Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most vettem egy akvariumot...

Most vettem egy akvariumot ami korulbelul 150-180 literes, kezdokent mit rakhatnek bele?

Figyelt kérdés

Nezegettem mar a halakat, de nem tudom, hogy melyiket konnyebb tartani, nem szeretnek belevagni kezdesnek egy nehez tartasu halba.

Azert nem tudom pontosan a meretet, mert ebayrol vettem hasznaltan, es allvannyal egyutt irta meg a magassagat. Az allvany ranezesre pont ugyanolyan magas, mint maga az akvarium, igy a magassagot elfeleztem. 122cm hosszu, hosszukas tank, nekem ezek jobban tetszenek. Allvannyal egyutt liciten nyertem 40-45 ezer forintert (fontban nyertem es a valutavaltas helyetol fuggoen valtozik az osszeg forintban meghatarozva) (kulfoldon elek) Tropusi akvarium, ezert van hozza futo is, meg buborek fujo:D, meg szuro, lampa. Azt hiszem a novenyeket koveket kavicsokat is hozza adja. Ennyi penzert jo vetel egyebkent?

Jovo heten elmegyunk erte, addig is, olvasok, olvasok es olvasok az akvarisztikarol. (Mar 1-2 hete olvasgatok:D)

Tudtok valami jo oldalt? Koszi.


2012. ápr. 7. 12:08
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:

az ezüst cápától eltekintve szerintem a leírtak alapján megbízhatsz bennük. ha a haszon lenne a cél akkor nem kérdezte volna meg hogy olcsó halat szeretnél-e hanem rögtön a drágát ajánlota volna.

6-8 guppi és 10-15 neon mehet az akváriumodba, ha oda keülsz és ezek mellé még 1 pár anci, vagy páncélos harcsák.

2012. ápr. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 YourDestiny ***** válasza:
Az olvasottak alapján jó tudni, hogy van még olyan boltos, aki ért is az akvarisztikához egy keveset. Viszont a cápaharcsa/cápamárna viccnek se jó.
2012. ápr. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 A kérdező kommentje:
Oke, capacska kilove, pedig tok cuki volt:D
2012. ápr. 13. 21:03
 54/59 A kérdező kommentje:
Igazabol eloszor a capat nem ajanlotta, csak parom kerdezett ra, hogy "es ez a nagy hal itt?" Erre mondta, hogy bekes, megkerdeztem, hogy tarthato e kicsikkel, mire o azt mondta, hogy igen, hisz lathatom, hogy egyutt van most is a kicsikkel. Aztan nem emlekszem, hogy mondta e, hogy nagyra megno, de a tobbinel mind mondta, hogy megno, vagy sem.
2012. ápr. 13. 21:07
 55/59 A kérdező kommentje:

Volt homokja, meg apro barna kavicsa, meg egy-ket masfele, de azokra nem emlekszem, mert az elozo kettore koncentraltam. Azt hiszem volt ott meg kek kavics, de az nagyobbszemu volt. A barna kavics olyan 1cmes lehetett hosszaban. Az szerintem nem rossz meret. Meg lattam olyan kutyut, ami ehhez az akvariumhoz volt. Kerdeztem is, hogy az micsoda, kiderult, az a porszivo, tehat van olyanom is.:D

Azt hittem az a levegozteto, habar furcsallottam alakjat, de gondolotam, mi mas lehet:D

2012. ápr. 13. 21:11
 56/59 A kérdező kommentje:
Majd meg azt is meg kell tanulnom, hogy kell hasznalni.
2012. ápr. 13. 21:12
 57/59 anonim ***** válasza:

nem ilyen volt a cápa

ezüst cápharcsa: [link]

vagy ilyen cápamárna: [link]

beírta googleba hogy silver shark és a cápamárnát adta ki.

2012. ápr. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 A kérdező kommentje:
A 2. link a jo, ilyen hal volt.
2012. ápr. 13. 22:07
 59/59 YourDestiny ***** válasza:
Ő egy pontyféle, extrém ugrók. Ijedősek, könnyen tönkretehetik a berendezést. A színes (barna, kék, narancs, stb.) aljzatot nem ajánlom. Ez mind festett, ami nem túl jó, ezen kívül giccses és természetellenes is. Halaktól függően világos aljzatból a kvarchomokot (0,4-1,2 mm-es szemcseméretig) ajánlom, viszont a túl lágy vizet kedvelő fajoknak, mint pl. a neonhal nem jó. Sőt, semmilyen világos színű aljzat, mert kifakulnak. A sötétebb talajok választékából pedig a bazaltzúzalék, amin el lehet gondolkodni.
2012. ápr. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!