Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most vettem egy akvariumot...

Most vettem egy akvariumot ami korulbelul 150-180 literes, kezdokent mit rakhatnek bele?

Figyelt kérdés

Nezegettem mar a halakat, de nem tudom, hogy melyiket konnyebb tartani, nem szeretnek belevagni kezdesnek egy nehez tartasu halba.

Azert nem tudom pontosan a meretet, mert ebayrol vettem hasznaltan, es allvannyal egyutt irta meg a magassagat. Az allvany ranezesre pont ugyanolyan magas, mint maga az akvarium, igy a magassagot elfeleztem. 122cm hosszu, hosszukas tank, nekem ezek jobban tetszenek. Allvannyal egyutt liciten nyertem 40-45 ezer forintert (fontban nyertem es a valutavaltas helyetol fuggoen valtozik az osszeg forintban meghatarozva) (kulfoldon elek) Tropusi akvarium, ezert van hozza futo is, meg buborek fujo:D, meg szuro, lampa. Azt hiszem a novenyeket koveket kavicsokat is hozza adja. Ennyi penzert jo vetel egyebkent?

Jovo heten elmegyunk erte, addig is, olvasok, olvasok es olvasok az akvarisztikarol. (Mar 1-2 hete olvasgatok:D)

Tudtok valami jo oldalt? Koszi.


2012. ápr. 7. 12:08
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
Jónak tűnik, de a belső szűrőbe nem árt új szivacsot venni, mert nem tudhatod hogy ilyen gyenge technikával milyen betegségek voltak az akváriumban. De jó felé haladsz. Akkor a külső szűrőből csinálhatsz egy bioszűrőt is. A beszívó csövére teszel egy szivacsot és csak jó minőségű biológiai töltetet teszel bele, a belső szűrő pedig elvégzi a mechanikai szűrést.
2012. ápr. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 A kérdező kommentje:

Hu, ez nem hangzik rosszul:D

Jajj de kar, hogy augusztusig varnom kell, de most mar nem uzemeltetnem be. Majus vegen megyek haza, mire meg lenne, hogy mit rakok bele, meg mire meg is vennem, beuzemelnem, kivarnam a minimum 2 hetet, addigra pont mennenk haza, max 1 hetig elvezhetnem a halakat es nem latnam, ahogy felcseperednek....igy varnom kell. Mondjuk ugy se tisztaztam meg le magamban, hogy milyen halakat akarok. Tolto anyagnak arra gondoltam, hogy korulbelul fel centis vilagos barna-voros kavicsot rakok bele (olvastam, hogy ez a legidealisabb) novenynek gombmohat meg valami fure hasonlot, meg nehany hosszukas levelut.

Az algaevo mar megvan, hogy milyen lesz, most azt olvastam valahol, hogy valamivele dogevokre is szuksegem lesz (igy forditotta az internet). A guppik nem tetszenek, a marnak egesz jok, nagyon szeretnek vitorlas halakat, de azok tartasa kicsit nehezebb, azt hallottam, meg annak 80-120 liter a minimum, szoval max 2 ferne bele, de azt a parom is nagyon szeretne. Ha beleraknek beloluk 2-t, meg egy algaevot, akkor meg mi es mennyi ferne bele? Igy mar biztos nem sok minden ferne bele.

Olvastam, hogy csigakat, kagylokat mertekkel rakhatok bele a meszko miatt. Ha benne van 2 nagy csiga (nagyobb a parom oklenel), plusz 8 kabe 8 centis csiga haz, az nem tul sok?

Tesztbol olvastam, hogy nem kell az a nagyon reszletes, mondjuk en halak betetele elott es utan nem sokkal mernek egy olyat is. Meg fogalmam sincs, hogy milyen a viz, majd letesztelem, mikor felengedem a vizet az akvariumba.

Uj szivacsot persze akartam venni a szurobe, meg alaposan kitakaritom.

A jovo heten bemegyek a szomszed varosba, hatha a kisallatkereskedesbe olcsobban be tudnak szerezni dolgokat, akkor lehet, hogy megvesszuk a kavicsokat, legyen mar valami az akvariumban:D Mielott beuzemelem, majd ujra kitakaritom.

