 napban ne kapcsold fel a lámpát azért h ne szaporodjon el az infuzora, ami alapból van a csapvízben.

Utána felkapcsolhatod és várj 2 hetet.


Óvodákba szoktak tenni akváriumba pl zebradániót, mert az jól bírja a strapát :)

2012. ápr. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
A piranha nem annyira jó, mert leharapja a barátod ujját.
2012. ápr. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:

A garra rufa hal még jópofa, az eszi a bőrt az ember kezéről, lábáról. Nem harap, csak rácuppan és csikiz.

http://www.youtube.com/watch?v=Wohrg4Y4OqM

2012. ápr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 YourDestiny ***** válasza:

A piranha nagyon felejtős, és nem azért, mert húsevő. Stresszesek, könnyen odadurrantanak a berendezésnek. A fő gond az akvárium. Piráját 500 liter alatt nem ajánlatos tartani. Egy ilyen óriási akváriumba is nagyon komoly szűréstechnika szükséges, teljességgel lehetetlen a tartásuk 180 literben. 1-2 órás áramkimaradás, és a halaknak annyi. Itt vannak a linkek, ha nem hinnél nekem:


[link]


[link]

2012. ápr. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 A kérdező kommentje:

Persze csak viccbol mondta a parom. Mar itthon van az akvarium, delutan takaritottam. Par orat elszuttyogtem vele, ecetet nem hasznaltam, csak meleg vizet es egy rongyot, valamint egy dorzsit, mert a teteje fembol van, es olyan szutykos volt....teljesen el voltam hulve, nem szamitottam ra, hogy ennyire koszos. Parszor csereltem vizet, mire tiszta lett az egesz. A lampan a zsinorjan fekete szutyok vastagon, a teton belulrol barna, zold szutyok, az akvarium belso fala is tiszta szutyok volt, az allvany is eleg koszos volt, az a szerencse, hogy nem tartottak rajta semmit az akvariumon kivul. Olyan majdnem mint egy asztal, alul van egy polc, amire semmit nem pakoltak szerencsere. Volt rajta egy hatlap matrica, de leszedtuk, mert nem tetszett, de jol tettuk, mert mogotte is jo szutykos volt, ha nem szedjuk le, szagos maradt volna az akvarium, mert eleg budos volt. Mikor hazahozta a parom az ismerosunkkel, elmondtak, hogy az exgazdija 2-3 alkalommal cserelte a vizet evente. Nem hinnem, hogy ha normalisan tartja az ember a halakat ekkora szutyokkal jar. Egyebkent lemertem az akvariumot, kicsit tevedtem. 131 liter, de meg vagyok elegedve a meretevel. Sajnos paromek nem figyeltek a szallitasnal, vizesek lettek a dugaszok, ezert most ki kell szaradniuk, csak aztan tudjuk kiprobalni.

Kinyomtattam az e konyvet, igy jobban szeretek olvasgatni.

Annyira jol nez ki a szobankban:D A kavicsokat nem teszem vissza, nem tetszik, de nem is jo a halaknak (elesek), Volt benne 2 hatalmas kagylo, meg jo nehany kozepes, meg kicsi. A kicsiket kidobtam. Meg nem tudom mibol van kiontve a tobbi, de azok kozul megtartottam 3-at. Egy kis hidat (parom ragaszkodott hozza, lyukas fatorzs (buvo hely), meg fagyokernek alcazott ontveny, tekervenyes gyokerekkel. Majd homokot veszek, vagy ilyesmit.

Most egyelore valoszinu csak novenyek lesznek benne jo ideig, mert azt irja az e konyv, hogy varjak 4-5 hetig a halak telepitesevel, en meg nemsoka 3 honapra hazamegyek magyarba a kislanyommal (parom nelkul vagyok kenytelen...muszaly:( ) Es nem akarom, hogy gondot okozzon neki az akvarium, nem lenne ideje ra. Nem baj, egyelore szepen mutatnak majd benne a novenyek. Addig meg agyalunk rajta, hogy melyik hal lenne a megfelelo:D

Koszonom a segitsegeteket!

2012. ápr. 7. 21:51
 16/59 A kérdező kommentje:

Kikerestem az informaciokat a cuccokrol, amiket kaptam hozza.

Van egy szuro:

Gyarto: superfish

IPX8 Aqua-flow 200

220-240V 50Hz 6W

200-400liter/h

100-200literes akvariumhoz

futo:

Aquael 50W IP68

220-240 V 50-60Hz

Azt irja egy weboldal, hogy 20-50literes akvariumhoz.

vilagitas:

Arcadia c6 AC36

36/38W

220-240V


Ezek megfeleloek ehhez az akvariumhoz?

A szuro betetjet ki lehet cserelni, azt olvastam. Nem tudom, hogy mikor kell. Hogy nez ki, amikor ki kell cserelni? Egyebkent az oldalon, ahol talaltam rola az infot, azt irja, hogy csak 20 font a kutyu, a betet hozza meg 5 font, szoval lehet, hogy alapjaraton kicserelem, az a biztos. Lehet benne van az e konyvbe, meg nem olvastam vegig, de milyen idokozonkent kell kicserelni a betetet benne?

2012. ápr. 7. 23:00
 17/59 A kérdező kommentje:
Ja a levegozteto meg egybe van a szurovel, ugy nez ki.
2012. ápr. 7. 23:02
 18/59 bamboochatheone ***** válasza:

A szűrőt vedd ki, rakd el mert még jó lehet egy 30 literes nevelőakváriumba. Ebbe az akváriumba teljességgel elégtelen. Belső szűrővel nagyon nehezen szűrhető már ekkora méret, ajánlom egy külsőszűrő beszerzését. Továbbá ez a fűtő trópusi akvárium létesítéséhez megintcsak kevés hiszen mint ahogy Te is írtad csak 30-50 liter vízhez alkalmas. Válassz egy nagyobbat kb 3-4000 ft egy vadiúj pl. Atman, és azzal nem lesz gond de legalább 150W teljesítményű kell. A világítás pedig...na ehhez nem értek mert én mindenhol LED-ezek.:D Sok sikert, írogasd tovább a sztorit ide mert nagyon szívesen olvasom.

BaMbOoChA

2012. ápr. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 A kérdező kommentje:

Oke, koszi, hogy olvasod es valaszolsz, tanacsot adsz. Ettol feltem, hogy ezeke a cuccok kevesek hozza.

Lampat milyet ajanlsz? Nem talaltam errol a lamparol informaciot, valszeg jo regi tipus. Majd ha kieg, veszek jobbat, addig szerintem kabe jo lesz.

Nezegetem az ebay-t, hatha talalok jo aron cuccokat. En is egyebkent azt neztem, hogy az ilyen nagy akvariumhoz mar kulso szuro van, szoval szereznem kell egy kulsot, ezt meg megprobalom eladni. A futot is lecserelem akkor egy nagyobb teljesitmenyure. Nem tudom, ezekkel a cuccokkal hogy uzemeltette az elozo tulajdonosa.

Majd leirom, milyeneket talaltam.

2012. ápr. 7. 23:47
 20/59 A kérdező kommentje:
Ugy nezem a szuro vasarlasa is zsakbamacska...hmm 3-4x -es l/h-s kell, azt irja egy oldal, a masik meg hogy 6x-os...na most melyik. Aztan egy masik, hogy egy kinai 300l/h-s nem ugyanaz, mint egy jo minosegu...akkor meg is milyen adatra kell rakeresnem? 30-40 fontos szurore nincs penzem. Hasznaltan vegyem? Honnan tudom, hogy tenyleg jo lesz?
2012. ápr. 8. 00:59
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!