Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most vettem egy akvariumot...

Most vettem egy akvariumot ami korulbelul 150-180 literes, kezdokent mit rakhatnek bele?

Figyelt kérdés

Nezegettem mar a halakat, de nem tudom, hogy melyiket konnyebb tartani, nem szeretnek belevagni kezdesnek egy nehez tartasu halba.

Azert nem tudom pontosan a meretet, mert ebayrol vettem hasznaltan, es allvannyal egyutt irta meg a magassagat. Az allvany ranezesre pont ugyanolyan magas, mint maga az akvarium, igy a magassagot elfeleztem. 122cm hosszu, hosszukas tank, nekem ezek jobban tetszenek. Allvannyal egyutt liciten nyertem 40-45 ezer forintert (fontban nyertem es a valutavaltas helyetol fuggoen valtozik az osszeg forintban meghatarozva) (kulfoldon elek) Tropusi akvarium, ezert van hozza futo is, meg buborek fujo:D, meg szuro, lampa. Azt hiszem a novenyeket koveket kavicsokat is hozza adja. Ennyi penzert jo vetel egyebkent?

Jovo heten elmegyunk erte, addig is, olvasok, olvasok es olvasok az akvarisztikarol. (Mar 1-2 hete olvasgatok:D)

Tudtok valami jo oldalt? Koszi.


2012. ápr. 7. 12:08
1 2 3 4 5 6
 31/59 A kérdező kommentje:

Koszi a linkeket, atbongeszem oket. Tulajdonkeppen nem sietek, augusztusig raerek. Szoval akkor nem kell levegozteto. Ez jo hir, csak akkor tenyleg jo minosegu szuro kell. Valoszinu tetrat vagy eheimet fogok venni. Nagyon max 100 fontig megyek el, de tudom, hogy legalabb 60-at ra kell szannom.

Most nezek futot, remelem az kicsit olcsobb. Abbol nem tudom, hogy mennyire kell minoseginek lennie. Abbol milyet ajanlotok 130 literes tankhoz? Most mar orulok, hogy nem nagyobb...S igy is draga hozza a cucc:D

De most mar olyan szepen mutat itt a szobaban-meg igy uresen is-kar lenne lemondani rola. Homero erdekes mod nem volt hozza. Abbol eleg a felragaszthatos? Halot szerencsere adott hozza.

Parom most hazi gyartasu szurorol gondolkodik, de nem engedem neki. A motort hozza venne, csak a tenyleges szurot akarja o osszerakni....majd adok mar az o kezebe is egy e konyvet...

2012. ápr. 8. 13:37
 32/59 A kérdező kommentje:

Itt van az akvarium:

[link]


Viszonyitaskepp raktam oda az uveget


[link]


Ennyi kacat boven eleg lesz bele, ugye?

2012. ápr. 8. 13:41
 33/59 anonim ***** válasza:

a házi készítésű szűrés nem egy rossz ötlet csak olvasgassatok róla.

fűtő egy 100 vagy 150 wattos automata fűtő legyen. nem muszáj minőségi de nem árt. olyat vegyél amilyet tudsz itt csak a watt érték számít. annyi kell ahány literes az akvárium, ezért mivel 130 így vagy 100 vagy 150 watt kell.

2012. ápr. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 A kérdező kommentje:

Aha, igy mar ertem, az angol oldal ilyen reszletesen nem vesezi ki. Epphogy leirja az alap dolgokat. Akkor tetra lesz a vege. Homokot vagy kavicsot jobb belerakni? Nekem a homok jobban tetszik. Kavics volt hozza, de kabe olyan, amit kertekhez hasznalnak, elesek voltak. Ugyhogy beleontottam a kertem egyik sarkaba, meg kabe 3x ennyi es pont betoltotte volna piciny kis kertemet:D Lehet veszek hozza meg kavicsot, olyan jol mutat benne. Nem ultetek semmit bele, mert olyan alacsony a kerites, hogy majdnem a kutya is siman atugorja. A macskak bejarnak es tonkretesznek mindent.