Mire beuzemeljuk, addigra kesz kell lennie az allvanyatalakitasnak is.

Olvastam, hogy nem art tobbfele kajat beszerezni nekik (vegul is, en is megunnam a kosztot, ha allandoan ugyanaz lenne), valamelyik meg a fott repat meg ilyeneket is szereti. Hatha sikerul olyan halat valasztanom, ami megeszi a "foztomet" igy is tudnank sporolni egy kicsit.

Olvastam, hogy kis kiszerelesben kell venni a kajat, mert a zacskonyitogatastol romolhat, belejuthat valami. Arra gondoltam, veszek egy muanayag tarolodobozt es abban tarolom nekik a kajat.

Olyan nagy a hely az akvarim alatt, hogy ha megcsinaljuk szekrenynek, a papirjainkat is tarolhatjuk benne:D Igy ki kerulne a szobabol az a kis fiokos, mert eppen-eppen kenyelmesen be lehet jutni a szobaba, de jobb lenne, ha tobb hely lenne. Az akvarium pont ott van az ajtonal es olvastam, hogy ez nem tul jo, nyitogatjuk az ajtot es huzatot csinal. Meg egy 30cm-t jo lenne, ha arrebb menne.

2012. ápr. 9. 09:44
 43/59 YourDestiny ***** válasza:
Ha már kiadod egy EX600-as szűrőre a pénzt, akkor legyen inkább EX700. 700 liter per óra alatt nem jó ötlet külső szűrőbe fektetni. Ne spórolj azon a néhány ezresen, nem éri meg. Az EX600 kevés egy ekkora akváriumhoz, viszont ha odafigyelsz, az EX700 magában is megszűr 130 litert. Árban alig van különbség, teljesítményben, de főleg szűrőtérfogatban viszont annál több. Kell bele 2 liter Siporax és semmi több. A belső szűrőt hagynám a fenébe, nem oszt, nem szoroz. A pótszivacs sem a legolcsóbb a legtöbb szűrőbe, feltéve, ha egyáltalán kapsz bele.
2012. ápr. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 A kérdező kommentje:

Megneztem a set up videojat youtube-on a tetratec ex700-nak. Konnyunek tunik a beuzemeles, takaritas, de eszrevettem valamit, amit remelem, hogy rosszul gondolok.

Ahogy felrakta a csoveket, lattam, hogy az a resze, amibol kiaramlik az atszurt viz az akvariumba, eleg melyen berakta, es lattam, hogy annak a resznek kinn kell lennie a vizbol, kicsit megijedtem. Ugy nezett ki, hogy tobb, mint 10 centimetert elvesz az akvariumbol. Az en akvariumom egy hosszukas akvarium, igy megis mennyi vizet engedhetek bele? Igy 100 liter viz se lesz benne. Ugye lehet foljebb allitani azokat a csoveket. Tudom, hogy 5-6 cm-t szabadon kell hagyni, de azert tobb, mint 10 cm eleg sokat elvesz.

Mondjuk ha mas nem, parom vag le a csobol. Abbol lehet?

Meg tenyleg, ez eleg erdekes dolog. Lattam mar olyan akvariumot, ahol nam latszott, hogy nincs teli, de lattam olyat is, ami jocskan nincs teli. Ezen az akvariumon, van egy 5cm-es fekete szegely az elejen.

2012. ápr. 10. 09:50
 45/59 YourDestiny ***** válasza:
Nehogy levágd! Nem töltötték fel teljesen az akváriumot, hiszen ez csak egy bemutató videó. A csőnek nem kell kilógni a vízből, a víz alatt kell lennie kb. 3-4 cm-el. 20-30 fokban felfelé állítod a lyukakat, így a kiáramló víz fodrozni fogja a vízfelszínt, ezáltal jut oxigén a vízbe. Ha az esőztetőt kiemelnéd a víz fölé, nem elég, hogy kipocsolná a vizet az akváriumból, még aludni sem tudnál tőle. Másik dolog, hogy nem kell 5-6 centimétert üresen hagyni a tető és a vízfelszín között. Minek? Minél több a víz, annál jobb. Nálam 1-1,5 cm van.
2012. ápr. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 A kérdező kommentje:

Meg jo, hogy set up video es azt mutatja be, hogy kell helyesen beuzemelni....