Szinte vadonas ujnak nez ki az akvariumom:D Nezegetem tovabb a futoket.

Eddig 70 font plusz. Remelem a homok nem kerul sokba, vegosszeg 300 fontig belefer remelem. Marmint akvariummal egyutt. Eddig 127+70=197

Egy font az kabe 300-350 kozott szokott mozogni, most minnya nezem..ugy 345 forint most. Ami annyit jelent, hogy eddig majd 68 ezer forint.

2012. ápr. 8. 13:53
 35/59 A kérdező kommentje:
Akkor az a biztos, ha 150 W-osat nezek.
2012. ápr. 8. 13:54
 36/59 A kérdező kommentje:

Hat akkor mar legyen ez is tetratec:D 150w-s 19 font, na vegre valami olcsobb:D

197+19=216

2012. ápr. 8. 14:01
 37/59 A kérdező kommentje:

Homero 2.25.

Tolto anyagot nezek, meg azonkivul kene meg ilyen viztesztelo is, ugye?

Milyen cucc kell meg?

Kell meg tiszta vodor. Egy lavrom van. Az eleg? Teljesen uj, hasznalatlan volt eddig, tegnap abba ontottem a vizet, amivel pucoltam az akvariumot. Lehet meg ecettel ra fogok menni a vzikoves reszekre mert egy-ket helyen nem jott le. Vagy citromlevel.

2012. ápr. 8. 14:10
 38/59 anonim ***** válasza:

van aki ecetet és van aki citromlevet használ, gondolom mind a 2 jó, csak mosogatószert ne használj. eléggé sokat költöttél magyar árakhoz képest, úgy hogy használt akváriumot vettél.

talajnak ha növényeset akarsz, akkor nem árt valami táptalaj és növénytáp sem. hőmérőt inkább olyat választanék amit belülről teszel az üvegre tapadókoronggal és vékonyat, mert a vastagabbak csalósak lehetnek.

szerencse hogy akvarista.hu-n vannak e-bookok , én is mindent azokból tanultam meg, és már az elejétől fogva jó körülmények közöt tudom tartani a halakat és csak a legelső körben hozott 5 halból halt meg egy és a többi még most is él. nagyon jó érzés hogy nem hal meg egy halam sem, nagyon sajnáltam azt az egy vitorlást is amikor ki kellett dobnom.

2012. ápr. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 YourDestiny ***** válasza:
Hogy mennyi rejtekhely kell, az a halaktól függ. Hőmérőt ne vegyél ragasztósat, mind vacak, pontatlanok. Fűtőből fölösleges drágát venni, megteszi egy Aquael is. A 150W pont elég, ám érdemes megnézni a dobozán, mekkora akváriumokhoz ajánlott. Gyártótól függően 150W és 150W között is van különbség. Nekem régen volt Sera fűtőm, most a sügeres akváriumban egy Aquael működik már kb. 3 éve. Semmi gond nincs vele, a Sera egyedül annyival volt jobb ennél, hogy időnként kikapcsolt egy kis időre, ha hosszabb ideig kellett fűtenie. A Tetra és a Jager is jó, bár ezek kicsit drágábbak.
2012. ápr. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 A kérdező kommentje:
Most kitaltam valamit. Mi lenne ha vennek egy tetratec ex 600-at, plusz beuzemelnem a belso szurot, amit ehhez kaptam, amihez hozza tudom csatlakoztani a levegoztetot, egy fontert veszek egy homerot hozza (nem matricas, nem digitalis), veszek egy aquael 150w-s futot, a modernabb fajtat, amit vizszintesen is be lehet rakni es ha tulfut, akkor kikapcsol. Ez 16 font, plusz veszek bele apro kacvicsokat, amik 15 fontba fognak kabe kerulni nekem.
2012. ápr. 8. 23:25
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!