Koszi szepen az infot:D

2012. ápr. 10. 20:21
 47/59 anonim ***** válasza:
szerintem a kagylókat vedd ki, csak keményítik a vizet és az nem minden halnak jó.
2012. ápr. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 A kérdező kommentje:

Ma elmentem egy kisallatkereskedesbe, hogy megnezzem, eloben hogyan is neznek ki a halak:D

Nagyon cukik voltak.

Voltak kis neonhalak, mollyk, guppik, meg vitorlas halak, meg volt ott egy silver shark (ezust capa?), a feher alapon fekete apro pottyos molly nagyon tetszett, meg a pici neonok, meg a guppik is. Es arrol a caparol is azt mondta a csaj, hogy lehet egyutt tartani kicsikkel, es ugy is volt osszerakva. Szerintem egesz olcsok. Kerdezte, hogy olcsot es konnyen tarthatot akarok, vagy dragabbat es nehezebben tarthatot. Azt mondta, hogy a kicsiket ajanja

2012. ápr. 13. 19:52
 49/59 A kérdező kommentje:

Azzal kezdtem, hogy egyelore nem vasarolnek, csak nezelodok. Nagyon kezsegesen elmutogatott mindent, nem ugy tunt, hogy ram akarja tukmalni. Kerdeztem toluk a szurot, futot, tolto anyagot (homok, kavics), de az elektronika draga naluk, olcsobb a netrol. Kulso szurojuk meg csak nemi is volt. Halakat valszeg onnan veszek, mert kozel van hozzank viszonylag, meg homokot vagy kavicsot. De sajnos novenyzetuk nincs. A halacskaig egeszsegesnek tuntek, es tetszett, hogy nem ugy voltak pakolva, hogy egy rekeszben csak egyfelek vannak. Igy a vasarlo maga is lathatja, hogy melyik halak turik meg egymast. Elmondta, hogy melyik halak mekkorara nonek. Parom ott elkezdte mondani, hogy csapvizzel ha feltolti a vizet, akkor egybol belerakhatja e a halakat (pedig elmondtam neki, hogy nem, de lehet, hogy csak tesztelte oket), de elmondtak, hogy legalabb egy hetet kell varni meg meg jo par dolgot elmondtak, amit en mar olvastam.

Volt ott egy aranyos kis kutya, kislanyom egesz vegig azt simogatta. Meg soha nem simogatott meg egy kutyat sem, mert meg ennyire szeliddel nem hozta ossze a sors. Ez csak ott allt es turte, hogy simogassa, mas kutya baratsagosan probalt fele kozeledni, szagolgatni, de akkor mindig visszarantja kislanyom a kezet. De ezt a kiskutyat vegre meg tudta simogatni...olyan boldog volt...lehet kutyat is kell majd vennunk:D (de sajnos nincs meg udvarunk, amin tarthatnank:()

A papagajok nem erdekeltek, tul hangosak voltak, a ragcsalok se, mert budosek voltak neki (megjegyezte, hogy "pe" szaguak)

2012. ápr. 13. 20:06
 50/59 YourDestiny ***** válasza:
Bármit mond, ne higyj el semmit, amit a kereskedésben mondanak. Az ő céljuk az, hogy bármit eladjanak bármi áron. A cápaszerű hal vagy cápamárna, vagy ezüst cápaharcsa lehetett. Az előző 35 cm-re, az utóbbi 50 cm-re vagy ennél is nagyobbra nől. Amíg kicsi, addig tartható kis halakkal, de ahogy nől, úgy fogyasztja el a kis halakat. Ami a száján befér, azt tápláléknak tekinti. Lehet békés hal, de attól, hogy nem ragadozó még táplálkozik.
2012. ápr. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!